Edremit Plajları

Edremit merkezin denize kıyısı olmamakla birlikte Akçay ve Altınoluk mahallelerinde birçok plaj bulunmaktadır. Buradaki plajlar genellikle çakıllı bir yapıya sahip olup suları serin, denizi temiz ve sığdır. Eğer ince kumu olan bir plaj istenilirse Edremit’e sadece 15 km uzaklıkta yer alan Burhaniye ilçesinde yer alan Ören plajları tercih edilmelidir.

Edremit'te birbirinden cazip uygun fiyatları ile eğlenceyi doyasıya yaşamanız için Edremit oteller sayfamızdaki listeye göz atabilirsiniz.


Altınkum Plajı

Edremit Altınkum Plajı Edremit Altınkum Plajı

Edremit merkeze en yakın plajlardan olan Altınkum Plajı, Akçay Mahallesi’nde bulunmakta olup Edremit’e yaklaşık olarak 9-10 km uzaklıktadır.

Kum çakıl karışık bir yapıya sahip olan plaj 300 metreden fazla uzunluğa ve 20 metre genişliğe sahiptir. Bölge genelinde olduğu gibi sığ bir denize sahip olan plaj çocuklar için uygun bir yapıdadır. Temiz bir denize sahip olan plajın suyu zaman zaman ılık olmakla birlikte çoğunlukla soğuk olarak bilinmektedir.

Yerleşim alanı içerisinde yer aldığından yiyecek ve içecek dâhil bütün ihtiyaçları karşılayabilecek birçok işletmeye yakın bir konumdadır. Ücretsiz olan şemsiye ve şezlongların yanı sıra civardaki işletmelerden 10 TL karşılığında şezlong kiralama imkânı da bulunmaktadır.

Giriş ücretinin söz konusu olmadığı Altınkum Plajı’nda yeterli sayılacak düzeyde duş ve soyunma kabini bulunmaktadır.

Edremit'te manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Edremit'te gezilecek yerler yazısını inceleyebilirsiniz.


Altınoluk Plajları

Altınoluk Plajları Altınoluk Plajları

Altınoluk plaj bakımından oldukça zengin bir yer olmakla birlikte plajların birçoğu aynı özelliklere sahiptir. Genellikle çakıllı bir yapıya sahip olan plajlarda biraz ilerledikçe kumlu alana ulaşılabilmektedir. Genellikle sığ bir yapıya sahip olan plajların denizi ise bölge genelinde olduğu gibi temiz ve soğuk olarak bilinmektedir.

Altınoluk’ta bulunan Altınoluk Antandros Plajı, Altınoluk Merkez Plajı gibi halk plajlarının yanı sıra otellere ait olan Altıner Otel Plajı, Akçam Otel Plajı, Afrodit Tatil Köyü Plajı, Rıhtım Beach Cafe-Bar Plajı bölgenin tercih edilen plajlarındandır.

Dünyaca ünlü sahillere, plajlara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Edremit'i daha fazla keşfetmek için Edremit gezi rehber sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Akçay Plajları

Akçay Plajları Akçay Plajları

Akçay Mahallesi, Edremit merkeze 10 km mesafede bulunmakta olup ilçenin en bilindik turizm beldelerinden biridir. Akçay’da bulunan plajlar tam olarak Edremit körfezi olarak adlandırılan bölgededir. Buradaki plajlar genellikle çakıllı bir yapıya sahiptirler. Akçay’da bulunan plajlar, Balıkesir bölgesinin genelinde olduğu gibi serin ve sığ yapıda bir denize sahiptir.


Altınoluk Antandros Halk Plajı

Antandros Halk Plajı Antandros Halk Plajı

250 metre uzunluğa ve 45 metre genişliğe sahip olan Antandros Halk Plajı mavi bayraklı plajlardan biridir. 2012 yılından beri aralıksız mavi bayrak ödülüne layık görülen plaj Altınoluk merkezde olduğundan birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Altınoluk’taki diğer plajlarda olduğu gibi çakıllı ve sığ olan plajın suyu da serindir.

Edremit'te aileniz ile birlikte keyifli bir tatil için gezilecek yerlere yakın muhafazakar hizmet veren Edremit islami otelleri sayfamızdan birini seçebilirsiniz.


Akçay Pat Kamp Plajı

Akçay Kamp Plajı Akçay Kamp Plajı

Edremit merkeze yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Akçay Pat Kamp Plajı, temizliği ve kaliteli hizmeti sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen bir plajdır.

Denize giriş bölgesi taşlı bir yapıya sahip olsa da ilerledikçe kum alana ulaşılıp serin denizin tadını çıkarmak mümkündür. Ayrıca istenilirse iskeleden de denize girebilme imkânı bulunmaktadır.

Ailecek denizin tadının çıkarılabileceği bir işletme olan Akçay Pat Kamp Plajı kafe bölümünde birçok yiyecek ve içecek çeşidi bulunmakla birlikte fiyatları makul düzeydedir. Duş ve soyunma kabinlerinin temizliği açısından gönül rahatlığıyla gidilebilecek plajlardan birisidir.

Plajda şezlong kiralama ücreti ise 10 TL olarak uygulanmaktadır. 


Altınoluk Altıner Otel Plajı

Altıner Otel Plajı Altıner Otel Plajı

2012 yılından beri mavi bayrak ödülüne sahip 160 metre uzunluğunda 8 metre genişliğinde kum çakıl karışık özel plajı bulunmaktadır. Yaklaşık 20 metre uzunluğundaki iskelesi sayesinde de sığ olan denizden uzak derin yerlerde yüzebilme imkânı bulunmaktadır.

Otele ait olan plaja günübirlik girebilmek ne yazık ki mümkün değildir.


Özdemir Sitesi Önü Halk Plajı

Özdemir Halk Plajı Özdemir Halk Plajı

150 metre uzunluğa ve 25 metre genişliğe sahip olan halk plajı Özdemir Tatil Sitesi yakınında bulunduğundan genellikle bu isimle anılmaktadır. Çakıllı bir yapıya sahip olan plaj mavi bayraklı olup temiz bir denize sahiptir. Bu plajın bir diğer özelliği ise bölge genelinde bulunan plajların aksine sığ olmayıp hemen derinleşmesidir. Plaj, Altınoluk merkezde Edremit çıkışında bulunmaktadır.

Burada bulunan işletmelerden yiyecek, içecek temin edebilmenin yanı sıra şezlong ve şemsiye kiralama imkânı da bulunmaktadır.

Edremit'te doğa ile iç içe mekanlara yakın kaliteli hizmet sunan konaklama seçeneklerini Edremit 5 yıldızlı oteller sayfasında bulabilirsiniz.


Sarıkız Plajı

Akçay’ın merkezi bir konumunda bulunan Sarıkız Plajı, Edremit’e yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Merkezi bir konumda olmasından dolayı yöre halkı tarafından da tercih edilen bir plajdır.

Çakıl kum karışık bir yapıya sahip olan plajın suyunun zaman zaman temiz olmadığı söylenmektedir. Suyu çoğu zaman soğuk olan plaj sığ bir yapıya sahiptir.

Merkezi konumundan dolayı bütün ihtiyaçları karşılayabilecek işletmeler mevcuttur. Plajda duş alanları olsa da biraz daha bakım yapılarak harika bir plaja dönüştürülmesi mümkündür.