Kıbrıs Plajları

Kuzey Kıbrıs, plajda vakit geçirmek isteyen ziyaretçileri için tam bir cennettir. Kuzey Kıbrıs'taki plajlar adanın en ilgi çekici yerlerinden birisidir. Kuzey Kıbrıs sahil şeridi su sporları, şnorkelli yüzme, tüplü dalış gibi birçok aktivite sunan uzun kumsallar üzerine uzanmaktadır. Otel ve halk plajlarının çoğu şezlong, şemsiye, tuvalet, şemsiye ve restoran gibi olanaklar sunmaktadır. Eğer kendi mahremiyetinize sahip olmak istiyorsanız, Kuzey Kıbrıs'ın ıssız sahillerinden birine gitmek için sadece kiralık bir araca ihtiyacınız vardır.

Bir çok eğlenceli aktiveteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Kıbrıs otel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

Glapsides Plajı

Gazimağusa Glapsides Plajı Gazimağusa Glapsides Plajı

Gazimağusa'nın 5,5 km kuzeyinde, Kıbrıs Adası'nın doğu kıyısında yer alan Glapsides Plajı, Kuzey Kıbrıs'ın en iyi üçüncü plajıdır. Plajın elverişli konumu nedeniyle, yerli halk ve öğrenciler bu uzun kumsala akın etmektedir.

Sahil kesimi ince kumlu ve denizi sığdır. Glapsides'in mavi suyu su sporu meraklılarını ve tüplü dalgıçları büyülemektedir. Tüplü dalışla su altını keşfe çıkma olanağı sunmaktadır. Temel gereksinimler ve ekipmanlar getirilerek bireysel dalışlar yapılabilir. Yaz aylarında plaj voleybolu turnuvaları da düzenlenmektedir. Plaj ayrıca kamp olanakları sunmaktadır. 

Glapsides Plajı'na giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiyeler küçük bir ücret karşılığında temin edilebilir.

Manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Kıbrıs'ta gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Alagadi Plajı

Girne Alagadi Plajı Girne Alagadi Plajı

Girne merkezin yaklaşık olarak 16 kilometre doğusunda yer alır. Kıyı şeridi ince kumludur ve denizi sığ değildir. Yaz mevsiminde yuva yapan kaplumbağaların görüldüğü plajdır. Halk plajı olan bu Alagadi, Girne bölgesinin en uzun sahilin kesimine sahiptir. Sahilin yarısı deniz kaplumbağalarına, diğer yarısı ise gelen turistlere ayrılmıştır. 

Tesis yoktur, bu nedenle giderken şemsiye, plaj havlusu, içme suyu ve diğer içeceklerin dışarıdan getirilmesi tavsiye edilir. 

Alagadi Plajı'na giriş ücretsizdir.

Kıbrıs'ta tatile çıkmadan önce bölgede bulunan tüm etkinlikleri görmek ve keyifli bir tatil geçirmek için Kıbrıs gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Acapulco Plajı

Girne Acapulco Plajı Girne Acapulco Plajı

Girne'nin birkaç mil doğusunda yer alan 5 yıldızlı Acapulco Hotel'in plajı, Girne bölgesindeki en iyi plajlardan biridir. İnce kumları, ılık deniz suyu ve sonsuz mavisi rengiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. 1 mil uzunluğundaki kumlu plajdan yararlanmak için mutlaka otelde kalmak zorunlu değildir. 

Acapulco, Kuzey Kıbrıs'taki su kaydıraklı en büyük açık yüzme havuzunu sunmaktadır. Büyük havuzun etrafında çocuklar ve yetişkinler için oryantal danstan su jimnastiğine çeşitli animasyon seçenekleri vardır.

Plaj voleybolu, tenis ve basketbol gibi olanaklar da sunulmaktadır. Ayrıca belirli zamanlarda artan dalgalarda sörf yapma imkanı da sunmaktadır. 

Plajda yeme ve içme olanaklarından yararlanmak için kafeteryası ve sahil restoranı hizmet vermektedir.

Acapulco Plajı giriş ücreti 50 TL'dir.


Denizkızı Plajı

Girne Denizkızı Plajı Girne Denizkızı Plajı

Denizkızı plajı Girne'nin batısındaki plajlardan bir tanesidir. Girne'nin yaklaşık 9 kilometre batısında yer alır. Denizkızı Otel kompleksinin bir parçasını oluşturur, ancak ziyaretçiler sahili veya büyük açık yüzme havuzunu ve tesislerini giriş kapısında ödenen bir ücret karşılığında ziyaret edebilirler. Plajda WC olanaklarına sahip bir restoran vardır ve ayrıca tüplü dalış, muz botu gezintisi, parasailing ya da jet ski kiralamak gibi seçenekler sunulmaktadır. 

Denizkızı Plajı giriş ücreti 30 TL'dir. 


Karpaz Altınkum Plajı

Karpaz Altunkum Plajı Karpaz Altunkum Plajı

Kıbrıs Adası'nın kuzeyinin en uç noktasında bulunan Karpaz Yarımadası'nda yer alır. Dünyaca ünlü Karpaz Altınkum Plajı'nın ince altın kumları vardır ve deniz suyu soğuktur. Altınkum Plajı, adanın en güzel plajı olarak değerlendirilir ve mitolojide aşk ve güzellik tanrıçası olan Afrodit'in (Venüs) doğum yeri olarak bilinir. Efsaneye göre, sakin deniz aniden pırıl pırıl beyaz dalgalarla birlikte bir kabuk üzerinde Afrodit'i bu plaja bırakır. 

Güzel kumları ve masmavi denizi ile Altınkum Plajı, Afrodit'in efsanevi güzelliğini hak etmektedir. Güneşin doğuşunu izlemek ve bir sabah yürüyüşe çıkmak, kilometrelerce uzanan bu geniş koyda sıklıkla tercih edilen seçeneklerdir. 

Dipkarpaz Köyü'nden Zafer Burnu'na doğru yol üzerinde bulunan Karpaz Altınkum Plajı'na ulaşmak kolay olsa da çok küçük olan tabelasını takip etmek gerekmektedir. Sahil kenarında iki küçük konuk evi dışında neredeyse hiçbir inşaat yoktur. Doğanın içinde eşsiz bir tatil için harika bir fırsat sunmaktadır. 

Karpaz Altınkum Plajı'na gitmeden önce şemsiye, plaj havlusu, yiyecek ve içecek gibi temel gereksinimler alınmalıdır. 

Karpaz Altınkum Plajı'na giriş ücretsizdir.

Plaja yakın lüks hizmetleri ile her türlü imkanları sağlayan oteller için Kıbrıs 5 Yıldızlı Oteller sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Mare Monte Plajı

Mare Monte Plajı Mare Monte Plajı

Mare Monte Plajı tarihi antik Roma balık tanklarının hemen yanında yer alır.  İnce kumlu plajlardan birisidir. Çocuklu ailelere özel belirli oyun alanları yapılmıştır. Yetişkinler için ise hasır şemsiyelerin altında serin gölgelik yerler bulunmaktadır. Yaşlılar için uygun değildir çünkü inip çıkılaması gereken çok fazla merdiven basamağına sahiptir. Yiyecek ve içecek için kafeterya ve restorana sahiptir. 

Bu plaj aynı zamanda bölge halkı arasında da popülerdir, bu yüzden güneş ışığının tadını çıkarırken dost canlısı Kıbrıslı Türklerle gerçekten tanışıp bir araya gelme fırsatı sunar. 

Doğrudan Mare Monte Beach Hotel'in önünde bulunan plaj, Mavi Bayrak ödülüne layık görülmüştür.

Mare Monte Plajı giriş ücreti 40 TL'dir.


Alsancak Plajı

Alsancak Plajı Alsancak Plajı

Eskiden askeri kontrol altında tutulan Alsancak Plajı günümüzde turizm amaçlı kullanılmaktadır. İnce kum ve çakıl taşlarının karışımı plaj alanına sahiptir. Girne'nin batısında ve Alsancak Restaurant'ın hemen yanında konumlandırılmıştır. Turistler genellikle Akdeniz'in mükemmel manzaralarına sahip akşam yemeğinin tadını çıkarmak için Alsancak Restaurant'a gelirler.

Alsancak Plajı'na giriş ücretsizdir.


Diana Plajı

Diana Plajı Diana Plajı

Girne'nin doğusunda ve Karakum'un yanında yer alır. Hem küçük hem de çok düzenli bir şekilde oluşturulmuştur. Diana Plajı doğal kumlu bir plaj değildir ve tamamen insan yapımıdır. Açıkça söylemek gerekirse yüzlerce tonun dışarıdan getirilip alana boşaltılmasıyla oluşan plajdır. 

Yakınında yerli bir restoran yer almaktadır. Hidrofoil su scooterları ile güneş ve kumdan fazlasını vaat etmektedir.   

Diana Plajı giriş ücreti 30 TL'dir.


Silver Plajı

Gazimağusa Silver Plajı Gazimağusa Silver Plajı

Salamis kalıntılarının güney tarafında yer alır. Normal yüzme ve şnorkelli yüzme için harika bir mekandır. Sığ denize sahip olması, yeni yüzme öğrenenler ve çocuklar için kolaylık sağlar ve plajı daha güvenli bir hale getirir. Ayrıca ince kumludur ve deniz suyu oldukça ılıktır. 

Silver Plajı, bir yandan yüzerken diğer yandan Salamis Antik Kenti'nin batık olan limanını keşfe çıkma olanağı sunar. Burada kafeterya dışında başka tesis yoktur.

Silver Plajı'na giriş ücretsizdir. 


Kıbrıs'ın En Popüler Beach Clubları

Camelot Beach Club

Camelot Beach Club Camelot Beach Club

Camelot Beach Club, Girne'nin 13 km batısında, Alsancak kasabasında yer almaktadır. Bu plaj, aileler ve küçük çocuklar için idealdir çünkü kendi limanı taş duvar bariyerine sahiptir, yani denizin taş duvar arkasında kalan kısım dalgalı olsa da Camelot'u etkilememektedir.

Yerel bir üniversite tarafından yönetildiği için restoran, kafeterya duş ve tuvalet fiyatları oldukça makuldür. Güneş şemsiyesi ve şezlonglar plaj alanında yer almaktadır. Ayrıca ahşap zeminlerdeki şezlonglarda oturulabilir. Geceleri canlı müzik yapan bir restoran ve bar vardır ve kulüp sabahın erken saatlerine kadar açıktır.

Camelot Beach Club giriş ücreti 40 TL'dir.

Kıbrıs'ta doğa ile iç içe mekanlara yakın kaliteli hizmet sunan konaklama seçeneklerini Kıbrıs herşey dahil sayfasında bulabilirsiniz.


Escape Beach Club (Yavuz Çıkarma Plajı)

Escape Beach Club Escape Beach Club

The Escape Beach Club yerli halk arasında Yavuz Çıkarma Plajı ya da Sunset Beach Club olarak da bilinir. Girne'den Alsancak'a giderken karayolu üzerinde yer alan çok davetkar bir plajdır. 

Beach Club içine girdikten sonra, çimdeki yastıklarda veya kumlardaki şezlonglarda güneşlenebilirsiniz. Sıcaktan bunalıp soğuk içecekler içmek için ve acıkıldığında karın doyurmak için restoran seçeneği mevcuttur. 

Escape deniz, kum ve güneşten daha fazlasını isteyenler için geniş seçenekler sunar. Sunulan su sporlarından bazıları tüplü dalış, jet ski ve parasailingtir.

Hemen körfezin karşısındaki küçük ada, doğal bir dalga kırıcı görevi görür. Böylece, plaj her zaman dalgasız ve pürüzsüz kalır. Özellikle Kıbrıslı gençler için favori bir buluşma yeri olan beach club, hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. 

Escape Beach Club giriş ücreti 50 TL'dir.