Ayvalık Gece Hayatı

Ayvalık gece hayatı kendine has bir yapıya sahiptir. Yazları tatilcilerin gelişiyle birlikte Sarımsaklı bölgesinde bulunan gece kulüpleri hareketlense de diğer mevsimlerde pek aktif olduğu söylenemez. Alibey Adası, restoranlar, barlar, tavernalar ve meyhaneler açısından oldukça zengindir. Ayvalık merkezde ise yaz kış fark etmeksizin genelde Ayvalık’ta yaşayan yerli halkın gittiği ve müdavimleri olan meyhane ve barları bulabilmek mümkündür.

Ayvalık için söylenen çok meşhur bir söz vardır “Rakı-balık, Ayvalık” işte Ayvalık’ta özellikle Alibey Adası’nda gece birçok restoranda, meyhanede ya da tavernada bu sözün hakkını vermek mümkündür.

Ayvalık'ta gece hayatının canlı olduğu mekanlara yakın konaklama için Ayvalık hotel sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Moshos Taverna

Alibey Adası’nda, sahile yakın bir konumda, merkezi bir yerde bulunmaktadır. Alibey Adası’nda gün batımıyla birlikte özellikle sahil kenarındaki kafeler ve dükkânlar insanlarla dolup taşmaktadır.

Alibey Adası’nı diğer tatil yerlerinden ayıran en önemli özellikleri arasında şüphesiz tavernaları gelmekledir. Mübadele ile birlikte Rumların buradan ayrılmasından sonra taverna kültürü neredeyse hiç bozulmadan yaşamaya devam etmiştir.

Moshos Taverna, “Rakı-balık, Ayvalık” deyimini tam anlamıyla yaşayacağınız enfes balıkları, şahane yöresel mezeleri ve Rum müzikleri eşliğinde gecenin tadı çıkarılabileceği mekânların başında gelmektedir. Hatta bu mekânda gecenin ilerleyen saatlerinde Sirtaki yapıp tavernaların vazgeçilmezi olan birkaç tabak kırarak unutulmaz bir gece yaşamak da mümkün olmaktadır.

Moshos Taverna, fiyat kalite açısından bakıldığında uygun sayılabilecek fiyatlarıyla, sıcak ve samimi ortamıyla dikkat çekmektedir.

Adres: Mithatpaşa Mahallesi, Halk Caddesi, No: 12, Alibey Adası, 10400 Ayvalık/ Balıkesir

Ayvalık'ta gece hayatında keyifli vakit geçirenler konaklama seçeneği için Balıkesir'deki oteller sayfamızı inceleyebilirler.


Vino Şarap Evi

Vino Şarap Evi, Alibey Adası’nda merkezi bir konumda, Cumhuriyet Caddesinde bulunmaktadır. Vino kelimesi şarap anlamına ve şarap evinin girişinde yazan “in vino veritas” sözü ise şarapta gerçek gizlidir anlamına gelmektedir. Ayvalık bölgesinde şarap içmek için tercih edilen mekânların en başında Vino Şarap Evi gelmektedir.

Ev yapımı harika şarapları ve birçok çeşit likörü bulunan şarap evinde deniz mahsullerinin yanı sıra yörenin en sevilen zeytinyağlı yiyeceklerini de tatmak mümkündür.

Sıcak ve samimi bir ortam sunan Vino Şarap Evi, dekorasyonu, tarihi yapısı ve kapı önüne konmuş olan tahta masalarıyla şirin ve ferah bir görünüme sahiptir.

Rum mutfağından lezzetlerin Anadolu kültürüyle harmanlandığı bu mekânda birçok meyveli şarap da bulunmaktadır. Vino Şarap Evi, şarap ile birlikte alınabilecek enfes peynir çeşitlerinin yanı sıra makarna çeşitleriyle de oldukça iddialı bir işletmedir.

Adres: Mithatpaşa Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No: 8, Alibey Adası, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Ayvalık'a uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Ayvalık'ta gezilecek yerler makalesine göz atabilirsiniz.


Gossip Club

Ayvalık’a bağlı Küçükköy Mahallesi, Sarımsaklı bölgesinde bulunmaktadır. Tatilciler tarafından en çok tercih edilen tatil bölgesi olan Sarımsaklı, özellikle yaz aylarında gece eğlenip sabaha kadar dans etme imkânı bulunan gece kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. 

Gossip Club ise genellikle gençlerin tercih ettiği eğlence ve dans mekânlarının en başında gelmektedir. Yaz aylarında her gece dj performanslarının yanı sıra ulusal çapta tanınan birçok şarkıcı da Gossip Club’da sahne almaktadır.

Gossip Club, mekânın tasarımı, servis kalitesi, dj ve şarkıcıların harika performanslarıyla beğenileri toplamakla birlikte fiyatlarının biraz yüksek olduğu söylenebilir.

Adres: Küçükköy Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Sarımsaklı, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Ayvalık'ta gece kulüplerindeki eğlence sonrası önemli görülecek yerlerini öğrenmek ve tatil planı yapmak için Ayvalık gezi rehberi sayfasına mutlaka göz atmanız gerekir.


Haydi Abbas Fasıl Evi

Alibey Adası’nda sahilden birkaç yüz metre içeride bulunan balık restoranı tarzına sahip bir işletmedir. Fasıl müziği sevenler için harika bir mekân olan Haydi Abbas Fasıl Evi’nde muhteşem deniz ürünlerinin tadını rakı ve fasıl müziği eşliğinde çıkarmak mümkündür.

Genellikle orta yaş ve üzeri kesim tarafından tercih edilen bu nezih mekânda fiyatlar makul düzeydedir.

Adres: Namık Kemal Mahallesi, Çarşı Caddesi, No: 11, Alibey Adası, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Ayvalık'ta gece hayatının keyfini çıkartanlar ilçe dışında eğlencesine devam etmek için Balıkesir gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirler.


Cielo Bistro & Bar

Cielo Bistro & Bar, Ayvalık gece hayatının kalbi olan Alibey Adası’nda Halk Caddesinde bulunmaktadır. Kendi eviniz gibi hissettiren dizaynı ve tarihi taş binada bulunması otantik bir ortam sunmaktadır.

Her gece canlı müzik performansları ve harika içecekleriyle muhakkak gidilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. 

Cielo Bistro & Bar’da onlarca kendine has kokteyllerinin yanı sıra genel kabul görmüş birçok kokteyl de bulunmaktadır. Mekâna özgü “Baykuş” ve “Sincap Rüyası” kokteylleri kesinlikle denenmesi gereken tatlardandır. Ayrıca Cielo Bistro & Bar’da margarita, martini ve mojita gibi onlarca çeşit kokteylleri tadabilmek de mümkündür.

Cielo Bistro & Bar’da kokteyllerin birçoğunu 30 TL ücrete deneyimleyebilmek imkânlar dâhilindedir.

Adres: Namık Kemal Mahallesi, Halk Caddesi, No: 9, Alibey Adası, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Ayvalık'ta ailenizle beraber büyük bir tesiste bir tatil yapmak için Ayvalık tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.


White Knight Cafe & Bar

Ayvalık merkezde Cumhuriyet Meydanı’na yakın bir konumda Sahil Boyu Sokak’ta bulunmaktadır. White Knight Cafe & Bar, Ayvalık’ta arkadaşlarla veya ailenizle birlikte biranızı yudumlayıp muhabbet edilebilecek güzel ve hoş atmosfere sahip bir işletmedir.

White Knight Cafe & Bar, samimi ve sıcakkanlı çalışanları, mekânın simgesi haline gelen sevimli kedileri ve güzel müzikleri ile bir gelenin bir daha gelmek istediği harikulade bir işletmedir.

Fiyat olarak uygun sayılabilecek düzeyde olan işletme Ayvalık yerlileri tarafından da çokça tercih edilmektedir.

Adres: Fevzipaşa-  Vehbibey Mahallesi, Sahil Boyu Sokak, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Ayvalık'ta kendinizi evinizdeki rahatlıkta hissedebileceğiniz apart oteller için Ayvalık apart oteller listemize uğramayı unutmayın.