Erdemli Gece Hayatı

Mersin ilinin en küçük ilçelerinden birisi olan Erdemli, gün boyunca gezilebilecek çeşitli tarihi ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesinde bulunan güzellikler sayesinde, tatil için Mersin’i seçenlere bir kaçamak noktası olmuştur.

Gündüz yapılması gerek aktiviteler bakımından zenginlik gösterirken, bir yandan da gece hayatı bakımından çeşitli eğlencelere ev sahipliği yapmaktadır. Akdeniz Bölgesi’nde fazlaca tercih edilen rakı balık sofrası, Erdemli sınırları içerisinde de oldukça tercih edilen bir menü olup, restoranlar turistler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Erdemli'de gece hayatını doyasıya yaşamanız için en yakın otelleri Erdemli oteller sayfamızda inceleyebilirsiniz.


Tren Port Mersin

Tren Port Mersin Tren Port Mersin

Sık sık düzenlediği canlı müzik gösterileri ve partilerinin yanı sıra ünlü sanatçıların sıklıkla sahne aldığı bir yer olan Tren Port Mersin, genç tatilcilerin Erdemli sınırları içerisinde en çok tercih ettiği bardır. 

Sunulan yiyecekler arasında Akdeniz’e özgü turunçgiller ve taze çerezler, uygun fiyatlı menüsünde yerini almıştır. Müziklerinin ritmi hiç düşmemektedir. Ortam bakımından geniş bir sahnesi bulunan ve gelen kişilerin adeta orta alanda streslerinden arındığı canlı bir mekândır. Alkollü ve alkolsüz içeceklerin yanı sıra işletmede bulunan nargilelerin çeşitliliği de oldukça fazladır. 

Erdemli'de gece hayatında keyifli vakit geçirenler daha fazla konaklama seçeneği için Mersin otel sayfamızı inceleyebilirler.


Şamata Bar

Şamata Bar Şamata Bar

Erdemli’de gece hayatı denildiğinde ilk akla gelen barların başında yerini almaktadır. Ortam bakımından nezih sayılabilecek bir yerdir. Heyecan verici ve otantik atmosferi sayesinde her gruptan insan için eğlencenin adresi olmuştur.

Diğer bölgelerde olduğu gibi taze deniz ürünlerinin yanında Türk ve dünya içeceklerinin sunulduğu barda en çok tercih edilen içecek rakıdır. Her dakika çalınan hareketli müziklerin yanı sıra canlı müzik etkinlikleri de düzenlenmektedir.

Canlı keman eşliğinde söylenilen şarkılar, ziyaretçileri tarafından en çok beğenilen eğlence seçeneğidir. Fiyatları ise Erdemli’de bulunan diğer barlar ile hemen hemen aynıdır. 

Adres: Kamil Başaran Sokak No:12, Merkez Mahallesi, 33730 Erdemli/Mersin

Gece kulüpleri dışında Erdemli'nin önemli görülecek yerlerini öğrenmek için Erdemli'de gezilecek yerler yazısına mutlaka göz atmanız gerekir.


Club Truva

Club Truva Club Truva

Erdemli sınırları içerisinde açık hava mekanı ile ün kazanmıştır. Girişinde büyük sütunlarla isminin yazılı olduğu taç kapısı vardır. Akşam saatlerinde başlayan eğlence, sabah gün ağarıncaya kadar devam etmektedir. Canlı DJ performansları ile batı ve Anadolu’ya özgün hareketli müzikler eşliğinde dans edilmektedir. 

Fiyatları bakımından Mersin il sınırları içerisindeki en uygun barlardan birisidir. Ayrıca zaman zaman ünlü Türk sanatçılarının da aralarına katıldığı konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Kalabalık gruplar tarafından en çok tercih edilen barda, köpüklü dans gösterileri de bir başka hizmet standardı olarak ön plana çıkmaktadır. İşletmede en çok bira tüketilmektedir. 

Adres: Atatürk Caddesi No:5, Tömük Mahallesi, 33730 Erdemli/Mersin

Erdemli'ye gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Erdemli gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Deniz Suyu Balık Restaurant

Deniz Suyu Balık Restoran Deniz Suyu Balık Restoran

İsminden de anlaşılacağı üzere söz konusu deniz ürünleri olduğunda Deniz Suyu Balık Restaurant, Erdemli içerisindeki en kapsamlı deniz ürünleri menüsüne sahiptir. Denizden getirilen canlıların her dakika servise hazır olarak tutulması, restoranın ön plana çıkmasına yardımcı olmuştur.

Söz konusu mezeler olduğunda bile çeşitlilik çok fazladır. Yemekten sonra tercih edilen yiyecek ise künefe peyniri ile yapılan irmik helvasıdır. Aileler tarafından en çok tercih edilen mekana gayet sade ve nezih bir atmosfer hakimdir. Mevsim sebzeleri ile yapılan salatalar oldukça tazedir. Fiyatları ise ününe rağmen oldukça idealdir.

Adres: Ayaş Mahallesi Atatürk Caddesi | Sunrise Sitesi Altı, Erdemli 33750, Türkiye

Erdemli'de gece hayatının keyfini çıkartanlar ilçe dışında eğlencesine devam etmek için Mersin gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirler.


Beyra Türkü Bar

Beyra Türkü Bar Beyra Türkü Bar

Gece kulüplerinin yanı sıra Erdemli‘de türküleri ile ün yapmış Beyra Türkü Bar, nostaljik atmosfer sevenler için en çok tercih edilen yerdir. Nezih bir ortamı ve saygılı garsonları vardır. Her akşam Anadolu ezgileri seven kişilere müzik şöleni yaşatmaktadır. 

Kız Kalesi’ne yakın bir konumda olduğu için akşam üzeri sahip olduğu manzara belki de bu mekanın en güzel özelliğidir. Daha çok aileler tarafından tercih edilen barda üç tane sabit sanatçı bulunmaktadır. Orkestra grubu olarak da ekip ruhunu benimsemiş ve bunu sahneye yansıtmayı başarmıştır.

Fiyatları uygun, ideal menü seçenekleri sunmaktadır. En çok tercih edilen menüleri ise rakı balık alternatifleridir.  

Erdemli'de kendinizi evinizdeki rahatlıkta hissedebileceğiniz apart oteller için Erdemli apart oteller listemize uğramayı unutmayın.


Şerife's Restaurant

Şerife Şerife's Restoran

Deniz manzaralı mekan yerli ve yabancı turistler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Dekorasyonu sade ve şıktır. Bahçesinden içeri girildiğinde sakin ve huzur dolu bir atmosfere sahiptir. Mekanın dış oturma alanında bulunan büyük bahçesi, çocukların vakit geçirebilecekleri hoş ve güvenilir bir alandır. 

Mekânın sahibi Şerife Hanım tarafından hazırlanan yemeklerde mevsimine göre meyve ve sebzeler kullanılmaktadır. Sadece organik ürünlerle hazırlanan yiyecekleri arasından en çok Şef’in Salatası tercih edilmektedir. Çocuklar için uygun olan bir menü seçeneği de sunulmaktadır.

Yiyecekleri arasında gelen ziyaretçilerin en çok beğendiği seçenekler güveç, levrek ve karidestir. Alkollü ve alkolsüz içecek çeşitleri vardır. Menü fiyatları ise Erdemli geneline göre yüksektir.  

Adres: Atatürk Mahallesi 4. Sokak, 33875 Çeşmeli Belediyesi / Erdemli / Mersin


İzzet’in Yeri

İzzet İzzet'in Yeri

Erdemli’nin karides ve lagos tatma mekanı olarak ön plana çıkmaktadır. Diğer restoranlar ile karşılaştırıldığında daha az meze çeşidine sahip olsa da sunulan kaliteli hizmeti sayesinde bu durum çok fazla önemsenmemiştir. Akdeniz manzarasına da sahiptir.

Tavsiye edilen diğer yiyecekler arasında karides tava ve mercan tava yer almaktadır. Bu yemekler Anadolu’da fazla duyulmamış olsa da, Erdemli’yi tercih eden kişiler tarafından en çok tadılmak istenilen yemekler arasında yerini almıştır. Fiyatları ise idealdir. Aileler tarafından tercih edilen restoran, gece geç saatlere kadar hizmet vermektedir.

Adres: Kumkuyu Mahallesi, 33780 Erdemli/Mersin

Erdemli'de ailenizle beraber büyük bir tesiste konaklamak ve keyifli bir tatil yapmak için Erdemli tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.Alperen Balık Evi

Alperen Balık Restoran Alperen Balık Restoran

Sunduğu taze balık menüleri ile Erdemli’de ün yapmış bir diğer mekân Alperen Balık Evi’dir. Vintage tarzı dekorasyonu ile gelen ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Tatil için Erdemli’yi seçen ailelerin yanı sıra, bölge de yaşayan yerel halkında en çok tercih ettiği restorandır.

Fiyatları bakımında diğer yerlere göre hemen hemen aynıdır, aralarında fazla bir fark yoktur. Tavsiye edilen deniz ürünleri menüsü arasında en başta karides gelmektedir. Meze olarak çeşitlilik çok fazladır. Yemek ile birlikte getirilen salata ise mevsim sebzelerinden hazırlandığı için oldukça tazedir. 

Adres: Merkez Mahallesi, Hal Caddesi No:14, 33730 Erdemli/Mersin