Adrasan 4 Yıldızlı Oteller

Adrasan bölgesinde 3 adet 4 yıldızlı oteli bulunmaktadır.

Club Sun Village Adrasan

Club Sun Village

Tatil Köyleri Adrasan Tam Pansiyon Plus
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Changa Hotel Adrasan  Adrasan
İNCELE
Adrasan Palmira Hotel  Adrasan
İNCELE

Adrasan Tatili Hakkında

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı bir turizm beldesi olan Adrasan, etkileyici doğası, sakin atmosferi ve tarihe tanıklık eden yapılarıyla birlikte Türkiye’nin popüler tatil merkezleri arasında yer almaktadır. Çavuşköy olarak da bilinen Adrasan, denizi, kumu ve yeşil ormanlarıyla birlikte ziyaretçilerine keyifli bir tatil sunmaktadır. Ulaşımların son derece kolay yapılabildiği Adrasan, Antalya Havalimanı’na 104, Antalya il merkezine ise 80 kilometre uzaklıktadır. İl merkezinde yapılacak olan konaklamalarda tercih edebileceğiniz Antalya’nın otelleri, 5 yıldızlı ve uygun fiyatlı pansiyonlarıyla hizmet vermektedir.

Adrasan’a dair ilk tarihi kalıntılar M.S. 1400’lü yıllara uzanmaktadır. Adını Anadolu’nun eski dillerinden olan Luvice’de Adrasos kelimesinden alan Adrasan, tarihi boyunca Likya, Fenike, Roma, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine  ev sahipliği yapmıştır. Gezilecek tarihi yerler bakımından zengin olan Adrasan’da 1936 yılında inşa edilen Gelidonya Feneri, bölgenin sembolik yapısı Adrasan Kalesi ve dünyaca ünlü Olimpos Antik Kenti gibi önemli destinasyonlar bulunmaktadır.

Doğa ile iç içe konumda tatil yapmak isteyenlerin adresi olan Adrasan, üç tarafı ormanlarla çevrilidir. Doğal güzellikleri bakımından birçok gezilecek yer bulunan bölgede, tekne turlarıyla gidilebilen Suluada, Sazak ve Ceneviz Koyu gibi noktalar ön plana çıkmaktadır.

Oldukça sakin bir gece hayatına sahip Adrasan’da arkadaş veya ailenizle birlikte uzun sohbetler edebileceğiniz birçok bar, kafe, restoran ve meyhane hizmet vermektedir. Adrasan’ın öne çıkan mekanları arasında Chill House Lounge, Mavi Boncuk Meyhane ve Likya Olympos Bar bulunmaktadır.

Konaklama tesislerinin her bütçeye uygun seçeneklerle birlikte hizmet verdiği Adrasan’da butik veya lüks oteller, apart evler ve pansiyonlar konuklarını ağırlamaktadır. Adrasan’daki oteller, Antalya kentinin en güzel konumlarında, dağ ve deniz manzarasına hakim noktalarda hizmet vermektedir.

Sırtını yeşil ormanlara veren Adrasan, önünü Akdeniz’in maviliğine çevirerek, Türkiye’nin en güzel plajlarına ev sahipliği yapmaktadır. Adrasan’ın ünlü plajları arasında Adrasan Plajı, Mavi Plaj ve Aksek Koyu yer almaktadır.

4 Yıldızlı Otel Tatili Hakkında

Oteller sundukları hizmetlere ve bina özelliklerine göre yıldızlarla derecelendirirler. 4 yıldızlı oteller de bazı özelliklere sahip oldukları için bu kategoride yer alır. Farklı şehirlerde ve farklı tatil yörelerinde bu tip otellere rastlamak mümkündür. Hem hizmetlerini hem de fiyatını değerlendirerek, bu tip bir otel tercihi yapabilirsiniz.

Yıldızlı otellerde en az 10 adet oda bulunmaktadır. Odalarda ve ortak alanlarda klima sistemi vardır. Sabah saat 06:00 ile gece 24:00 saatleri arasında oda servisinden yararlanabilirsiniz. Otelde yüzme havuzu özellik türüne göre bulunabilmektedir. Kuru temizleme ve ütü hizmetinden tüm misafirleri faydalanabilir.

Odalarda mini bar, değerli eşyalarınız için bir kasa, televizyon ve saç kurutma makinesi mutlaka yer alır. Devamlı doktor ve revir hizmeti vardır. İki kattan fazla katı bulunan 4 yıldızlı otellerde asansör bulunur. Bu otellerdeki rezervasyon işlemleri bilgisayar ortamında yapılır. Ortak alanlarda satış mağazası ile yayınların ve kitapların bulunduğu bir okuma alanı mevcuttur.

Bu gibi özelliklere sahip olan oteller 4 yıldız almaya hak kazanırlar. Oldukça konforlu şartlara sahiptirler. Farklı lokasyonlarda birçok 4 yıldızlı otel bulmak mümkündür. Bütçe dostu olmaları da misafirleri açısından büyük bir avantajdır. Tatilinizi geçirmek istediğiniz yöredeki otelleri araştırırken kaç yıldıza sahip olduklarına da göz atabilirsiniz. Böylece verdikleri hizmetler konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

4 yıldızlı oteller sundukları hizmetler yönünden oldukça avantajlıdır. Konforlu bir tatil için tercih edilebilir. Üstelik 5 yıldızlı olan otel türlerine göre daha ekonomiktir. Farklı şehirlerde plandığınız tatillerde ailece bu otel türlerinde konaklayabilirsiniz. Keyifli bir tatilin yanı sıra konfor da arıyorsanız, sunduğu imkanlar nedeniyle 4 yıldıza sahip otellerden birini tercih edebilirsiniz.