Edremit Aktiviteleri

Edremit bölgesi aktivite açısından birçok farklı seçenek sunmaktadır. Bunun nedeni sadece deniz aktivitelerine bağlı kalmayıp Kaz Dağı’nın doğa aktivitelerini de işin içine dâhil etmesi, zengin ve çeşitli alternatif eğlenceler sunmasıdır.

Edremit’te jeep safari turları, doğa yürüyüşleri, trekking, bisiklet turları ve tekne turları gibi birçok aktivite seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca bölgede düzenlenen festivaller de değerlendirilebilecek alternatif seçenekler arasında yer almaktadır.

Edremit'te bir çok eğlenceli aktiviteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Edremit otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Zeytinli Rock Festivali

Zeytinli Rock Festivali Zeytinli Rock Festivali

Türkiye’nin en büyük rock festivallerinden biri olan Zeytinli Rock Festivali, her yıl Edremit Akçay’da beş gün boyunca Ağustos sonu ile Eylül başı tarihleri arasında düzenlenmektedir. Rock müzik severler için kesinlikle kaçırılmaması gereken fırsatlardan biri olan Zeytinli Rock Festivali, her yıl Türk rock müziğinin en sevilen ve en iyi isimlerini ağırlamaktadır.

Gün geçtikçe katılımcı sayısı artan festivale beş gün içinde katılan müzikseverlerin sayısı Akçay ve Altınoluk’un toplam nüfusundan bile fazladır. Festivalde beş gün boyunca birbirinden ünlü rock sanatçıları sahne almakta olup ister günübirlik ister kombine ve istenilirse kamplı kombine bileti alabilmek mümkündür.

Festivale kamplı olarak katılmak istenildiğinde Akçay sahilinde bulunan festival alanında kampçılar için bütün imkânlar sağlanmaktadır. Wc, duş, kafe, restoran ve bar gibi ihtiyaçların karşılanabileceği her şey festival alanında bulunmaktadır. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği festivale Türkiye’nin dört bir yanından müzikseverler gelmektedir.

Festivale katılmak için kombine bilet 200 TL ve kamp + kombine bilet 220 TL civarında olup bilet fiyatları farklı satış kanallarında değişkenlik gösterebilmektedir.

Edremit'in mutlaka görülmesi gereken yerlerini görmek isterseniz Edremit'te gezilecek yerler yazımıza mutlaka göz atmalısınız.


Doğa Yürüyüşü ve Trekking

Trekking Trekking

Kaz Dağı sayesinde harika bir doğaya sahip olan Edremit’te doğa yürüyüşü ve trekking yapmak için birçok rota bulunmaktadır. Genellikle doğa yürüyüşü ve trekking birbirine karıştırılmakla birlikte yakın anlama gelen bu kelimeler tam olarak aynı anlamı ifade etmemektedir. Trekking daha çok gençler veya sporcu kişiler tarafından, zorlu alanlarda ve yüksek yerlerde organize bir biçimde yapılan hatta dağcılığın başlangıç seviyesi anlamına gelirken, doğa yürüyüşü (hiking) daha kolay ve herkesin istediği zaman yapabileceği günübirlik ve çok yorucu olmayan genç yaşlı fark etmeksizin yapılabilecek turlardır.

Edremit bölgesi hem doğa yürüyüşü yapmak için hem de trekking yapmak için oldukça fazla alternatif sunmaktadır. Edremit’te özellikle bahar aylarında birçok farklı zorluğa sahip rotaya trekking turları düzenlenmektedir. Bu turlara katılma imkânı olduğu gibi istenilirse küçük çaplı doğa yürüyüşlerini kendiniz organize edebilirsiniz.

Edremit’te genellikle Kaz Dağı bünyesinde olan bu turların milli park sınırları içerisinde yapılmak istenilmesi halinde gruplara ücreti karşılığında zorunlu rehber tahsis edilmektedir.

Edremit bölgesine gelindiğinde Kaz Dağı’nın bol oksijeni eşliğinde bu turlardan herhangi birine katılmadan kesinlikle dönülmemesi gerekir.

Dünyaca ünlü sahillere, plajlara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Edremit'i daha fazla keşfetmek için Edremit gezi rehberi sayfamızı göz gezdirebilirsiniz.


Tekne Turları

Tekne Turları Tekne Turları

Edremit’in dağları gibi denizi de harikulade bir güzelliğe sahiptir. Körfezde bulunan Edremit bölgesinde birçok firma tarafından günübirlik tekne turları düzenlenmektedir. Edremit tatilinde muhakkak bir günü bu tekne turlarından birine ayırıp denizin tadını çıkarmak kesinlikle yapılması gerekenlerin başında gelmektedir.

Edremit’te genellikle Ayvalık bölgesine turlar düzenlenmekte olup günübirlik olan bu turlarda Burhaniye ve Gömeç kısa zamanda geçilirken Ayvalık, Alibey Adası ve diğer adalara zamanın büyük bölümü ayrılmaktadır. Verilen molalarda Ayvalık’ı ve Alibey Adası’nı kısaca gezmek de mümkün olmaktadır.

Ayvalık’ta bulunan muhteşem koylarda yüzme molaları verilmekte ve bu sırada yemekler hazırlanılarak misafirlere sunulmaktadır. Sonrasında canlı müzik eşliğinde dans edip çeşitli eğlencelerle birlikte turun keyfi çıkarılmaktadır. Ayvalık turu ortalama 70 TL’dir.

Edremit'te her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Edremit pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Bisiklet Turları

Bisiklet Turları Bisiklet Turları

Edremit’te özellikle Kaz Dağı bölgesinde bisiklet turu yapmak için neredeyse her kesime hitap eden sınırsız varyasyon bulunmaktadır. Bisiklet kullanıcıları genellikle aynı zamanda doğasever olduğundan Kaz Dağı gibi muhteşem bir fırsatı kaçırmamaları gerekir.

Bisiklet ile tur yapmak biraz yorucu olarak düşünülebilir ancak bisikletle arası iyi olmayanlar için kısa turlar ve bisiklet tutkunları için zirve tırmanışları, dönemeçli ve engebeli olan zorlu yollar tercih edilebilir. Bisikletle gezerken araçla gezdiğinizde göremediğiniz birçok ayrıntının farkına varılabilir.

Kızılkeçili, Güre, Çamlıbel, Tahtakuşlar rotası hemen herkesin kolaylıkla üstesinden gelebileceği eğlenceli ve doğanın tadının çıkarılabileceği kolay bir tur olarak düşünülebilir. Zaman zaman buradaki köy kahvelerinde sohbet eşliğinde çaylarınızı yudumlayabilir ve doğanın eşsiz güzelliğini seyredebilirsiniz. Başka bir alternatif ise şelaleler turudur. Sütüven Şelalesi ve Hasanboğuldu güzergâhı da orta zorlukta sayılabilecek ve buradaki göletlerde yüzme imkânı olan muhteşem bir deneyim sunacaktır. Bisiklet tutkunları için ise 1726 rakımlı Sarıkız Tepesi rotası zorlu ve bir o kadar da heyecan verici olan yaklaşık 40 km uzunluğunda bir rotadır.

Edremit’te, Akçay’da veya Altınoluk’ta bisiklet kiralanabilirken bazı otellerde ücretsiz olarak sunulan bu hizmetten yararlanarak bu unutulmaz deneyime sahip olabilmek mümkündür.

Edremit'te doğal şifa ve huzurun merkezi olan termal otellerde keyifli vakitler geçirebileceğiniz otellerin listesi Edremit termal oteller sayfasında yer almaktadır.


Jeep Safari Turları

Jeep Safari Turları Jeep Safari Turları

Edremit’te jeep safari turları da genellikle turistler tarafından oldukça rağbet gören popüler bir aktivitedir. Edremit’te bulunan tur firmaları tarafından her gün düzenlenen günübirlik safari turlarında da birkaç alternatif bulunmaktadır.

Her gün düzenlenen Kaz Dağı şelale turunda Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi, Kızılkeçili Mahallesi, Güre Mahallesi, Adatepe Köyü ve Zeus Altarı rotalarına gidilmektedir. Ayrıca her gün düzenlenen Şahindere Kanyonu turu ise daha uzun sürmekte ve daha zorlu bir parkura sahiptir. Başka bir alternatif ise Sarıkız Zirve turu olup 1726 metre rakıma çıkıp muhteşem manzaranın tadına varabilmek mümkündür.

Kaz Dağı’nın fevkalade güzelliklerini farklı bir bakış açısıyla deneyimleme olanağı sunan safari turlarına istenilirse yemekli olarak katılma imkânı da bulunmaktadır.

Günübirlik yapılan Jeep safari turlarının ücretleri ise 65-95 TL arasında değişmektedir.