Gölcük Otelleri

Gölcük Bölgesinde 1 adet otel bulunmaktadır.

Gölcük Otel Kocaeli

Gölcük Otel

Şehir Kocaeli Oda Kahvaltı
İNCELE

Gölcük Tatili

Gölcük’te Gezilecek ve Görülecek Yerler

Gölcük OtelleriGölcük OtelleriPlajlar ve Koylar: Marmara Denizi’ne bakan Kocaeli ilçelerinden birisi olan Gölcük, kısa bir sahil şeridine sahip olduğu için bünyesinde çok fazla plaj barındırmamaktadır. Yüzerek vakit geçirebileceğiniz plajı Ulaşlı Plajı’dır.

Müzeler: Gölcük’te denizcilik tarihine ait gezilip görülebilecek müzeler bulunmaktadır. Bu müzeler arasında Gölcük Deniz Müzesi ve Yarhisar Gemi Müzesi yer almaktadır.

Tarihi Yapılar: Gölcük’ün tarihi, İzmit ve çevresi de dahil olmak üzere Bitinya ile başlamaktadır. Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan yörede gezilip görülmesi gereken tarihi yerler arasında Şehitler Mezarlığı, Sultan Baba Türbesi, Kazıklı Kervansarayı yer almaktadır.

Çevredeki Doğal Güzellikler: Marmara Denizi’nin kıyı kesimindeki coğrafi konumuyla ve iklimsel özellikleriyle doğal güzelliklere elverişli bir ortama sahiptir. Gölcük’te gezilip görülmesi gereken doğal güzellikler arasında Yazlık Ilıcası Termal Tesisleri, Saklı Göl Ulaşlı, Gözlementepe Mesire Alanı, Kadırga Yaylası, Nüzhetiye Şelalesi, Gölcük Kavaklı Sahili bulunmaktadır.

Gölcük’te Yapılacak Aktiviteler

  • Saklıgöl Ulaşlı mevkiinde doğa severlerin ilgisini çekebilecek güzellikte yürüyüş yerleri vardır. El değmemiş güzelliği ve saklı kalmış huzuru ile keşfedilmeyi bekleyen Saklı Göl Ulaşlı, doğa yürüyüşleri için ideal yerlerden biridir.
  • Sağlık turizminin başında gelen termal kaynaklardan şifa bulma, Gölcük’te geçmişten günümüze kadar devam etmektedir. Özellikle Yazlık Ilıca Termal Tesisi bu aktivitenin kolaylıkla yapıldığı yerlerin başında gelmektedir.
  • Gölcük’te temiz ve sığ bir denizde gününü geçirmek isteyenler için Ulaşlı Sahili ideal yerlerden biridir. Daha çok yaz mevsiminde yoğun olan sahil yerli ve yabancı turistlerin keyifli vakit geçirmek isteyenler için uygundur.
  • Körfez manzarası eşliğinde piknik ve tabii alanda aktivite yapmak isterseniz Gözlementepe Mesire Alanı sizleri bekliyor olacaktır.
  • Gölcük Kavaklı Sahili, 81 dönümlük arazi üstüne kurulu birçok aktiviteye ev sahipliği yapan bir alandır. Burada sahil kenarında bisiklet sürmek en eğlenceli aktivitelerden biridir. Yağışın az olduğu ilkbahar ve yaz mevsiminde civardan bisiklet kiralayıp bisiklet sürmek Gölcük’ü daha yakından tanımanıza olanak sağlayacak aktivitedir.

Gölcük’teki Festivaller

Gölcük’te her sene yılın neredeyse her dönemini kapsayacak şekilde şenlikler ve festivaller düzenlenmektedir. Gölcük’te düzenlenen festivaller arasında Haziran ayının başlarına doğru düzenlenen Gölcük Belediyesi Büyük Yağlı Güreşleri, Eylül ayının ikinci haftası düzenlenen Saraylı Örcün Kültür ve Turizm Festivali, Ağustos ayının sonlarına doğru gerçekleştirilen Uluslar arası Nakışlı Kırkyamam Şenliği, Temmuz ayının sonlarına doğru düzenlenen Değirmendere Fındık ve Kültür Sanat Festivali ve Haziran ayının ortalarına doğru düzenlenen Körfez Belediyesi Altın Kiraz Festivali yer almaktadır.

Gölcük’te Ne Yenir?

Gölcük’ün yerel tatları genellikle Kocaeli ile benzerlik göstermektedir. Gölcük’te tadına bakmanız gereken eşsiz lezzetler arasında Hindi Dolması, Cızlama, Mancarlı Kandıra Pidesi, Umaç Çorbası ve Ciğceli Kavurma, Kübe Tatlısı ile Höşmerim bulunmaktadır.

Gölcük’ten Ne Alınır?

Gölcük yöresine ait pek fazla ürün ve eşya bulunmamaktadır. Ancak sizi ve sevdiklerinizi mutlu edebilecek Kocaeli’ne özgü ürünleri tercih edebilirsiniz. İzmit Pişmaniyesi Gölcük seyahatiniz sonrasında yanınızda kutu kutu alabileceğiniz uzun ömürlü ürünlerden biridir. Yöreye has alabileceğiniz diğer ürünler ise Kandıra bezi, Hereke halıları ve kente özgü sembolik figürlerdir.

Gölcük Gece Hayatı

Gölcük’te gece hayatı ve eğlence yerleri pek fazla bulunmadığı için Kocaeli’nin merkezi veya İstanbul’daki eğlence mekanları tercih edilebilir. Fakat Gölcük sınırları içerisinde eğlenerek vakit geçirmek isteyenler tercihlerinizi Oxide Bar, Grand Pub, Foggy Hokkah, Mavi Köse, Cafe Anfora Kavaklı, Cafe Loca ve Tropikal Cafe gibi mekanlardan yana kullanmaktadır.

Gölcük’e Nasıl Gidilir?

İstanbul, Bursa, Sakarya ve Yalova’ya yakın bir konumda bulunan Gölcük’e daha çok karayolları üzerinden ulaşılabilmektedir. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı aracılığı ile Gölcük’e ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’nın Gölcük’e uzaklığı 32 kilometredir. Özel aracıyla gelenler ise Ankara’dan 363 kilometre, İstanbul’dan 110 kilometre, İzmir’den 446 kilometre ve Antalya’dan 596 kilometre yolculuk yapmalıdır.