Kıbrıs Aktiviteleri

Yunan efsanesinde Afrodit'in doğum yeri olarak onurlandırılan Kıbrıs, yüzlerce yıldır ziyaretçi çeken özel bir cazibeye sahiptir. Bölge, aynı zamanda arkeolojik alanlarının büyüleyici tarihine sahip olduğu gibi çarpıcı plajları ile de ünlüdür ve bu durum onu doğa severler ve tarih meraklıları için daha farklı kılar. Doğa severlerin ruhunda maceraperestlikte varsa eğer Kıbrıs'a daha farklı anlamlar da yüklenebilir.

Kıbrıs'taki keyifli bir tatil için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden Kıbrıs otelleri kategorimize uğramayı unutmayın.


Golf

Korineum Golf Club Korineum Golf Club 

Kıbrıs denildiğinde akla gelen en önemli aktivitelerden birisi golftur. Girne merkezin yaklaşık 40 km doğusunda yer alan Korineum Golf Club, benzersiz bir tasarıma sahip 18 delikli bir şampiyonluk golf sahasıdır. Golf sahasının toplam mesafesi 6.232 metredir. 

Fiyatları yaşa ve mevsime göre değişiklik gösterir. Eylül ve Mayıs aylarında 85 € olan ücret Haziran ve Ekim aylarında 60 € olarak değişkenlik gösterir. Çocuklar için belirli bir mevsim fark etmeksizin 45 € gibi bir ücreti vardır.

Kıbrıs'ta birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerler için Kıbrıs'ta gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Paintball

Paintball Paintball

Paintball bütün aile ve arkadaş grubu için heyecan verici ve adrenalin dolu bir açık hava tatil etkinliğidir. Bu, en iyi takım oluşturma faaliyetlerinden biridir.

Paintball Lefkoşa'da düzenlenen aktivitelerden birisidir. Konumu gereği Lefkoşa, paintball için oldukça uygundur. Yaş sınırı 14 ve üzeri olan aktivitenin oyuncu sayısı en fazla 20 kişiyken en az 8 kişidir. Cyprusbooking tarafından online rezervasyon ile katılım sağlanır. Ayrıca online randevu yapıldığında 40 TL'lik ücret 35 TL'ye düşer ve ek olarak 1 silah ve 100'lü şarjör verilir. 

Yamaç paraşütü ve tekne turları gibi görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Kıbrıs gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Yamaç Paraşütü

Macera turlarından biri olan yamaç paraşütü, unutulmaz deneyimler sunan eşsiz bir heyecandır. Bu eğlence sporu hiçbir deneyim veya beceri gerektirmez ve tüm aile ve gruplar için idealdir.

Highlineparagliding, Girne'de bulunan tek yamaç paraşütü seçeneğidir. Gökyüzünde Beşparmak Dağları'nın manzarası izlenebilir. Toplam süresi 2 saattir. Pilot eşliğinde uçuş deneyimi sağlanır. Bu yüzden belirli bir eğitim gerekmemektedir. Uçuş esnasında ihtiyaç duyulan gereksinimler Highlineparagliding tarafından temin edilir.  

Hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Kıbrıs balayı otelleri yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Scuba Diving

Scuba Diving Scuba Diving

Nisan ayından yıl sonuna kadar Kuzey Kıbrıs, yeni başlayanlar ya da uzun süredir dalış yapan deneyimli kişiler için idealdir. Akdeniz'in alt kesimlerinde kalan bu ada berrak suları ile ünlüdür. Ayrıca tertemiz suyundan kaynaklı orfoz, vatoz, yılan balığı ve ahtapot gibi balık çeşitlerinde zenginlik gösterir. Mercan ve süngerlerin de bolca yetiştiği bir bölgedir. 

Girne, Kıbrıs'taki dalış tatilleri için ana merkezdir ve dalış okulların çoğu burada yer alır. Girne Limanı kıyı şeridi boyunca, yirmiden fazla dalış alanı bulunmaktadır. Ayrıca Karpaz Yarımadası'nın çevresi de dalış konusunda oldukça aktif kullanılan yerdir. 

Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği onaylı dalış okulları ağırlıklı olarak Karpaz Yarımadası'na konumlandırılmıştır. Çocuklar için paketler de dahil olmak üzere çeşitli dalışlar için her seviyeye uygun eğitim verilmektedir. Dalış türüne göre fiyatlar 55 € ve 450 € arasında değişiklik gösterir.

Kesinlikle unutulmaması gereken nokta ise Kıbrıs'ta bireysel dalışa izin verilmemesidir. 

Kıbrıs'ta her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Kıbrıs pansiyon yazımızı göz atabilirsiniz.


Tekne ve Yat Turu

Tekne Turları Tekne Turları

Tekne gezileri veya yat turları, tenha plajları ve kayalık koyları gizleyen Girne kıyılarını keşfetmek için mükemmel bir yoldur. Masmavi sularda yüzülüp güneşin tadı çıkarılabilir.

Yat turlarının bazı seçeneklerinde güzergahı kiralayan kişi belirler. Velayachting Kıbrıs'ın en meşhur yat turları düzenleyen firmasıdır. Ana şubesi Girne Limanı'nın hemen yanında yer alır. Girne Limanı'ndan yola çıkarak Kıbrıs çevresinde sınırsız gezintiye çıkılabilir. Günübirlik kiralamak isteyenler için ücretlendirme 400 € civarındadır. 10 kişilik aile ya da arkadaş çevresi ile katılım sağlanır. İsteğe bağlı olarak aynı ücret karşılığında tek kişide tura çıkabilir. Gecelemeli yat kiralama tercih edenlerin ödemesi gereken fiyat 870 €'dur. 

Velayachting ayrıca günübirlik yat ya da tekne turu de düzenler. Maksimum 26 kişilik kapasiteye sahiptir. Turun kişi başı katılım ücreti 39 €'dur. Saat 10:00'da başlayan tekne turu 16:00'a kadar devam eder. Yemek ücrete dahildir. Eğer alkollü içeceğin de sınırsız olması istenilirse ödenmesi gereken ücret 49 €'a çıkmaktadır.