Kuşadası Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Kuşadası, Aydın'a bağlı bir ilçedir. 23 mahalleden oluşan ilçe Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Aydın'a bağlı Kuşadası ilçesine ulaşabilmek için farklı alternatif seçenekler yer almaktadır. İlçeye ulaşabilmek için elinizde bulunan farklı alternatifler sizlere ulaşım kolaylığı sağlar. Türkiye'nin nüfus yoğunluğu bakımından büyük illerine yakınlığı ile bilinen Kuşadası, Aydın merkezine 71 kilometre, İzmir'e 90 kilometre ve İstanbul'a uzaklığı ise 570 kilometredir.

Kuşadası'na ulaşabilmek için kullanacağınız alternatifler ilçeye ulaşım kolaylığı sağlar. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken Kuşadası, Türkiye'nin büyük şehirlerindeki tatilciler tarafından da tercih edilmektedir. Kuşadası'na ulaşabilmek için havaalanı, şehirlerarası otobüs seferleri veya özel aracınızı kullanabilirsiniz.

Kuşadası'nda kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz keyifli bir tatil geçireceğiniz konaklama seçeneğini Kuşadası otelleri fiyat sayfamızda listeledik.


Uçak ile Kuşadası'na Ulaşım

Kuşadası’na ulaşabilmek için en yakın havalimanına iniş yapmalısınız. En yakın havalimanına iniş yaptıktan sonra nerede yer aldığınıza göre ulaşım alternatifleri değişiklik göstermektedir. Kuşadası'na en yakın havalimanlarından biri 82 kilometre uzaklıkta olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'dır. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na, Türkiye'nin herhangi bir havalimanından dilediğiniz firma ile uçuş sağlayabilirsiniz. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden kolaylıkla aktarmasız bilet bulabilirsiniz.

Havalimanına iniş yaptıktan sonra uçakların kendilerine ait servislerini kullanabilirsiniz. Uçak servisleri haricinde havalimanından Kuşadası'na giden HAVAŞ ücretleri ise 27 TL'dir.

Havalimanına indiğiniz zaman taksi ile ilçeye ulaşmak isteyen tatilcilerin ise pazarlık yapması tavsiye edilir. Havalimanında taksicilerin açılış ücreti ise 4 TL'den başlamaktadır. Taksicilerin dolandırıcılık oyunlarına gelmemek için harita kullanarak yol güzergahını takip etmelisiniz. 

İzmir Havaalanı’ndan alınan bir yolcu Kuşadası şehir merkezine taksi ile bırakıldığı zaman ortalama 250 - 300 TL arasında değişken bir ücret ödemektedir. Taksi kullanılmadan önce taksici ile anlaşılırsa daha uygun fiyatlara gidebilirsiniz. 

Transfer kullanarak ilçeye ulaşabilme seçeneğiniz bulunmaktadır. Mercedes, Mercedes Vito ve Viano gibi özel VİP araçlar ile ilçeye ulaşabilirsiniz. Transfer kullanan tatilciler yaklaşık 60 dakika içerisinde ilçeye ulaşmaktadır. Transfer kullanımının ücreti ise en düşük 230 TL'dir.

Türkiye'nin tatili cenneti Kuşadası'nda doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Kuşadası'nda gezilecek yerler listemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Otobüs ile Kuşadası'na Ulaşım

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden otobüs firmaları ile aktarmasız ilçeye ulaşabilirsiniz.

İstanbul'dan ilçenin otogarına otobüs firmaları ortalama 10 ile 11 saatte ulaşmaktadır. Ankara'dan yola çıkan tatilciler otobüs ile ortalama 9 ile 10 saat arasında ulaşmaktadır. Bursa'dan yola çıkan tatilciler ise ortalama 7 saat, İzmir'den yola çıkanlar ise ortalama 1,5 - 2 saat içerisinde Kuşadası otogarına giriş yapmaktadır. 

İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden ilçeye otobüs ile ulaşım için yaklaşık 100 ile 125 TL'dir.

Bursa'dan Kuşadası'na ulaşabilmeniz için yaklaşık 70 TL ödemelisiniz. 

İzmir'den Kuşadası'na otobüs ile ulaşmak için yaklaşık 25 - 30 TL ücret ödemelisiniz.

Kuşadası'nda turistlerin sürekli ziyaret ettiği mükemmel yerler için Kuşadası gezi rehberi yazımıza göz gezdirebilirsiniz.


Araç ile Kuşadası'na Ulaşım

Türkiye'nin önemli turizm ilçesi Kuşadası, Aydın'a bağlıdır. Aydın ile Kuşadası arasında yaklaşık 64 kilometre mesafe bulunmaktadır.

Büyük şehirlerden kendi aracınız ile ulaşım sağlamak istiyorsanız farklı alternatif yol güzergahlarını tercih edebilirsiniz. İstanbul'dan ulaşım sağlayabilmeniz için iki farklı güzergah bulunmaktadır. Hem otoyol hem de deniz otobüslerini ulaşım için tercih edebilme şansınız bulunuyorken deniz otobüsleri sayesinde daha hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Telefonlarınızda yer alan haritada göster uygulamalarını kullanarak yolunuzu en kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Yol güzergahında ise sırasıyla İstanbul, Yalova, Bursa, Manisa ve İzmir gibi illeri gördükten sonra Kuşadası ilçesine ulaşacaksınız. 

İstanbul ile Kuşadası arasındaki mesafe ortalama 559 kilometredir. Özel aracınız ile yola çıktığınız zaman ortalama 7 saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

Ankara'dan yola çıkan tatilciler Polatlı, Afyonkarahisar, Uşak, Salihli ve Turgutlu gibi il ve ilçeleri gördükten sonra en son Kuşadası ilçesine ulaşır. Ankara - Gölbaşı yol güzergahını kullandığınız zaman ilçe ile aranızdaki olan mesafe artacaktır. 

Kuşadası ile Ankara arasındaki mesafe ortalama 650 kilometre özel aracınız ile yaklaşık 7 saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

Kuşadası'nda her bütçeye hitap eden ve rahat edebileceğiniz konaklama hizmetleri için Kuşadası apart oteller yazımıza uğramayı unutmayın.


Aydın'dan Kuşadası'na Dolmuş ve Belediye Otobüsleri

Aydın şehir merkezi ile Kuşadası Otogarı arasındaki uzaklık yaklaşık 64 kilometredir. Aydın şehir merkezine ulaşabilmek için belediye otobüsleri ve dolmuşlar bulunmaktadır. 

Forum Aydın önünden 403 numaralı belediye otobüsleri ile 8 TL ücret karşılığında Kuşadası ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. 

Belediye otobüsleri hafta içi her 20 dakikada bir hafta sonu ise her 30 dakikada bir kalkar.

Aydın ve Kuşadası'ndan kalkan minibüs (dolmuş) saatleri ise yaz ve kış döneminde farklılık gösterir. Yaz saati uygulamasına göre ilk araç 05:45 ile 06:15 arasında kalkarken son araç ise 21:00'da sona ermektedir.

Lüks mekanları ile açık büfe imkanları sağlayan ve bir çok aktivitelere imkan veren Kuşadası otelleri herşey dahil 5 yıldızlı sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.