Bozcaada Aktiviteleri

Çanakkale’nin turizm alanında öne çıkan ilçelerinden Bozcaada, Rum ve Türk kültürünü bir arada sunan köklü tarihi, huzur veren doğası ve masmavi denizi ile ziyaretçilerine keyifli bir tatil olanağı sunmaktadır. Bu özelliklerinin haricinde tatilinde çeşitli aktiviteler deneyimlemek isteyen ziyaretçileri ise pek çok seçenek beklemektedir.

Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde yer alan Bozcaada’nın hem Ege Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır hem de Marmara Bölgesi sınırlarına dahil olmaktadır. Rüzgarın bol olduğu ada yelkenli, sörf gibi su sporları için son derece elverişlidir. 

Aileniz ile birlikte keyifli bir tatil geçirmek için Bozcaada'da yer alan tüm otellerin listesine ulaşmak için Bozcaada otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.


Bozcaada Dalış 

Bozcaada Dalış Bozcaada Dalış

Bozcaada birbirinden özel koyları ile pek çok deniz severi her yıl misafir etmektedir. Temiz denizi, canlı çeşitliliğinin fazla olması ve dalış yapmak için uygun şartları sağlaması adada dalış sporunun gelişmesini sağlamıştır.  

Dalış meraklıları için ender güzellikleri ile son derece uygun olan adanın çeşitli bölgelerinde dalış yapacak pek çok nokta bulunmaktadır. Ada rüzgarı ile meşhur olmasına rağmen dalış yapacakları olumsuz anlamda etkilememektedir. 

Gelen misafirlere dalış sporunun inceliklerini doğru şekilde öğretmek, bilinçsiz dalışlarda ortaya çıkan tehlikeleri ortadan kaldırmak için dalış okulu bulunmaktadır. Yaklaşık 200 - 225 TL karşılığında dalışta kullanılacak malzemelere, dalış konusunda verilen eğitime ve bu konuda düzenlenen turlara erişebilirsiniz. 

Bozcaada'da birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Bozcaada'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Bozcaada Tekne Turları

Bozcaada Tekne Turları Bozcaada Tekne Turları

Bozcaada’da günübirlik tekne turları yapılmaktadır. Bahar ve yaz aylarında verilen günübirlik tekne gezileri her gün aynı saatte başlamaktadır. 

Her gün 11:00’de denize açılan tekne rüzgarın durumuna ve yönüne göre hareket etmektedir. Böylece önemli koyları dolaşarak gelen misafirlere eşsiz bir deniz deneyimi sunmaktadır.

Deniz molaları ile temiz sularda yüzen misafirlere öğlen balık menüsü sunulmaktadır. Akşam 18:30’da ise limana dönülmektedir. Kişi başı fiyatlar ise ortalama 90 - 100 TL olarak belirlenmiştir. Grup indirimleri bulunmaktadır. 

Bozcaada'da tatile geldiğinizde mutlaka gezilmesi gereken yerleri sizin için Bozcaada gezi rehberi sayfasında listeledik.


Bozcaada Bisiklet Turları 

Bozcaada Bisiklet Turları Bozcaada Bisiklet Turları

Bozcaada’nın eşsiz bir doğası, tarihi ve kültürel pek çok yapısı ve büyüleyici güzellikte koyları bulunmaktadır. Ada yaşantısında en çok kullanılan araçlar bisikletlerdir. Çevreyi kirletmeden sakin ve huzurlu bir yolculuk yapmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. 

Siz de Bozcaada’nın tüm tarihi ve doğal güzelliklerini katılacağınız bisiklet turları ile keşfedebilirsiniz. Adaya gelirken misafirlerin yanlarında bisikletlerini getirmeleri pek mümkün olmadığından, adada bulunan bisiklet evleri ziyaretçilere bisiklet hizmeti sunmaktadır.   

Çeşitli işletmelerde sunulan bisiklet kiralama hizmetinden yararlanmak isteyenler için ücretler 10 – 20 TL olarak değişmektedir. Profesyonel bisikletlerin kira ücreti daha yüksektir.  Zaman zaman toplu bisiklet turları düzenlenmektedir. Bu turlara katılarak adanın pek çok noktasını daha yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. 

Bozcaada'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Bozcaada pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Günlük Minibüs Turları

Bozcaada Minibüsleri Bozcaada Minibüsleri

Adanın gezip görmeye değer pek çok bölgesi bulunmaktadır. Adaya arabasız olarak gelen misafirlerin yürüyerek her bölgeyi kısa süre içerisinde gezmeleri mümkün değildir. Bunun için özel turlar düzenlenmektedir. Adanın merkezinden kalkan minibüsler tüm adayı gezmenize olanak sunan keyifli aktivite seçeneklerinden biridir. 

Genellikle gezi minibüsleri 18:30 saatlerinde merkezden kalkmaktadır. Gezi için tur yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Minibüs turları kişi başı 20 TL’den başlamaktadır. 

Adanın tüm kıyılarını dolaşan minibüste şoförler rehberlik yapmaktadır. Fotoğraf çekmeye değer bölgelerde duran minibüsler yolcuların en güzel kareleri yakalamalarını beklemektedir. Adanın en merak edilen bölgesi Rüzgar Gülleri’nde ise yarım saatlik bir mola verilmektedir. Burada güneşin batışı izlendikten sonra kıyıları dolaşarak merkeze geri dönüş yapılmaktadır.  

Kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz, sorunlarınıza anında çözüm bulabileceğiniz uygun fiyattaki oteller Bozcaada butik otelleri sayfamızda yer almaktadır.