Taşucu pansiyon Otelleri

Taşucu bölgesinde 2 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

İskele Otel Taşucu Mersin

İskele Otel Taşucu

Pansiyon Mersin Oda Kahvaltı
  • 3 YIldızlı
  • Aile
İNCELE
Limon Inn Hotel Mersin

Limon Inn Hotel

Tatil Mersin Oda Kahvaltı
İNCELE

Taşucu Tatili Hakkında

Akdeniz bölgesi kıyılarında kalan Mersin’in Silifke ilçesinin 10 km güneybatısında yer alan Silifke ilçesi, yolcu vapurlarının limanı olarak bilinir. Feribot limanı, Taşucu ilçesinin ana faaliyetidir. Bu nedenle, ilçenin sahiline giderseniz feribotları, tekneleri ve teknelere yolcu getiren otobüs şirketlerinin ofislerini görebilirsiniz.

Deniz kıyısındaki bu Mersin ilçesinde, Mersin’in otel seçenekleri arasından en iyi seçeneklerden bazılarını bulabilirsiniz. Taşucu, bir liman olması ile öne çıksa da; aslında güzel ve bakımlı sahil şeridi ile de başlı başına görülmeye değer bir destinasyondur. Aslında Taşucu, biraz yüzme ve güneşlenmeyi, Göksu Deltası’nın yakınlarındaki sulak alanlara yapılacak bir ziyaretle birleştirmek isteyen kuş gözlemcileri için de favori bir durak olarak öne çıkmaktadır.

Taşucu, yaz turizmi denilince akla gelen diğer popüler destinasyonlar kadar ilgi çeken bir yer olmasa da, aslında plajları ve koyları ile oldukça büyüleyici manzaralar sunmaktadır. Hem aile hem de arkadaşlarla birlikte keyifli bir deniz tatili için Taşucu’da Akçakıl Koyu, Yapraklı Koyu, Taşucu İncekum Plajı ve Boğsak Koyu tercih edilebilir.

Bu koylar ve Taşucu’nun sahil şeridine dizilmiş olan balık restoranları, taptaze balıkların ve muhteşem manzaraların tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Küçük bir sahil kasabası olan Taşucu’daki konaklama mekanları ise Mersin’in merkezi noktalarına göre biraz daha kısıtlıdır. Pansiyon tipi konaklama, apart otel gibi konaklama yerlerinin ağırlıkta olduğu Taşucu’da, üç yıldızlı bir otelde konaklamak için denize sıfır olarak hizmet veren Zeus Otel tercih edilebilir.

Burada, daha çok apart otel ve pansiyon tipi konaklama yerleri mevcut olduğundan, Akdeniz sahillerinde keyifli zaman geçirmek ve bunu yaparken de düşük bütçeli bir tatil fırsatından yararlanmak mümkün olacaktır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!