Kuşadası Golf Otelleri

Kuşadası bölgesinde 2 adet golf oteli bulunmaktadır.

Ramada Resort Kuşadası & Golf Kuşadası

Ramada Resort Kuşadası & Golf

Tatil Kuşadası Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
CLC Kuşadası Golf & Spa Resort Kuşadası

CLC Kuşadası Golf & Spa Resort

Tatil Kuşadası Herşey Dahil
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Kuşadası Tatili Hakkında

Aydın’ın en gözde ilçelerinde bir tanesi olan Kuşadası, masmavi denizi, temiz havası ve tarihe tanıklık etmiş tarihi yapılarıyla birlikte her sene binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Kuşadası’nın tarihi, Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet Dönemi’ne dayanmakta ve geçmişinden eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Aydın il merkezinden ortalama 70 km uzaklıktadır. Kuşadası’na ulaşım genellikle karayolu ve denizyolu ile yapılmaktadır.

Kuşadası, göz alıcı masmavi denizi ve yeşil alanları ile görülmesi gereken birçok doğal güzelliğe ev sahipliği yapar. Kuşadası’ndaki benzersiz güzellikler; Kuşadası Milli Parkı, Zeus Mağarası, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Güvercinadası, Saplı Ada, Bafa Gölü Tabiat Parkı ve Çine Vadisi – Çine Çayı’dır.

Geçmişinde birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Kuşadası, ayrıca tarihi ve turistik mekanları sayesinde de oldukça ilgi görmektedir. Kuşadası’nda görülmesi gereken tarihi ve turistik yerler; Tarihi Kuşadası Surları, Tarihi Su Kemeri, Tarihi Sur, Yılancı Burnu, El Heykeli, Panionion, Küçükada Kalesi, Kurşunlu Manastırı ve Kadı Kalesi’dir.

Kuşadası’nda tatil yapmak isteyen ziyaretçiler, yemyeşil ağaçların çevrelediği, doğa ile iç içe bir konumda bulunan ve masmavi deniz manzarasına sahip otellerde konaklayabilirler. Kuşadası otellerinden bazıları; Blue Vista Hill Hotel, Suhan  360 Hotel & Spa, Ephesia Holiday Beach Club, The Grand blue Sky İnternational Hotel ve Pine Bay Holiday Resort Hotel’dir.

İl genelinde bulunan diğer tarihi, turistik ve doğal alanları gezip tatil yapmak isteyen ziyaretçiler ise, hizmete açık olan diğer Aydın otellerini ziyaret edebilirler.

Kuşadası tatilinde gece hayatı oldukça hareketlidir. Kuşadası’nda en popüler cafe ve barlar; Kuşadası Clup Bar, Hangover Bar Kuşadası, Pilot Bar Kuşadası, Cafe Marin, Kaysıaltı Cafe, Fedo Cafe ve Beyzli Cafe’dir.

Özellikle yaz aylarında oldukça ziyaretçi çeken Kuşadası, altın renkli kumlara sahip olan birçok plaja ve beache ev sahipliği yapmaktadır. Bu plaj ve beachler; Kuşadası Miracle Beach Club, Kuşadası Güvercinada Plajı ve Kuşadası Yılancı Burnu Plajı’dır.

Golf Tatili Hakkında

Güneşli bir günde, yemyeşil çimler üzerinde golf oynayarak keyifli vakit geçirmek ister misiniz? O zaman golf otelleri tam size göre! Hemen yer ayırtın ve doya doya golf oynayın!

Golf çimenler üstünde özel sopalarla küçük bir topu deliğe sokma oyunudur. Ülkemizde ve dünyada çok sayıda kişi bu sporu sevmektedir.  Tatiliniz boyunca golf yapmak istiyorsanız sizin için golf otelleri harika bir seçim olacaktır. Birbirinden güzel yemekleri ve konforlu odalarıyla seçebileceğiniz yüzlerce otel vardır. Otellerden bazıları muhteşem bir manzaraya sahiptir. Doğal suyolları ve görkemli ağaçlarla kaplanmış golf sahalarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Özel aydınlatmaya sahip golf sahaları bulunan otellerde hava kararsa da oyun oynamaya devam edebilirsiniz. Sizin gibi golf seven arkadaşlarınızla bir arada kalarak uzun süre golf oynayabilirsiniz. Golf sahaları genelde otelin merkezine birkaç dakika mesafede yer alır. Otel tarafından sağlanan golf arabası ile oyunun oynanacağı alana kolaylıkla gidebilirsiniz. Tatile gelirken golf eşyalarınızı unuttuysanız üzülmeyin! Bazı sahalarda bulunan Golf Kulüp Binası’nda ihtiyacınız olan tüm malzemeleri bulabilirsiniz. Şahane terasta sizin gibi golf sevenlerle tanışarak muhabbet edebilirsiniz.

Golf şampiyonalarına hazırlanan bir sporcuysanız en iyi sahaya sahip oteli seçmelisiniz. Bu sayede istediğiniz kadar antrenman yapabilir, turnuvaya iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Golf sahasına sahip bir otel size keyifli tatilin kapılarını aralayacaktır. Henüz golf oynamaya başlamadınız ancak eğitim almak istiyorsanız otellerde bulunan eğitimlerden faydalanabilirsiniz. Bu eğitimler her golf otelinde olmadığından yer ayırtmadan önce görevlilerden bilgi alabilirsiniz.

Golf turizminin canlı olduğu ülkemizde bulunan golf otelleri sayısı oldukça fazla! Otel araştırmaya başladığınızda kullanıcı yorumlarına ve önerilere mutlaka dikkat ediniz. Müşterilerinden tam puan alan bir otelden siz de memnun kalırsınız.