Nazilli butik Oteller

Nazilli bölgesinde 2 adet butik oteli bulunmaktadır.

Otel Karin Aydın

Otel Karin

Butik Aydın Oda Kahvaltı
İNCELE
Hotel Metya Aydın

Hotel Metya

Şehir Aydın Oda Kahvaltı
İNCELE

Nazilli Tatili Hakkında

Aydın ilinde en fazla nüfusa sahip olan 2. İlçe olan Nazilli, eski zamanlarda önemli bir ticaret merkezi olarak kullanılmıştır. Evliya Çelebi, burada yaşayan kadınların çok nazlı olmasından ötürü Nazilli ismi verildiğini ileri sürmektedir. İlçede ulaşım ağı oldukça gelişmiştir ve şehir dışından gelenler de kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmektedir. Stresten uzak keyifli bir tatil için Nazilli’deki oteller farklı konseptler ile unutulmaz bir konaklama deneyimi sunmaktadır.

Ege Bölgesi’nin en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Nazilli’de ziyaret edilebilecek tarihi yerler bulunmaktadır. Görülmesi gereken tarihi yerler arasında Nysa Antik Kenti, Nazilli Uzun Çarşı, Arpaz Beyler Konağı, Nazilli Etnografya Müzesi, Dokuzun Hamamı ve Mastaura Antik Kenti yer almaktadır.

Nazilli, coğrafi konumu ve iklimsel etkileri ile yemyeşil bir ilçedir. Hemen her noktasında doğa ile iç içe vakit geçirmenize olanak tanımaktadır. Dereağzı Şelalesi, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında muhteşem bir güzellik sunmaktadır.

Nazilli’de gece hayatı Aydın’ın diğer ilçelerine göre daha durağan yaşansa da, vakit geçirilebilecek güzel mekanları bulunmaktadır. Barcode Efes Beer Cafe, Gar Restaurant ve Yakamoz Bar, Nazilli’de tercih edilebilecek başlıca barlar arasındadır.

Nazilli’nin Aydın il merkezine uzaklığı 44 kilometredir. Dileyen turistler Aydın’ın otelleri arasından bütçelerine uygun olanı seçerek Nazilli’yi günübirlik ziyaret edebilirler. Otel Karin, Hotel Metya, Efe Apart Otel ve İnci Apart, Nazilli’de konaklamak isteyenler için popüler otellerdir. 

Butik Oteller Tatili Hakkında

Butik Oteller, sayıca az müşteriye, konforlu ve özel bir konaklama ortamı ve atmosferi yaratan otellerdir. Son senelerde bu otel konseptlerinin, tatilciler tarafından en fazla tercih edilen seçenekler içerisinde yer aldığı görülüyor. Butik oteller, şehir merkezi, otantik köy atmosferi ya da bir sahil kasabası atmosferinde konumlandırılmış olabilir. Butik otellerin kendine has bir tasarımı ve özenli hizmet modelleri vardır.

Butik otellerin en büyük özelliği ise ilginç ve dikkat çekici tasarımlarıdır. Ayrıca Türkiye’nin hemen her bölgesinde rastlanabilen otellerdir. Genelde yarım pansiyon veya oda kahvaltı konseptinde hizmet verilir. Tipik olarak bu otellerde oda sayısı 10 ile 100 arasında değişen özelliktedir. Ayrıca tasarımları açısından reprodüksiyon, modern, antika gibi farklı özelliklerdeki malzeme ve mobilyalar ile dekore edilmişlerdir. Bu özellikleri, bazen masalsı bir butik otel ortamını bazen de özgün ve modern bir butik otel mekânını ortaya çıkarır.

Butik özellikteki oteller, büyük otellerdeki kalabalık atmosferi tercih etmeyen ancak bir yandan da rahatlık ve konforundan ödün vermeyen müşteriler açısından büyük bir ayrıcalıktır. Bu oteller, aslında küçük bir pansiyonda yaşanan sıcaklığı sunarak öte yandan lüks bir otel standardında hizmet vermesi bakımından da avantaj getirir. Ayrıca her yaştan müşteriye hitap edebilecek imkân ve hizmetler sunulması da sevilen avantajlardandır. Bu otellerde keyif alınabilecek bahçe, teras, açık havuz, çocuk oyun alanı gibi imkânların olması; modern ama bir yandan da geleneksel tarzı bir arada sunup derin bir dinginlik yaşatması; tasarım mobilya ve antika eşyaları ile özgün bir ortam sunması gibi avantajları da vardır.

Siz de bu farklı tasarımdaki otellerde tatil yapmak isterseniz, uygun fiyatlarda bir tatil planı yapabilirsiniz. Bu noktada Mardin butik otelleri, Fethiye butik otelleri, Bodrum butik otelleri, Kapadokya butik otelleri, Alaçatı butik otelleri gibi çok sayıda değişik alternatif vardır. İçlerinden fiyat açısından bütçenize en uygun olanı tercih edebilir ya da erken rezervasyon dönemlerini takip edip önceden rezerve ettirerek fiyatları daha da düşük rakamlarda yakalayabilirsiniz.