Turgutreis'te Gezilecek Yerler

Turgutreis, Bodrum Yarımadasının turistik bir tatil beldesidir. Bodrum merkeze 20 kilometre uzaklıkta yer alan şirin tatil beldesi, her yıl yerli ve yabancı turistin akın ettiği bir tatil merkezidir.

Bodrum ilçe merkezinden Turgutreis’e özel araçla yapılacak olan ulaşımlarda sırasıyla Ortakent, Gürece ve İslamhaneleri tabelalarının takip edilmesi gerekmektedir. Ayrıca beldeye, Bodrum Otogarı’ndan 15 dakikada bir hareket eden Turgutreis - Bodrum dolmuşlarıyla, 5 TL karşılığında ortalama 20 dakika içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir.

Bodrum sınırları içerisinde, gün batımı manzarasını en güzel şekilde izleyebileceğiniz destinasyonlardan olan Turgutreis, doğal güzellikleri, plajları ve temiz havasıyla birlikte yaz aylarında mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Turgutreis, gezilecek yerler bakımından da ziyaretçilerine zengin seçenekler sunmaktadır. Muğla iline bağlı Bodrum'a tatile gelenlerin oluşturacağı gezi rehberi içerisinde bulunması gereken Turgutreis, huzur dolu, popüler bir tatil beldesidir.

Turgutreis beldesinde gezilecek yerler; Turgutreis Pazarı, Günbatımı Plajı, Turgutreis Barlar Sokağı, D-Marin Turgutreis, Turgutreis Atatürk Meydanı, Şevket Sabancı Parkı, Gümüşlük El Sanatları Çarşısı, Tavşan Adası olarak sıralanmaktadır.

Aileniz ile birlikte keyifli bir tatil geçirebileceğiniz Turgutreis'te yer alan tüm otellerin listesine ulaşmak için Turgutreis otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.


Tavşan Adası

Tavşan Adası Tavşan Adası

Tavşan Adası, Turgutreis’e 8 kilometre uzaklıkta Gümüşlük sahiline yakın bir konumda bulunmaktadır. Adaya ulaşmak için öncelikle Gümüşlük’e gidilmesi gerekmektedir. Bölgeye, özel aracınızla Gümüşlük Caddesini kuzey yönüne takip ederek veya yarım saatte bir hareket eden Gümüşlük dolmuşlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gümüşlük dolmuş durağından yaklaşık 200 metrelik bir mesafede yer alan Tavşan Adası, yürüyerek ulaşılabilen, oldukça etkileyici manzaralara tanıklık edebileceğiniz bir adadır. Kara ile bağlantısı olduğu için, küçük çocukların bile yürüyerek kolaylıkla geçebildiği Tavşan Adası, üzerinde yaşayan tavşanları ile meşhurdur.

Adaya ulaşım sağladıktan sonra tepe noktasına çıkarak, Gümüşlük’ü panoramik bir şekilde seyredebilir, dilerseniz bu eşsiz anı fotoğraflayarak ölümsüzleştirebilirsiniz.

Gümüşlük Tavşan Adası’na girişler ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Hafta sonu tatilinizi ailenizle birlikte geçireceğiniz rahat konaklama imkanları sağlayan otelleri ekibimiz sizin için Muğla otelleri sayfasında listeledi.


Turgutreis Pazarı

Turgut Reis Pazarı Turgut Reis Pazarı

Turgutreis beldesinde her cumartesi kurulan pazarları ziyaret ederek bölgeyi keşfetmeye başlayabilirsiniz. Meyve, sebze ve kıyafet pazarının aynı gün kurulduğu bir yer olan Turgutreis Pazarı, belde merkezinde, dolmuş duraklarının hemen yanından marinaya kadar uzanmaktadır.

Turgutreis Pazarı’nda bulabileceğiniz uygun ürünler arasında, yöresel peynirler, organik domatesler, meşhur Bodrum Mandalinası, üzerinde Turgutreis yazılı havlular bulunmaktadır. Bunların yanı sıra pazarın bitimine yakın konumlarda sıralanan butik tezgahlarda satışı yapılan uygun fiyatlı el işi ürünlerine de göz gezdirebilirsiniz. Doğal taşlardan yapılan bilekliklerden, çeşit çeşit takılara kadar pek çok çeşidin bulunduğu El Sanatları Sokağı adı verilen bu bölümü Turgutreis gezilerinizde ziyaret edebilirsiniz.

Turgutreis’te gezilecek yerler arasında bulunan Turgutreis Pazarı’nı cumartesi günleri 08:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.


D-Marin Turgutreis

D-Marin Turgutreis D-Marin Turgutreis

D-Marin, Turgutreis dolmuş duraklarına yaklaşık 600 metre uzaklıkta bulunan bir marinadır. Turgutreis’in cazibe merkezi ve en büyük yapılarından olan marinaya ulaşımlar, yürüyerek sağlanabilmektedir. Özel aracıyla gidecek olanların, Mehmet Hilmi Caddesini sahil yönüne doğru takip etmeleri gerekmektedir. Marina içerisinde otopark alanı da bulunmaktadır.

Turgutreis gezilecek yerler listenize dahil edebileceğiniz marina, yarımadanın en büyük marinası olup; birbirinden güzel yeme içme hizmeti veren restoranlara, kafelere ve lüks mağazalara ev sahipliği yapmaktadır. Gündüz saatlerinde deniz manzarası eşliğinde kahvenizi, şarabınızı veya biranızı yudumlayabileceğiniz marinada, akşam saatlerinde hizmet veren barlarda arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Marinadaki yürüyüş yolu ile tekneler arasında bulunan yapay gölet, akşam saatlerinde ışıklandırılarak oldukça etkileyici manzaralar sunmaktadır.

D-Marin’e girişler ücretsizdir.


Turgutreis Barlar Sokağı

Turgutreis Barlar Sokağı Turgutreis Barlar Sokağı

Turgutreis Barlar Sokağı, Turgutreis belde merkezindedir. Sahile oldukça yakın konumda bulunan Turgutreis Barlar Sokağı’na ulaşımlar yürüyerek kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Turgutreis’in merkezinden başlayarak sahile kadar devam eden barlar sokağı üzerinde 10’dan fazla eğlence mekanı bulunmaktadır. Turgutreis'te gezilecek yerler listenize dahil edebileceğiniz; bar, gece kulübü, meyhane ve kafe gibi işletmelerin hizmet verdiği barlar sokağı haftanın her günü saat 18:00 ile 04:00 saatleri arasında hareketli olmaktadır.

Gündüz saatlerinde yalnızca kafelerin hizmet verdiği Turgutreis Barlar Sokağı’nda scooter veya bisiklet kiralaması yapabilir, Turgutreis’te görülmesi gereken yerler keşfinize devam edebilirsiniz.

Turgutreis'te muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehberi için Turgutreis gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Turgutreis Atatürk Meydanı

Turgutreis Atatürk Meydan Turgutreis Atatürk Meydan

Turgutreis Atatürk Meydanı, beldenin merkeziyle sahil arasında bir konumdadır. Ulaşımların dolmuş duraklarından yürüyerek sağlanabildiği büyük meydana, özel araç ile Mehmet Hilmi Caddesi’ni batı yönüne takip ederek gidilebilmektedir.

Turgutreis beldesinde etkinliklerin, festivallerin ve törenlerin düzenlendiği Atatürk Meydanı, aynı zamanda birçok işletmeye de ev sahipliği yapmaktadır. Çevresinde sıralanan restoran, lokanta ve kafelerde vakit geçirebileceğiniz meydan, aynı zamanda Turgutreis Bodrum Limanı’nın hemen yanındadır. Gezi rehberi hazırlarken mutlaka eklemeniz gereken Atatürk Meydanı çevresinde, tekne turları ile ilgili bilgi alabilir, palmiye ağaçlarının serinliğinde dinlenebilir veya hemen yanında bulunan Belediye Çay Bahçesi’nde gezilerinize küçük bir mola verebilirsiniz.


Günbatımı Plajı

Günbatımı Plajı Günbatımı Plajı

Günbatımı Plajı, Turgutreis’in en popüler destinasyonları arasındadır. Turgutreis dolmuş durağından yaklaşık 500 metre uzaklıkta bulunan plaja ulaşımlarınızı, yürüyerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bodrum’da denize girebileceğiniz en güzel bir sahil olan Günbatımı Plajı, aynı zamanda yarımada içerisinde gün batımının en keyifli şekilde izlenebildiği yerleri arasındadır. Hemen karşısında bulunan Çatal Adası manzarası eşliğinde şezlonglara uzanarak anın tadını çıkarabileceğiniz, oldukça uzun bir sahile sahip Günbatımı Plajı’nın çevresinde hizmet veren restoran ve kafelerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Şezlong kiralama ücretlerinin ortalama 20 TL olduğu Günbatımı Plajı’na girişler ücretsizdir.

Muğla'daki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak Muğla gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


Şevket Sabancı Parkı

Şevket Sabancı Parkı Şevket Sabancı Parkı

Şevket Sabancı Parkı, Turgutreis belde merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıktadır. Belde merkezinden yürüyerek ulaşımların ortalama 5 dakika sürdüğü parka, özel araç ile Turgut Özal Caddesini güney yönüne takip ederek de gidilebilmektedir.

Ünlü iş adamı Şevket Sabancı’nın adını taşıyan park, Turgutreis’te gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Zengin botaniğe sahip parka, palmiye ağaçları eşlik etmektedir. Bölge halkı tarafından yürüyüş yolu ve spor merkezi olarak kullanılan Şevket Sabancı Parkı’nda, yılın çeşitli günlerinde etkinliklerin düzenlendiği bir amfi tiyatro yer almaktadır.

Ege Denizi manzarasını seyredebileceğiniz Şevket Sabancı Parkı’nda uzun yürüyüşler yapabilir veya parkın içerisinde bulunan restoranda keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Şevket Sabancı Parkı’na girişler ücretsizdir.

Turgutreis'te Günbatımı plajı yakınındaki konaklama seçeneklerinden uygun fiyatlı olanları Turgutreis pansiyon sayfasında bulabilirsiniz.


Gümüşlük El Sanatları Çarşısı

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı Gümüşlük El Sanatları Çarşısı

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı, Turgutreis’e ortalama 8 kilometre uzaklıktadır. Özel araçla Turgutreis’ten Gümüşlük Caddesi’ni kuzey yönüne takip ederek ulaşabileceğiniz bölgeye, dolmuş duraklarından yarım saate bir hareket eden Gümüşlük dolmuşlarıyla 4,5 TL karşılığında 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gümüşlük’e vardığınızda dolmuş duraklarının hemen arkasında görebileceğiniz El Sanatları Çarşısı, birçok butik tezgahın sıralandığı, birbirinden güzel el yapımı takıların, bilekliklerin , doğal taşların ve bez çantaların satıldığı bir noktadır.

Çarşının girişinden sahile doğru yürüyerek göz gezdirebileceğiniz dükkanlarda, Bodrum’a ve Gümüşlük’e özel hediyelik eşyalara bakabilir; civarda satılan meşhur Bodrum mandalinasından yapılmış dondurmaların tadına bakabilirsiniz. Çarşı, yaz aylarında haftanın her günü 08:00 ile 00:00 saatleri arasında açıktır.

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı’na girişler ücretsizdir.

Turgutreis'te gezilecek yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için Turgutreis apart oteller sayfasından birini tercih edebilirsiniz.


Turgutreis Günübirlik Gezilecek Yerler

Turgutreis, gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Bodrum’un popüler bir tatil merkezi olan Turgutreis beldesinde yapacağınız gezi ve keşifler bünyesinde, yakın konumda bulunan diğer destinasyonları da günübirlik bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.


Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi Bodrum Kalesi

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde bulunan Bodrum Kalesi, Turgutreis merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Bodrum’un sembolik yapılarından olan tarihi kalenin içerisinde yer alan zindan, kule, Karya Prenses Salonu ve Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilir, kalenin eşsiz manzarasına tanıklık edebilirsiniz. Bodrum Kalesi, Pazartesi hariç haftanın her günü 08:30 ile 17:30 saatleri arasında açık olup; giriş ücreti 20 TL’dir.


Zeki Müren Sanat Müzesi

Zeki Müren Sanat Müzesi Zeki Müren Sanat Müzesi

Zeki Müren Sanat Müzesi, Turgutreis’e 22 kilometre uzaklıkta, Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bodrum Kalesi’nin hemen arkasında yer alan müze, “Sanat Güneşi” olarak bilinen Zeki Müren’in evidir. İçerisinde Zeki Müren’e ait kişisel eşyaların, belgelerin ve fotoğrafların görülebildiği müze, hafta içi her gün 09:00 ile 19:00 saatleri arasında açıktır. Zeki Müren Sanat Müzesi ‘ne giriş ücreti 10 TL’dir.


Bodrum Tuzla Kuş Cenneti

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti Bodrum Tuzla Kuş Cenneti

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti, Turgutreis’e 45 kilometre uzaklıkta, Milas – Bodrum yolu üzerinde yer almaktadır. Sınırları içerisinde 125’den fazla kuş türünün bulunduğu Bodrum Tuzla Kuş Cenneti’nde allı turna, meke, yaban kazı gibi ender görülen kuş türlerini gözlemleyebilirsiniz. Aynı zamanda flamingolara da ev sahipliği yapan tesisi, haftanın her günü dilediğiniz saatte ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.