Avcılar Kahvaltı Mekanları

İstanbul seyahatinizde geldiğiniz Avcılar; hem sahil şeridinde hem de ara sokaklarında yer alan mekanları ile günün her saatine uygun yemek seçenekleri bulabileceğiniz bir ilçedir. 

Avcılar’da deniz kenarında keyifli bir kahvaltının tadını çıkarabilir ya da ara sokaklarında yer alan büfe ve kafelerde; tost ve hamur işleri ile hızlı ve pratik bir kahvaltı yapabilirsiniz. 

İlçede bulunan restoran ve kafelerde; klasik kahvaltı tabağı, serpme kahvaltı, köy kahvaltısı, tatlı kahvaltı, pişi, gözleme, börek, menemen ve organik kahvaltı gibi farklı kahvaltı seçenekleri sunulmaktadır. 

Avcılar'da gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Avcılar oteller listemize göz atabilirsiniz.


Deniz Manzaralı Kahvaltı: İBB Avcılar Sosyal Tesisleri

Avcılar’da Denizköşkler mevkiinde, sahil kenarında yer alan İBB Avcılar Sosyal Tesisleri, 08:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Deniz kenarındaki konumu, iç ve dış mekanları ile çocuklu aileler için de uygun olan İBB Avcılar Sosyal Tesisleri’nin kahvaltı menüsünde; kahvaltı tabağı, serpme kahvaltı, peynir tabağı, zeytin tabağı, omlet çeşitleri, menemen, sucuklu ve pastırmalı yumurta, börek çeşitleri, meyve tabağı gibi alternatifler yer almaktadır. 

İBB Avcılar Sosyal Tesisleri’nde kahvaltı tabağının fiyatı ortalama 25 TL ve kişi başı serpme kahvaltı fiyatı ortalama 40 TL’dir. 

Adres: Denizköşkler Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Eski IETT Kampı, Avcılar, İstanbul


Sanat Gibi Kahvaltı: Sanat Evim Cafe

Avcılar’da sanat kafe konsepti ile hizmet veren Sanat Evim Cafe, 09:30 ile 01:00 saatleri arasında açıktır. 

İç mekânında şık dekorasyonu ve şık bahçesi ile misafirlerini ağırlayan Sanat Evim Cafe’de, günün her saatine uygun yemek seçenekleri bulmak mümkündür. 

Kahvaltı menülerinde; kahvaltı tabağı ve sanat kahvaltı seçenekleri yer almaktadır. 

Peynir çeşitleri, bal- kaymak, salam, tereyağı, reçel çeşitleri, çikolata ezmesi, söğüş salata, mevsim meyveleri, çerez, yumurta, hamur kızartması, pankek ve yumurtalı ekmek ile sınırsız çay eşliğinde servis edilen sanat kahvaltı tabağının fiyatı ortalama 35 TL ve klasik kahvaltı tabağının fiyatı ortalama 23 TL’dir. 

Adres: Üniversite Mahallesi, Selvi Sokak, No 23, Avcılar, İstanbul

İstanbul'daki günübirlik eğlenceleriniz için rahat konaklama hizmeti veren otelleri İstanbul otel sayfamızda listeledik.


Lezzetli Menemen: Alaçatı Muhallebicisi

Avcılar’ın merkez bölgesinde yer alan Alaçatı Muhallebicisi, 07:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Tatlı, dondurma, kahvaltı ve yemek çeşitleri ile restoran ve kafe konsepti ile hizmet veren mekânda iç ve dış mekan bulunmaktadır ve çocuklu aileler için uygundur. 

Zengin bir kahvaltı menüsüne sahip olan Alaçatı Muhallebicisi’nin özellikle menemen çeşitleri çok beğenilmektedir. 

Sade, sucuklu, beyaz peynirli, kaşar peynirli, sucuklu ve peynirli ve kavurmalı olarak servis edilen menemen fiyatları ortalama 11 TL ile 17.5 TL arasında değişmektedir. 

Adres: Merkez Mahallesi, Marmara Caddesi, No 1/A-4, Avcılar, İstanbul


Köy Kahvaltısı: Özsüt

Avcılar’da bulunan Pelican Mall AVM’nin içerisinde yer alan Özsüt; pastane, dondurma, kafe ve dünya mutfağı konseptleri ile hizmet vermektedir. 

10:00 ile 22:00 saatleri arasında açık olan mekanda iki kişilik kahvaltı için ortalama 70 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Kahvaltı menülerinde, pratik kahvaltı ve Anadolu’dan özel kahvaltı seçenekleri yer almaktadır. 

Söğüş, peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, pastırma, reçel çeşitleri, yeşillik, tereyağı, börek çeşitleri ve sınırsız çay eşliğinde servis edilen köy kahvaltısının fiyatı ortalama 32 TL ve pratik kahvaltı tabağının fiyatı ortalama 25 TL’dir. 

Adres: Pelican Mall, Kat 2, Üniversite Mahallesi, Selvi Sokak, No 25, Avcılar, İstanbul

Avcılar'da birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Avcılar'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Gözleme ve Pişi: La Woqqa

Avcılar’da Ambarlı mevkiinde yer alan La Woqqa, 08:00 ile 02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Nargile, brunch, tatlı ve pasta, iç ve dış mekan, mescit ve organik yemek gibi olanakları bulunan La Woqqa, aile yemekleri ve grup yemekleri için de uygundur. 

Kahvaltı menülerinde; serpme kahvaltı, kahvaltı tabağı, pişi kahvaltı, pankek kahvaltı, gözleme çeşitleri, pişi, yumurta ve omlet çeşitleri ile menemen çeşitleri yer almaktadır. 

La Woqqa’da iki kişilik serpme kahvaltı ortalama 55 TL, tek kişilik kahvaltı tabağı ortalama 25 TL, pişi kahvaltı tabağı ortalama 17 TL, pankek kahvaltı tabağı ortalama 17 TL, gözleme çeşitleri ortalama 11-16 TL, pişi çeşitleri ortalama 10 TL ve yumurta çeşitleri ortalama 8-16 TL’dir. 

Adres: Ambarlı Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:12/A, Avcılar, İstanbul


Serpme Kahvaltı: Saklıbahçe Cafe & Restaurant

Avcılar’da Ambarlı mevkiinde yer alan Saklıbahçe Cafe & Restaurant, 08:00 ile 04:00 saatleri arasında açıktır. 

Kafe ve restoran konsepti ile hizmet veren Saklıbahçe Cafe & Restaurant, grup yemekleri için uygundur ve gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir. 

Avcılar ilçesinde popüler mekanlardan biri olan Saklıbahçe Cafe & Restaurant’ın kahvaltı menüsünde; kahvaltı tabakları, omlet ve menemen çeşitleri yer almaktadır. 

Peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, bal- kaymak, tereyağı, reçel çeşitleri, çikolata ezmesi, yumurta, söğüş salata, salam- sosis, patates kızartması, börek ve sınırsız çay eşliğinde servis edilen serpme kahvaltının kişi başı fiyatı ortalama 35 TL’dir. 

Klasik kahvaltı tabağı ortalama 28 TL, omlet çeşitleri ortalama 12 TL ve menemen ortalama 15 TL’dir. 

Adres: Ambarlı Mahallesi, Öğretmenler Caddesi, No 49/A, Avcılar, İstanbul 34315

Avcılar'da aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Avcılar gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Çeşit Çeşit Kahvaltı: IV Papel Cafe Restaurant

Avcılar’da Ambarlı mevkiinde yer alan IV Papel Cafe Restaurant, 08:00 ile 02:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Kafe konsepti ile hizmet veren mekan; kahvaltı ve kutu oyunları ile tercih edilmektedir. 

Zengin bir kahvaltı menüsüne sahip olan IV Papel Cafe Restaurant’ın menüsünde; kahvaltı tabağı, serpme kahvaltı, sıcak kahvaltı, tatlı kahvaltı tabaklarının yanı sıra, kendi kahvaltı tabağınızı oluşturma seçeneğiniz de bulunmaktadır. 

Kahvaltı servisi, hafta içi günlerde 08:00 ile 15:00 ve hafta sonları 08:00 ile 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır. 

Kahvaltı tabağının fiyatı ortalama 26 TL, iki kişilik serpme kahvaltı ortalama 72 TL, sıcak kahvaltı tabağı ortalama 30 TL ve tatlı kahvaltı tabağı ortalama 20 TL’dir. 

Güne tatlı bir başlangıç yapmak isterseniz; IV Papel Cafe Restaurant’ın menüsünde pankek, bal, nutella, muz, çilek ve kahve eşliğinde servis edilen tatlı kahvaltı tabağı, mekanın favori kahvaltı seçenekleri arasında yer almaktadır. 

Adres: Ambarli Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:21, Ambarlı, Avcılar, İstanbul

Gezdikçe araştırdıkça yeni özelliklerini öğreneceğiniz bazı şehirler vardır. İşte bu nedenle İstanbul gezi rehberi sayfamızı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.


Doğal Kahvaltı: Doğal Severiz

Avcılar’da Firuzköy mevkiinde yer alan Doğal Severiz, 09:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Küçük bir mekânda, doğal kahvaltılık çeşitleri ile hizmet veren Doğal Severiz’de serpme kahvaltı, hızlı kahvaltı, menemen, börek çeşitleri, reçel çeşitleri gibi alternatifler mevcuttur. 

Zengin bir seçenek sunan serpme kahvaltının kişi başı ortalama 35 TL ve hızlı kahvaltı tabağının fiyatı ortalama 15 TL’dir. 

Adres: Bizimevler 6 Gökkuşağı T2 Çarşı, Tahtakale Mahallesi, Firuze Çiçeği Sokak, No:16, Avcılar, İstanbul

Avcılar'da bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Avcılar 5 yıldızlı oteller listemize uğramayı unutmayın.


Lezzetli Hamur İşleri: Paşafırını

Avcılar’da Üniversite mevkiinde bulunan Pelican Mall AVM’nin içerisinde yer alan Paşafırını, 10:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Kahvaltı çeşitleri, poğaça, açma ve börek çeşitleri ile tercih edilen mekanda çeşit çeşit poğaça, börek ve açma çeşitlerinin yanı sıra; Paşa Kahvaltı ve Kahvaltı Tabağı seçenekleri de mevcuttur. 

Peynir çeşitleri, reçel çeşitleri, sahanda yumurta, bal kaymak, zeytin çeşitleri, soslar, jambon ve salam, söğüş salata ve 6 fincan çay eşliğinde servis edilen Paşa Kahvaltısı’nın iki kişilik fiyatı ortalama 70 TL ve klasik kahvaltı tabağının fiyatı ortalama 27 TL’dir. 

Adres: Pelican Mall, Kat -1, Üniversite Mahallesi, Selvi Sokak, No 25, Avcılar, İstanbul

Avcılar'da inancı gereği hassasiyetleri olan misafirlerin beklentilerini karşılayabilecek oteller için Avcılar islami oteller sayfamızı incelemeyi unutmayın.


Börek Çeşitleri: Leziz Börek Ve Mantı Evi

Avcılar’da Denizköşkler mevkiinde yer alan Leziz Börek ve Mantı Evi, lezzetli börek çeşitleri ve mantısı ile tercih edilmektedir. 

07:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet veren mekânda; su böreği, kıymalı börek, peynirli börek, tost çeşitleri gibi kahvaltılık alternatifleri bulunmaktadır. 

Leziz Börek ve Mantı Evi’nde iki kişilik kahvaltı için ortalama 25 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Adres: Denizköşkler Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, No 170, Avcılar, İstanbul