Erciyes Dağ Otelleri

Erciyes bölgesinde 1 adet dağ oteli bulunmaktadır.

Mirada Del Lago Hotel Erciyes

Mirada Del Lago Hotel

Kayak Erciyes Tam Pansiyon Plus
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Erciyes Tatili Hakkında

Kayseri’nin ilçeleri arasında yer alan Erciyes, her yıl on binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Başta doğal yapılar olmak üzere çeşitli turistik mekanların bulunduğu kent, ekonomik açıdan uygun olmasıyla da bilinmektedir. Kayak merkezi sayesinde de turist sayısında önemli artışların olduğu Erciyes, gençler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Tarihi yapılarıyla ön plana çıkan Erciyes ilçesinde gezebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Gezginlerin uğrak noktaları arasında yer alan ilçe, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. İlçede yer alan başlıca tarihi yapılar arasında Hunat Hatun Külliyesi, Hisarcık Erciyes Teleski ve Seyyid Burhaneddin Türbesi bulunmaktadır.

Doğal güzellikleriyle de tercih sebebi olan Erciyes ilçesi, doğa ile iç içe olmak isteyenlerin uğrak noktaları arasında bulunmaktadır. Kamp ve piknik gibi aktivitelerin ön planda olduğu ilçede pek çok doğal yapı mevcuttur. Erciyes’te yer alan başlıca doğal güzellikler arasında Erciyes Dağı, Soğanlı Vadisi ve Erciyes Ormanlık Sahası bulunmaktadır. Doğal güzelliklere yakın bölgede bulunan tesislere Kayseri otel fiyatları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Gece hayatı konusunda da ön plana çıkan ilçede pek çok eğlence mekanı bulunmaktadır. Ekonomik açıdan uygun olmasıyla da tercih sebebi olan eğlence mekanlarında özgürce eğlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Erciyes’te yer alan başlıca eğlence mekanları arasında Rafineri Pub, Pırpır Bar ve Mid-ye Bar bulunmaktadır.

Turizmi faaliyetlerinin popüler olduğu Erciyes’te pek çok konaklama tesisi yer almaktadır. Bölgede yer alan tesislere Erciyes'in otelleri sayfasından ulaşabilirsiniz. Her yıl binlerce kişi tarafından tercih edilen tesisler, ekonomik açıdan uygun olmasıyla bilinmektedir.

Dağ Tatili Hakkında

Dinlenmek için mis gibi bir dağ havasını tercih edenler bu otellerden birinde hemen rezervasyon yaptırabilirler. Özellikle kış aylarında Türkiye’nin farklı dağlarında yer alan otellerde konaklamak oldukça farklı bir deneyim olacaktır. Dağ otellerinin bazıları kayak merkezlerinde yer alır. Böylece dilediğiniz zaman kayak pistlerini kullanma şansınız olur. Bazıları ise doğa içerisinde yer alan manzaralı otellerdir.

Dağ üzerine konumlanmış oteller bu kategoride yer alır. Yatak kapasitesi ise değişkendir. Bungalov tarzı odaları olan otelleri tercih etmeniz, daha sakin ve huzurlu bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında kapalı havuzu bulunan, tam pansiyon, açık büfe gibi seçenekleri olan büyük oteller de hizmet vermektedir.

Türkiye her mevsim turist çekebilen cennet bir ülkedir. Her mevsim ayrı güzellik sunan dağ otellerinde keyifli vakit geçirme şansınız bulunur. Ailece ya da arkadaş grubunuzla harika bir kış tatili planı yapabilirsiniz. Dağ otellerinin özelliği şehir merkezinden uzakta, sessiz ve sakin bir atmosfer sunmasıdır.

Özellikleri arasında orman içinde yer alması, her mevsim açık olması ya da sezonluk olması bulunabilir. Farklı konseptler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu otellerin yılbaşı tatiline ve okulların ara tatiline özel kampanyaları bulunur. Misafirlerine özel fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Dağ otelleri tam pansiyon, yarım pansiyon veya oda-kahvaltı konseptinde olabilir. Özellikle çocuklu aileler için tam pansiyon olan oteller daha avantajlıdır. Dağ keyfiniz arasında mola vererek, otel yemeklerinden yiyebilirsiniz. Bazıları ise butik otel tarzındadır. Daha az oda kapasitesine sahiptir. Özellikle sakin ve sessiz bir ortamda kafa dinlemek isteyenler için idealdir. Deniz tatillerinden sıkılanlar için hoş bir tatil alternatifi olacaktır. Çam ormanları arasında yer alan bir dağ oteli tercih ederseniz, gün içinde harika doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.