Ümraniye Gece Hayatı

Ümraniye’de dans etmek için gidebileceğiniz disko ve kulüp tarzı bir mekan bulunmamaktadır.

Ümraniye gece hayatı mekanları arasında; fasıl, meyhane, ocakbaşı, birahane, türkü evi gibi mekanların ön plana çıktığını görebilirsiniz.

İstanbul gezinizde geldiğiniz Ümraniye’de, akşam aileniz ya da arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmek isterseniz; Havan Restaurant, Cesur Türkü Evi, Farilya Restaurant Et ve Balık, Cafe Detone Karaoke, Bağdat Ocakbaşı İbrahim'in Yeri ve Hazal Bira Evi’ni tercih edebilirsiniz.

Ümraniye'de gece kulüplerine yakın ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek oteller için Ümraniye otelleri sayfamızı ziyaret edin.


Canlı Müzik ve Fasıl: Havan Restaurant

Türkü geceleri, fasıl eğlenceleri ve canlı müzik dinlemek için tercih edebileceğiniz Havan Restaurant, 10:00 ile 01:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Haftanın belirli günlerinde fasıl ve belirli günlerinde canlı müzik eğlencesi programlarının gerçekleştirildiği mekan, fix menü ile hizmet vermektedir.

Alkolsüz olarak hizmet verilen mekanın fix menüsünde; başlangıçlar, salata, ara sıcaklar, meze çeşitleri, ana yemek, içecek ve mevsim meyveleri yer almaktadır.

Fix menülerin fiyatları ortalama 75 TL ile 125 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Adres: Site Mahallesi, Cevahir Caddesi,Üstad Sk. No:21, 34760 Ümraniye/İstanbul

Ümraniye'ye uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Ümraniye'nin gezilecek yerleri yazısına göz atabilirsiniz.


Türkü Severlere Hitap Ediyor: Cesur Türkü Evi

Ümraniye’ye Yukarı Dudullu Mahallesi mevkiinde yer alan Cesur Türk Evi, haftanın hemen her günü düzenlenen canlı müzik programları ile misafirlerini ağırlamaktadır.

Alkolsüz olarak hizmet veren mekanda, farklı günlerde farklı isimler sahne almaktadır.

Türkü ağırlıklı müzik programlarının yer aldığı mekanda; sıcak ve soğuk içecekler, atıştırmalıklar ve bazı yemek alternatifleri bulunmaktadır.

Giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Adres: Yukarı Dudullu Mahallesi, no 18 a, Necip Fazıl Blv., 34775 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

Ümraniye'nin gece hayatı ile geceler hiç bitmeyecek. Keyifli vakit geçirmek için Ümraniye gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Lezzetli Mezeler ve Rakı: Farilya Restaurant Et ve Balık

Meyhane konsepti ile Ümraniye Armağan Evler Mahallesi mevkiinde yer alan Farilya Restaurant Et ve Balık, 08:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Alkollü olarak hizmet veren mekanın menüsünde; tereyağlı karides, ciğer, paçanga böreği, hamsi tava ve meze çeşitleri ön plana çıkmaktadır.

Rakı eşliğinde lezzetli mezelerin ve yemeklerin tadını çıkarabileceğiniz Farilya Restaurant Et ve Balık, salaş bir mekanda, keyifli bir ortama sahiptir.

Yemek ve alkol menüsünün fiyatları oldukça makuldür, iki kişi ortalama 100 TL ödeyerek keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Adres: Armağan Evler Mahallesi, Alemdağ Cd. No:458, 34760 Ümraniye/İstanbul

Ümraniye'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Ümraniye pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Şarkı Söylemeye Gidilir: Cafe Detone Karaoke

Şarkı söylemekten hoşlanıyor musunuz? Karaoke bar konsepti ile Ümraniye’de Mehmet Akif Mahallesi mevkiinde yer alan Cafe Detone Karaoke, Pazar günleri hariç 09:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

50.000’e yakın yabancı ve 10.000’e yakın yerli şarkı arşivi ile misafirlerini ağırlayan Cafe Detone Karaoke, alkolsüz olarak hizmet vermektedir.

Mekanda, günün erken saatlerinde kahvaltı servisi de bulunmaktadır ve burada doyurucu bir kahvaltının fiyatı ise ortalama 25 TL’dir.

Adres: Mehmet Akif Mahallesi, Elalmış Cd., 34775 Ümraniye/İstanbul


Ocakbaşının Adresi: Bağdat Ocakbaşı İbrahim'in Yeri

Ümraniye’de İstiklal Mahallesi mevkiinde yer alan Bağdat Ocakbaşı İbrahim'in Yeri, 11:30 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Restoran ve ocakbaşı konsepti ile hizmet veren mekan; doyurucu menüleri ve lezzetli kebapları ile tercih edilmektedir.

Adana kebap, çöp şiş ve ayran, Bağdat Ocakbaşı İbrahim'in Yeri’nin en sevilen lezzetleridir.

Alkolsüz olarak hizmet veren mekanın menüsünde; kebap çeşitleri ortalama 25-30 TL, dürüm çeşitleri ortalama 10-15 TL, çorba ve başlangıçlar ortalama 6 TL ve tatlılar ortalama 15 TL’dir.

Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir.

Adres: İstiklal Mh., Mithapaza Cad. Gamsiz sok 6/B, 34760 Ümraniye/İstanbul

Ümraniye'de hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Ümraniye balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Bira ve Müzik: Hazal Bira Evi

Ümraniye’de Meclis Mahallesi mevkiinde yer alan Hazal Bira Evi, birahane ve pub konsepti ile hizmet veren bir mekandır.

Otantik bir ortamda, bira eşliğinde keyifli bir sohbet için tercih edebileceğiniz mekanın fiyatları da oldukça makuldür.

Adres: Meclis Mh. Namık Kemal Cd. Pk:34785 Sarıgazi/ Ümraniye