Köyceğiz Apart Oteller

Köyceğiz bölgesinde 2 adet apart oteli bulunmaktadır.

Begonville Apart Pansiyon Köyceğiz

Begonville Apart Pansiyon

Tatil Köyceğiz Sadece Oda
İNCELE
Su Apart Otel Ekincik Köyceğiz

Su Apart Otel Ekincik

Apart Köyceğiz Sadece Oda
İNCELE

Köyceğiz Tatili Hakkında

Köyceğiz, Muğla’nın şirin ilçelerinden biridir. Akdeniz ile Ege Bölgesi’nin birleştiği bir noktada yer almaktadır. Muğla’ya uzaklığı yaklaşık olarak 49 km’dir. Turistik bir bölge olması ile dikkat çekmektedir. İlçenin dört bir yanında görülmeye değer narenciye bahçeleri bulmaktadır. Köyceğiz’e ulaşım; kara yolu ve hava yolu ile gerçekleşmektedir.

Köyceğiz, içerisinde barındırdığı tarihi yapılar ile dikkat çekmektedir. Sakin ama turistik bir bölge olan ilçede görülmeye değer tarihi mekânlar bulunmaktadır. Bu mekânlar; Kaunos Antik Kenti ve Kral Mezarları’dır. Bölgede farklı dönemlerden kalma pek çok tarihi kalıntıya rastlamanız mümkündür. Her sene binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Köyceğiz’e en yakın konumda yer alan konaklama tesisleri için Köyceğiz'in lüks otelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi yapılarının yanı sıra sahip olduğu iklimsel özellikleri ve coğrafi yapısı sayesinde harika doğal güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Sandras Dağı, Kulak Mesire Alanı, Köyceğiz Gölü, Sultaniye Kaplıcaları, Ekincik Koyu, Yuvarlak Çay ve Ağla Yaylası görülmeye değer doğal güzellikler arasındadır.

İlçede birbirinden güzel, denize girip güneşlenebileceğiniz plajlar bulunmaktadır. En çok tercih edilen plajlar ise Delta Plajı, Ekincik Halk Plajı ve Ekincik Koyu’dur.

Köyceğiz’de yılın belirli zamanlarında tatilinizi renklendirebileceğiniz festivaller düzenlenmektedir. Bu festivaller; Köyceğiz Portakal Çiçeği Günleri Bisiklet Festivali, Ege Yolcu Motosiklet Festivali, Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali, Köyceğiz Güz Günleri Bisiklet Festivali’dir.

Sunduğu sakin ve huzurlu atmosferi ile dikkat çeken ilçede birbirinden güzel eğlence mekânları bulunmaktadır. Bu mekânlar; Okyanus Türkü Bar, Jazz Bar, Sofra Bar, Paşa Cafe & Bar ve Green Bar’dır. Eğlence mekânlarına yakın konumda yer alan konaklama tesisleri için Muğla’daki oteller sayfasına göz atabilirsiniz.

Köyceğiz’de muhteşem bir tatil geçirmek isteyenler için pek çok konaklama tesisi mevcuttur. En çok tercih edilen tesisler arasında Kaunos Hotel, Köyceğiz Uygulama Oteli, Hotel Emir Palas ve Ekincik Beach Hotel yer almaktadır.

Apart Otel Tatili Hakkında

Apart oteller konsepti, özellikle kalabalık aileler için uygundur. Bir apartman odası ya da villa şeklinde olmaktadır. Diğer otellerle benzerlikleri ve farklılıkları bulunur. Dilediğiniz süre boyunca kiralayabilir ve kaliteli bir tatil dönemi geçirebilirsiniz. Apart olması fiyat anlamında da avantaj sağlar. Yani diğer otel konseptlerinde olduğu gibi kişi başına değil kaldığınız apart için ödeme yaparsınız.

Farklı sayıda odası ve mutfağı bulunan bir konaklama tipidir. Aileler için avantajlı bir tatil fırsatı olmaktadır. Türkiye’nin birçok noktasında apart otel konsepti bulunmaktadır. Mutfağı sayesinde günün istediğiniz saatinde kendi yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Bu açıdan daha özgür olduğunuz bir tatil geçirirsiniz.

Tatillerde kendinizi rahat hissetmeniz oldukça önemlidir. Apart konsepti evinizin rahatlığına en yakın olan otel konseptidir. Odalarında rahatça dolaşabilir, mutfağını günün her saati dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Villa ya da apartman şeklinde olan türleri bulunur. Kalacağınız kişi sayısına göre genişlik tercihi yapabilirsiniz.

Apart oteller birçok farklı şehirde hizmet verir. Size sunduğu avantajlar sayesinde hayallerinizdeki tatili gerçekleştirebilirsiniz. Bazı kişilerin tercihi her şey dahil konseptli otellerden yana olurken, bazı kişilerin tercihi kendi hallerinde kalabilecekleri bir otelden yana olur. Standart yemek saatlerine bağlı kalmak ya da kalabalıkla birlikte hareket etmek istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda beş yıldızlı, her şey dahil oteller sizin için pek de uygun bir tercih olmayacaktır. Bunun için Apart oteller ideal bir tercih olacaktır.

Apart türünde, daha sakin bir tatil geçirebileceğiniz otelleri tercih edebilirsiniz. Ailenizle, dostlarınızla kendinizi daha dinlenmiş ve özgür hissedebilirsiniz. Üstelik kalacağınız süreyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Temiz ve bakımlı odalarında konaklarken, yemeğinizi isterseniz dışarıda yemeyi tercih edebilir, isterseniz de kendi mutfağınızda hazırlayabilirsiniz. Daha özgür bir tatil için apart oteller arasından tercih yapabilirsiniz.