İzmir Merkez Otelleri

İzmir Merkez Bölgesinde 91 adet otel bulunmaktadır.

Hilton İzmir İzmir

Hilton İzmir

Şehir İzmir Oda Kahvaltı
İNCELE
Swissotel Büyük Efes İzmir İzmir

Swissotel Büyük Efes İzmir

Şehir İzmir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Ramada Plaza İzmir İzmir

Ramada Plaza İzmir

Şehir İzmir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Ege Palas Business Hotel İzmir

Ege Palas Business Hotel

Şehir İzmir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Bornova Öğretmenevi İzmir

Bornova Öğretmenevi

Şehir İzmir Oda Kahvaltı
İNCELE
Mövenpick Hotel İzmir İzmir

Mövenpick Hotel İzmir

Şehir İzmir Oda Kahvaltı
İNCELE
Kordon Otel Çankaya İzmir

Kordon Otel Çankaya

Şehir İzmir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Wyndham Grand İzmir Özdilek İzmir

Wyndham Grand İzmir Özdilek

Şehir İzmir Sadece Oda
İNCELE
Kaya Prestige İzmir

Kaya Prestige

Tatil İzmir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Ramada Encore İzmir İzmir

Ramada Encore İzmir

Şehir İzmir Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

İzmir Merkez Tatili

İzmir Merkez Gezilecek ve Görülecek Yerler

İzmir Merkez Otelleriİzmir Merkez Otelleri

Antik Kentler: Tunç Çağı’na uzanan geçmişi ile önemli illerden birisi olan İzmir’de günümüze kadar ulaşmayı başarmış antik kentler arasında Smyrna Antik Kenti ve Agora Ören Yeri yer almaktadır. 

Camiler: Osmanlı Dönemi’nde inşa edilen ve günümüzde hala ibadete açık olan camilere ev sahipliği yapar. Yalı Konak Cami, Salepçioğlu Cami, Hisar Cami, Şadırvanaltı Cami ve Kemeraltı Cami, Aliağa Cami, Başdurak Cami, Çorakkapı Cami ve Hacı Mahmut Cami, İzmir’in baçlıca camileridir.

Müzeler: İzmir, değerli eserlerin sergilendiği birçok müzeye sahiptir. Gezilip görülmesi gereken müzeleri arasında Bostanlı Açık Hava Arkeoloji Müzesi, Hamza Rüstem Fotoğraf Müzesi, Bilim Müzesi, Haberleşme Müzesi, Milli Mücadele Parkı ve Müzesi, TCDD Müzesi, İzmir Atatürk Evi ve Müzesi, Arkas Sanat Müzesi, İzmir Mask Müzesi, Radyo ve Demokrasi Müzesi, Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi yer almaktadır. 

Tarihi Yapılar: MÖ 3000’li yıllara uzanan geçmişi ile İzmir, günümüze kadar ulaşan çeşitli tarihi yapıları bünyesinde barındırır. Ziyaret edebileceğiniz bu tarihi yapılar arasında Uşakizade Köşkü (Latife Hanım Anı Evi), St. Helen Katolik Kilisesi, Penetti Köşkü, Van Der Zee Köşkü, Lochner Köşkü, İzmir Saat Kulesi, Durmuş Yaşar Köşkü (Aliotti Köşkü), Eski Havra Binası, Nazım Hikmet Heykeli, Polycarp Kilisesi, Tarihi Havagazı Fabrikası, Pasaport İskelesi, Alsancak Garı, Borsa Binası, Eski Osmanlı Banka Binası, Tarihi Asansör, St. Polikarp Kilisesi, Bet İsrael Sinagogu ve Kızlarağası Hanı yer almaktadır.

Doğal Güzellikler: Mavi ile yeşilin buluştuğu coğrafi konumu ile şanslı bir il olan İzmir’de doğal güzelliler yer almaktadır. Kültürpark ve İzmir Alsancak, İzmir’de önemli doğal güzellikler arasındadır. 

İzmir Merkezde Yapılacak Aktiviteler

  • Ege’de su altı yaşamı hakkında bilgi edinmek isteyenler için dalış olanağı sunulmaktadır. Dalış ile bambaşka bir dünyanın güzelliklerine şahit olabilirsiniz. 
  • İzmir’in eşsiz güzellikteki koylarını ve denizini keşfetmenin en güzel yolu tekne turlarına katılmaktır. Dilerseniz birkaç saatlik turlara katılabileceğiniz gibi, gün boyu devam eden tur seçeneklerine de katılım sağlayabilirsiniz. 
  • Daha durağan aktivitelerden hoşlananlar için at biniciliği, İzmir’de sunulan en popüler seçeneklerdendir. Ata sporumuz olan at biniciliği ile keyifli ve huzurlu anlar yaşayabilirsiniz. 
  • Bostanlı Sahili’nde bisiklet kiralayarak sevdikleriniz ile birlikte keyifli zaman geçirebilirsiniz. 
  • Kordon’da fayton keyfi yaparak gezintiye çıkma olanağı sunulmaktadır. Bu gezi esnasında bir yandan tarihi noktaları gözlemleyebilir, diğer yandan masmavi deniz manzarası ile hayallere dalabilirsiniz. 
  • Göztepe’den Karşıyaka’ya geçmek isteyenlerin il seçeneği vapurlardır. Bu yolculuk esnasında fotoğraflar çekerek anı ölümsüzleştirebilirsiniz. 
  • İzmir Alsancak mevkiinin Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde dolaşabilir, geç saatlere doğru Gazi Kadınlar Sokağı’nda farklı mekanlarda sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. 
  • İzmir mavi bayraklı plajlarında yüzerek ve güneşlenerek vakit geçirebilirsiniz.

İzmir Merkez Festivalleri

İzmir’de yöre kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Her yıl Şubat ayının son haftası düzenlenen Winter Coffee Fest, Nisan ayının ortasına doğru düzenlenen Maraton İzmir, Aralık ayının sonlarında gerçekleştirilen İzmir Hediye Fest, Aralık ayının son haftalarında düzenlenen Karşıyaka Caz Festivali ve daha fazlası hem yerli halkın hem de turistlerin ilgi odağı olan festivaller arasındadır. 

İzmir Merkezden Neler Alınabilir?

Kemeraltı Çarşısı, Anafartalar Caddesi, Kuyumcular Çarşısı ve Karşıyaka Çarşısı’nda yöreye özgü hediyelik eşyalardan bulabilirsiniz. Bu yerlerin çoğu İzmir merkez noktasında konumlandırılmıştır. Hem sevdikleriniz hem de kendiniz için alışveriş yaparak alabileceğiniz ürünler ise tulum peyniri, boyoz, çiğdem, Ödemiş ipeğinden yapılan tekstil ürünleri, seramik hediyelik eşyalar, el yapımı sabunlar ve damla sakızıdır. 

İzmir Merkezden Neler Yenilir? 

Çeşitli kültürel etkileşimler arasında kalan İzmir, bu etkenler sayesinde çok geniş bir mutfakla ziyaretçilerini karşılar. İzmir ayrıca sokak lezzetleriyle de bilinen bir ildir. Yöreye has denemeniz gereken lezzetler arasında sarmaşık otu kavurması, turp otu salatası, deniz börülcesi salatası ve kabak çiçeği dolması yer almaktadır. Bunların yanı sıra özellikle sokak lezzetlerinden denemek isteyenler ise boyoz, kumru, lokma, İzmir köftesi ve gevrek gibi yiyeceklerin tadına bakabilirler. İzmir merkezde yer alan çoğu restoran, bu lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir Merkezde Gece Hayatı

Eğlenceli gece hayatı denildiğinde ilk akla gelen illerden birisi İzmir’dir. Akşam saatlerinde Pub ve bar tarzı mekanlarda içeceklerini yudumlayarak vakit geçirmek isteyenler Sirena, 1888, Vecihi Bar ve Studio Pub gibi mekanları tercih edebilirler. Fasıl geceleri eşliğinde rakı balık yapmak isteyenler için hizmet veren başlıca mekanlar ise Endülüs Meyhane, Meyhane Sisim, Hayyam Meyhane & Ocakbaşı ve Bostanlı Meyhanesi’dir. Mekanların çoğu giriş için ücret yada rezervasyon talep etmemektedir.

İzmir Merkeze Nasıl Gidilir?

Popüler tatil merkezi İzmir’e demiryolu, karayolu ve havayolu ile ulaşabilirsiniz. Özel aracı ile gelecekler için Ankara'dan İzmir Merkez'e 585 kilometre, İstanbul’dan 478 kilometre ve Antalya’dan ise 455 kilometredir. Aynı zamanda havayolu ile ulaşım sağlamak isteyenler için İzmir şehir merkezi, Adnan Menderes Havalimanı'na 17 kilometre uzaklıktadır. Ayrıca Ankara’dan hareket eden İzmir Mavi Treni ile ulaşım sağlamak da mümkündür. İzmir Tren Garı'ndan merkezi konuma ulaşmak sadece birkaç dakika sürmektedir.

İzmir'e Ne Zaman Gidilir?

izmir, en sık Mayıs ve Eylül ayları arasında ziyaret edilmektedir. İzmir'de Akdeniz iklimi, yaşandığı için kışları yağışlı ve ılıman, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Deniz tatili için Mayıs ve Eylül ayları arasında tercih edilse de, yılın her mevsimi kültürel turizm için zengin seçeneklere sahip. İzmir otelleri de yaz sezonunda çok yoğunluk yaşamaktadır. İzmir merkez, hem kültürel dokusu hem de doğal güzellikleri ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Merkez dışında izmir ilinin ilçeleri en yoğun turist çeken bölgelerdir. Bundan ötürü yaz aylarında turist akınına uğramaktadır.

İzmir Merkez Oteller ve Konaklama Seçenekleri

İzmir, yalnızca deniz turizmi ile değil, ayrıca kültürel, tarihi turizm ve iş seyahatleri için de çok sık ziyaret edilen illerden biridir. İzmir şehir otelleri, bu amaçla ziyarette bulunan konuklarını ağırlamaktadır. Merkez konumunda yer alan İzmir otelleri, diğer deniz turizmi açısından popüler olan İzmir tatil yerleri ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlıdır. Bunların yanı sıra merkez, ulaşım konusunda da diğer ilçelere göre daha kolaylık sağlamaktadır. İzmir ilinde ulaşım ağınının en gelişmiş olduğu nokta merkez olduğu için birçok yere yürüme mesafesinde olanaklara sahiptir.

İzmir merkez otelleri her türlü iş ve toplantıların da gerçekleştirilebileceği oldukça lüks seçenekler de sunmaktadır. Oteller bünyesinde ücretsiz otopark, kapalı havuz, spa merkezi, fitness salonu, toplantı ve kongre salonları gibi aradığınız sınırsız hizmetler bulunuyor.

Bütün bu avantajlardan ötürü dilediğiniz özelliklere sahip İzmir oteli seçiminizi yaparak avantajlı bir konaklama fırsatı yakalayabilirsiniz. Popüler tatil merkezi İzmir, sizlere zengin seçenekler sunarak erken rezervasyon fırsatlarından ile de uygun fiyatlı konaklamanın kapılarını aralıyor.