Bozcaada’da Yapılacaklar

Çanakkale’nin şirin bir ilçesi olan Bozcaada bahar ve yaz aylarında tatilcilerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır. Muhteşem doğası, tarihi zenginlikleri ile yerli ve yabancı misafirleri kendisine hayran bırakan ada, ziyaretçilerine bu güzellikleri deneyimleyecekleri zengin olanaklar sunmaktadır.

Adanın tüm güzelliklerini doyasıya yaşamak için siz de önerilerimizi inceleyebilir ve Bozcaada’da yapılacaklar listenize bu seçenekleri ekleyerek, huzur ve keyif dolu bir tatil deneyimleyebilirsiniz.

Bozcaada'daki tüm uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Bozcaada hotel sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Adanın En Romantik Aktivitesi: Bozcaada Gün Batımı 

Bozcaada Gün Batımı Bozcaada Gün Batımı

Bozcaada gün batımı ile meşhur noktalardan biridir. Rüzgar Gülleri mevkii, özellikle yaz sezonunda gün batımını izlemek isteyen ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Minibüs seferlerinin de düzenlendiği bu bölgeye çıkarak, siz de bu eşsiz manzarayı deneyimleyebilir, hatta bu anı ölümsüzleştirmek için yanınıza fotoğraf makinenizi alabilirsiniz. 

Bozcaada'daki tatilinizde mutlaka gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için Bozcaada'da gezilecek yerler yazısında listeledi.


Bozcaada’nın Eşsiz Denizini Deneyimlemek İsteyenlere: Bozcaada’nın Bakir Koyları

Akvaryum Koyu Akvaryum Koyu

Bozcaada denildiği zaman akıllara ilk olarak koylar gelmektedir. Adanın en popüler koyları ise Ayazma, Turburnu, Habbele ve Akvaryum koylarıdır. 

Popüler koyların yanı sıra adanın patika yollarını takip ederek gizli kalmış pek çok koya ulaşmak mümkündür. Tuzburnu ile Beylik Koyu arasında keşfedilecek pek çok bakir koy bulunmaktadır. 

Siz de kendinizi doğa ile iç içe zamanlar geçireceğiniz bu koylardan, masmavi denize bırakabilir, dilerseniz koylarda kamp yapabilirsiniz. 

Bozcaada'da tatilde eğlenmek için tercih edebileceğiniz Bozcaada'i keşfetmeniz için Bozcaada gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


En Güzel Kareleri Yakalamak İsteyenlere: Bozcaada Sokakları 

Bozcaada Sokakları Bozcaada Sokakları

Doğal güzelliklerle tarihi dokunun bir arada yer aldığı Bozcaada sokakları, fotoğraf tutkunlarının dikkatini çeken noktalar arasında yer almaktadır. Arnavut kaldırımlı sokaklar, bahçeli geniş evler, Rum Mahallesi’nde Yunan mimarisini yaşatan binalar ve aynı zamanda Osmanlı mimarisinin bulunduğu yapılar gelen ziyaretçilerin eşsiz kareler yakalayacakları anlara ev sahipliği yapmaktadır. 

Bozcaada'da yeni evlenen çiftler için romantik balayı tatili seçeneklerini Bozcaada balayı otelleri sayfasında yer almaktadır.


Bozcaada’nın Meşhur Lezzetleri: Bozcaada Şarapları 

Bozcaada Şarapları Bozcaada Şarapları

Bozcaada, üzüm bağları ve şarap fabrikaları ile ülkenin şarap üretiminde öne çıkan noktaları arasında yer almaktadır. Adanın turizm alanında da gelişimine katkıda bulunan şarap üretim tesisleri, ziyaretçiler için özel tadım turları düzenlemektedir. 

İlçe merkezinde şarap fabrikalarının ofisleri bulunmaktadır. Bu ofisleri ziyaret ederek, tadım turlarına katılmak istediğinizi belirtebilir ve siz de fabrikalara yapacağınız ziyaretlerde hem birbirinden lezzetli şarapların tadına bakabilir hem de üretim aşamalarına tanıklık

edebilirsiniz. 

Şarap tadım turları genellikle 50 - 100 TL maliyetlerle gerçekleştirilmektedir. Şarap tadım barlarında sevdiklerinizle birlikte merak ettiğiniz şarapların tadına bakabilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bozcaada'da bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Bozcaada lüks oteller listemize uğramayı unutmayın.


Bozcada’ya Has Lezzetler: Bozcaada Yöresel Yemekleri 

Bozcaada Yöresel Ürünleri Bozcaada Yöresel Ürünleri

Bozcaada’da tadabileceğiniz özel lezzetlerin başında adanın meşhur reçelleri yer almaktadır. Pek çok meyvenin yanı sıra adanın domates reçeli oldukça meşhurdur. 

Reçelin yanı sıra adanın meşhur ot yemekleri de tatmadan dönmemeniz önerilen lezzetler arasında yer almaktadır. 

Çiçek Pastanesi’nin kurabiyeleri ve adanın içerisinde yer alan şirin kahve dükkanlarının taze çekilmiş kahveleri de, denemeniz önerilen lezzetlerdendir.