Kuşadası Aktiviteleri

Aydın'a bağlı Kuşadası ilçesinde hem eğlenebileceğiniz hem de adrenalin dolu bir gün geçirebileceğiniz günübirlik aktiviteler bulunmaktadır. Deniz, kum ve güneş üçlüsü yanı sıra farklı tarz etkinliklere katılarak mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz.

Kuşadası ilçesinin el değmemiş koylarında yüzebileceğiniz günlük tekne turları, patika, çamur ve tozun arasında yapacağınız safari turları, Ege Denizi'nin görünmeyen güzelliklerini keşfedebileceğiniz dalış turları, Dalaman Çayı'nın soğuk suyunda rafting turları gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Plajlara ve gezilecek yerlere yakın olan Kuşadası otelleri listemizden size uygun oteli seçerek tatilinizi daha da güzelleştirebilirsiniz.


AquaPark 

Kuşadası Aquapark Kuşadası Aquapark

Kuşadası gençleri tarafından meşhur edilen en önemli eğlence aktivitelerinden birisi diyebiliriz. Kuşadası’nda herhangi birine aktivite yapmak istediğinizi söylediğiniz zaman hemen ilk kelime 'aquapark' önerisi oluyor. Bu sebeple meşhur aquaparkları görmeden kesinlikle ayrılmayın. 

Rengarenk kaydırakları, bot ile havuz içerisine kayma maceraları, çığlıklar ve sınırsız müzik mükemmel bir eğlence anlayışı sunuyor. Kuşadası'nda tercih edebileceğiniz 2 mükemmel Aquapark bulunuyor. Adaland ve AquaFantasty ikisinden birisini seçtikten sonra kesinlikle bir defa dahi olsa gitmelisiniz.


Banana, Ringo, Su Kayağı, WindSurf 

Windsurf Windsurf

Suyun altını üstüne getirme gibi bir hedefiniz varsa bütün su sporlarını denemelisiniz. Jet Ski gibi su üzerinde durabilmek ve süratlenmek için çaba harcayacağınız su sporları oldukça eğlencelidir. 

Su sporları ile eğlence imkanı sunan firmalar kesinlikle önceden rezervasyon ile müşteri kabul etmektedir.

Su sporlarında şirketler genellikle dakika ya da saat üzerinden fiyat değerlendirmesi yapmaktadır. 

Su sporlarında yaklaşık 30 dakika için ortalama fiyat 150 TL'dir.

Kuşadası dışında geziye devam etmek isterseniz uygun fiyatları ile sizi mutlu edecek oteller için Aydın otel fiyatları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.


Jet Ski

Jet Ski Jet Ski

Masmavi deniz dalgaları arasında hızlı bir sürüş keyfi yaşamak ister misiniz? Adrenalin ve heyecan dolu bu anları kesinlikle yaşamanızı tavsiye ederiz. 

Jet Ski için gerekli güvenlik önlemleri alındığı takdirde oldukça güvenlidir. Can yeleği ve emniyet kordonu takıldığı takdirde herhangi bir sorun yaşamazsınız. 

Dalgaların arasında hızlı dönüşler yapabileceğiniz Jet Ski turları ortalama 30 dakika sürmektedir.

Fiyat ise yaklaşık 150 TL'dir.

Kuşadası'nın manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Kuşadası'nda gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Kuşadası Gençlik Festivali 

Kuşadası Gençlik Festivali Kuşadası Gençlik Festivali

Kuşadası'nda üç yıl üst üste tekrarlanan gençlik festivaline katılmak ister misiniz? 

Her yıl yaz dönemi yaklaşmadan önce hangi tarihte gerçekleşeceği açıklanan festival için önceden bilet satın alarak festivale katılabilirsiniz.

Yüzlerce sponsoru bulunan festival için ünlü DJ grupları, şarkıcılar ve gruplar katılım gösterir. Pentagram, Ceza, Melek Mosso, Hayko Cepkin, Pera, Şebnem Ferah, Manga gibi ünlü sanatçılar festivalde sahne alır.

Katılım gösteren sanatçıların bir sonraki yıl tekrar katılım sağlayabilmesi için gençlik festivalinin internet sitesi üzerinden halk değerlendirme anketi açılmaktadır. 


Bisiklet Kiralama

Bisiklet Kiralama Bisiklet Kiralama

Kuşadası ilçesini bisiklet ile her noktasını dolaşmak ister misiniz? 

Araç ve yaya ile dolaşmak yerine şehrin bütün noktalarını tek tek gezebilirsiniz. Hem bu sayede şehrin görülmemiş güzellikleri görebilme imkanınız bulunmaktadır.

Kuşadası'nın Davutlar, Güzelçamlı ve Milli Park bölgelerinde bisiklet kiralayabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Otellerin içerisinde yer alan bisikletler sadece otel müşterilerine ait değildir. Ücret karşılığında tam gün veya saatlik kiralayabilirsiniz. 

Bisiklet kiralama ücreti 1 saat ücreti yaklaşık 10 TL tam gün kiralanmak istenirse yaklaşık 30 ile 40 TL arasındadır.

Kuşadası'nda bisiklet turları gezisini tamamladıktan sonra bölgedeki tatilinize devam etmek için Kuşadası gezi rehberi kategorimizi de inceleyebilirsiniz.


Dalış Turları 

Dalış Turları Dalış Turları

Heyecan ve adrenalin tutkunuysanız dalış turlarına kesinlikle katılmalısınız. 

Dalış konusunda endişeleri bulunan tatilcilerin akıllarında yer alan soru işaretlerini gidermek adına dalış yapılmadan önce profesyonel dalış eğitmenleri tarafından bütün ayrıntılar anlatılır. 

Sabah saatlerinde bulunduğunuz bölgeden dalış için alındıktan sonra bütün hazırlıklar yapılması ile birlikte Kuşadası Marina bölgesinden saat 10:00'da tur ile birlikte ayrılırsınız. Saat 10:00'da ayrılan misafirler bütün eğlence ve aktivitelerini yaptıktan sonra alındıkları yere 15:30 gibi geri bırakılır. 

Dalış turlarında taşıma (transfer), öğle yemeği, yarım gün tekne turu ve resif dalış ücrete dahildir.

Aydın'a uğradığınızda mutlaka gidilmesi gereken yerler için Aydın gezi rehberi sayfamızı göz gezdirebilirsiniz.


Günlük Tekne Turları

Günlük Tekne Turları Günlük Tekne Turları

Kuşadası'nın tekne turları Marina ya da Güvercinadası'nın limanından sabah saat 9:00 civarında hareket etmektedir.

Otel veya herhangi bir firma aracılığı ile rezervasyon yaptırmak yerine liman üzerinde yer alan tekneciler ile pazarlık yaparak daha uygun fiyatlara tekne turu yapabilirsiniz.

Kuşadası çevresinde yer alan koyları keşfedeceğiniz, tertemiz el değmemiş koylarında yüzebileceğiniz, sabahtan akşama kadar eğlenebileceğiniz, içecek ve açık büfe servisleri bulunan tekne turlarına kesinlikle bir defa katılmasınız. 

Tekne turlarında genellikle öğle yemeği fiyata dahil edilir. Tekne turları genellikle 09:30 ile 16:30 arasında yapılmaktadır. 

Günlük tekne turu fiyatları kişi başı 30 ile 40 TL arasında değişir.


Jeep Safari Turu

Jeep Safari Turu Jeep Safari Turu

Çamur, toz ve patikalar çok fazla ilgimi çekiyor diyorsanız 6 saat boyunca adrenalin dolu anlar geçirebilirsiniz. 

Jeep safari turları haftanın her günü saat 09:30 başlıyor, 16:00 gibi sonlandırılıyor.

Jeep Safari Turlarına direk katılabileceğiniz kişi ve kişiler bulunmadığı için tur şirketleri ve otellerin aktivitelerini düzenleyen kişiler ile konuşmalısınız. 

Tur şirketinin müşterilerini belirttiği noktasında alması ile başlayan tur toplanma noktası, Offroad, Sultaniye Köyü, Yeni Köy, Burgaz Köyü, Gümüş Dağı, Pamucak Plajı ve yine aynı şekilde tur şirketi tarafından alındığınız noktaya geri bırakılması ile sonlanmaktadır.

100 TL karşılığında katılabileceğiniz bu mükemmel tur fiyatı içerisine öğle yemeği dahildir.

Her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Kuşadası pansiyon yazımızı göz atabilirsiniz.


Kano Safari 

Kano Safari Kano Safari

Heyecan ve adrenalinden uzak bir aktivite için kano safarisi oldukça ideal bir seçimdir. 

Bir ve ya iki kişilik kanolar üzerinde eğitmenler eşliğinde 1 - 2 saat boyunca nehri gezebilirsiniz. Kano safari turlarında bütün rota eğitmen ile sizin elinizdedir. Sizin isteğiniz doğrultusunda dilerseniz dinlenin, dilerseniz manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Kano safari turlarına yaklaşık 40 TL karşılığında katılabilirsiniz.

Kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için Kuşadası 5 yıldızlı oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Çadır - Kamp

Çadır Kamp Çadır Kamp

Kuşadası'nda hem konaklama hem de macera anlamında kamp yapabilirsiniz. 

Ücretli ve ücretsiz olarak farklı seçenekleriniz bulunmaktadır. 

Ücretli kamp seçeneklerinde çamaşırhane, elektrik, su ve duş imkanlarını sunan kamping şirketleri bulunmaktadır. Önder Camp, Kuşadası Camping ve Duman Kamping gibi şirketler müşterilerine bu konuda hizmet sunar. 

Ücret olarak çadır size ait ise kişi başı günlük 15-20 TL yeterlidir.

Kuşadası ilçesinde ücretsiz kamp yapabileceğiniz noktalar bulunmaktadır. Sahil ve plaj noktalarında güvenlik görevlilerine danışıp ücretsiz bir şekilde çadır kurabilirsiniz. Genellikle Sevgi ve Kadınlar Denizi plajında ücretsiz kamp yapabilirsiniz.