Erikli'de Gezilecek Yerler

Erikli, Bulgaristan ve Yunanistan’a sınırı bulunan tek il olan Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı bir köydür. Eşsiz doğa güzelliği ile ön plana çıkan Erikli, yaz aylarının gözde bir tatil noktası olarak zamanla ün kazanmıştır.

Bünyesinde sınırlı sayıda gezilecek yer barındırmasına karşın, her bir doğal güzellik Edirne gezilecek yerler listesinde en tepede yer almaktadır. Trakya yöresinin en gözde tatil noktası olan Keşan Erikli, körfezi, limanı ve Tuz Gölü ile yıl boyunca birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Erikli'de birbirinden cazip uygun fiyatları ile eğlenceyi doyasıya yaşamanız için Erikli otelleri listesine göz atabilirsiniz.


Saros Körfezi

Saros Körfezi Saros Körfezi

Dünyada kendi kendini temizleyen denizi ile ön plana çıkan sayılı noktalardan birisi olan Saros Körfezi, Erikli köy merkezine 3 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Saros'da mavinin ayrı bir anlam kazandığı körfezde son derece dingin ve huzurlu bir tatil geçirmek mümkündür.

Şehirlerin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği Erikli'de yer alan bu körfezde, aynı zamanda eşsiz tarihi güzellikleri bulabilir ve doğa ile tarihin benzersiz uyumuna tanıklık edebilirsiniz.


Erikli Plajı (Erikli Sahili)

Erikli Plajı Erikli Plajı

Erikli'de Saros Körfezi sınırları içerisinde olan Erikli Plajı, onlarca canlı türüne ev sahipliği yapmasından ötürü akvaryum olarak da anılmaktadır. İnce kumlarla çevrelenmiş sahiline kademeli olarak derinleşen denizi eşlik etmektedir. 

Erikli Plajı'na yakın konumda tatil için farklı konaklama seçeneklerinin olması, yaz aylarında deniz turizmi için uygun ortamı oluşturmuştur. Ayrıca Edirne sınırları içerisinde özellikle kampçılar için en popüler noktalardan birisi olarak ön plana çıkmaktadır.

Erikli Plajı'na girişler ücretsizdir. 

Tarihi ve turistik mekanlar ile plaja yakın konaklama seçenekleri için Edirne otelleri adresinden otelleri inceleyebilirsiniz.


İbrice Limanı

İbrice Limanı İbrice Limanı

Başta Erikli olmak üzere Edirne sınırları içerisinde de dalış için en uygun nokta olarak bilinen İbrice Limanı, kısa bir sahil alanına sahip olsa da, hemen her noktasının dalış için uygun olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Gelen ziyaretçiler araçlarını kıyı şeridine park ederek, diledikleri noktadan dalmaya başlamaktadırlar. Ayrıca Erikli'de dalış eğitmenlerinden yardım alarak sertifikalı bir şekilde öğrenmeniz de mümkündür.

Deniz zemininde, denizkestanesinin çok olmasından ötürü paletler ile denize girmek önerilirken, akvaryum misali birçok deniz canlısını da görmek mümkündür. Bazı noktalarda derinliğin 45 metreyi bulması profesyonellerin de tercih etmesine ortam hazırlamıştır.

Erikli'de binlerce yıllık tarihi yerler ile sizi geçmişe götürecek yerler için Erikli gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Erikli Tuz Gölü

Erikli Tuz Gölü Erikli Tuz Gölü

Erikli’ye son derece yakın bir mesafede yer alan Erikli Tuz Gölü, uzun yıllar boyunca yörenin tuz ihtiyacının karşılandığı bir nokta olarak ön plana çıkmaktadır. Üstelik Osmanlı Dönemi’nde de tuz ihtiyacını karşılamak amacıyla etkin bir rol üstlenmiştir.

Günümüzde ise göç eden ve yerli kuşların bir uğrak noktası olmasının yanı sıra kuşların bir yuvası konumundadır. Kuş gözlemciliğinin de yapıldığı Erikli Tuz Gölü’nde başta flamingolar olmak üzere birçok farklı kuş tür ile karşılaşmanız olasıdır. Özellikle yaz ve bahar aylarında ziyaret etmeniz önerilmektedir.

Edirne'ye gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Edirne gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Erikli Günübirlik Gezilecek Yerler

Erikli, Keşan ilçesinde mutlaka uğramanız gereken oldukça popüler noktalardan bir tanesidir. Gezilecek ve görülecek yerler açısından doğa ve tarihi atmosferi hissedebileceğiniz tatil güzergahlarına ev sahipliği yapmaktadır. Fakat gezilecek yerler, Erikli ile sınırlı kalmamaktadır. Çevresinde de keşfe çıkmanız gereken önemli noktalara sahiptir. 


Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkı Gökçetepe Tabiat Parkı

Erikli’ye sadece 25 kilometre uzaklıkta yer alan Gökçetepe, yeşil ile mavinin bir araya geldiği ender noktalardan birisidir. Hem piknik yapmak isteyenler hem de doğanın içerisinde tatil yaparak huzuru yakalamak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca denizi, yüzme için uygun olduğundan dolayı yerli halk arasında oldukça popülerdir.

Erikli'de özellikle mütevazi konaklama talebi olanlar için uygun fiyat seçeneğinde listelenmiş olan Erikli pansiyon kategorimize göz atabilirsiniz.


Mecidiye

Mecidiye Mecidiye

Keşan ilçesine bağlı turistik köylerden bir diğer olan Mecidiye, Erikli merkeze 10 kilometre uzaklıktadır. Köyün kuruluş tarihi, 93 Harbi esnasında yaşanan mübadeleye uzanmaktadır. Doğası ve tarihi dokusu ile gezilecek yerler arasında mutlaka eklenmelidir.


Hersekzade Ahmet Paşa Camii

Hersekzade Ahmet Paşa Camii Hersekzade Ahmet Paşa Camii

Keşan ilçe merkezinde yer alan Hersekzade Ahmet Paşa Camii, 16. yüzyıldan günümüze kadar varlığını sürdürmüş ender Osmanlı yapılarının eşsiz bir örneğidir. Günümüzde hala bir ibadet merkezi olarak ön plana çıkan yapı, eşsiz taş işçiliğinin örneklerindendir. Erikli’ye 33 kilometre uzaklıkta bulunan cami, kalem işi işlemeleri ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Erikli'de bir çok eğlenceli aktiviteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Erikli tatil otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Gökçetepe Kalesi

Gökçetepe Kalesi Gökçetepe Kalesi

Erikli günü birlik gezilecek yerler arasında tarihi güzellik tercih edenler için ön plana Gökçetepe Kalesi, Erikli’ye 28 kilometre uzaklıktadır. Cenevizlilerden miras kalan kale, manzara seyri açısından popüler bir yer olarak da öne çıkmaktadır. Bir yandan tarihi güzelliğe hayran kalırken, bir yandan da doğal güzelliğin keyfine varmak mümkündür.