Girne Plajları

Kuzey Kıbrıs'ın ön plana çıkan minareye benzeyen kıyı şeridi, altın kumlu plajları ile ün kazanmıştır. Yılın hemen hemen bütün ayları yüzme olanaklarına elverişli plajların birçoğu Girne'ye yakın bölgelerde yer alır. 

Girne'nin batısındaki plajların tamamı özeldir ve yakınlarda inşa edilen otellere aittir. Ancak günübirlik ziyaretçiler de kabul edilir. Bu plajlarda restoranlar, dükkânlar ve barlar bulunur. 

Girne'nin doğusunda ise daha çok halk plajı bulunur. Yapılaşma doğu kesiminde azdır, bu sayede halk plajları çok kalabalık değildir. Bu da daha az ziyaretçi aldıkları anlamına gelir ve yapılaşma ile bozulmamış plajları tercih edenler için daha cazip olabilir.

Girne'de aileniz ile birlikte keyifli bir tatilde açık büfe imkanlarıyla bütçe dostu oteller için Girne otelleri fiyat sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Girne Doğu Bölgesi Plajları

Alagadi Plajı

Alagadi Plajı Alagadi Plajı

Girne'nin yaklaşık 16 kilometre doğusunda yer alan Alagadi Plajı, yerli halkın sıklıkla tercih ettiği bir bölgedir. Girne bölgesindeki en uzun sahil alanına sahiptir ve halk plajıdır. Plajın bir kısmı ziyaretçilere bir kısmı ise yaz aylarında deniz kaplumbağalarının karaya gelerek yumurtladıkları alana ayrılmıştır. Kaplumbağaların genellikle burada yumurtlaması, bu adanın aynı zamanda Kaplumbağa Plajı olarak anılmasını sebep olur. 

Alagadi Plajı milli park haline getirildikten sonra koruma altına alınmıştır. Milli park olarak nitelendirilmesindeki temel sebep kaplumbağaların yumurtlama alanı olmasıdır. Eylül ayında Kaplumbağaları Koruma Derneği'nin sertifikalı gönüllüleri burada gözlem yapar. 

Alagadi plajında sadece Green Turtles Beach Bar vardır. Restorana sahip değildir. 

Giriş ücretsizdir.

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz Kıbrıs bölgesi otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz.


 Acapulco Plajı

Acapulco Plajı Acapulco Plajı

Girne'ye yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alan bu doğu bölgesi plajı, dağlara yakın bir noktada yer alır. Rüzgâr sörfü için oldukça elverişli olan bu plaj, bazen düşük akıntılar ile güçlü akıntıların yer değiştirmesinden dolayı tehlikeli olabilmektedir.

Acapulco plajının uçları kayalık promontalarla çevrilidir ve denizi sığdır. İnce kumlu plajın deniz suyu ılıktır. Ayrıca temiz ve düzenli bir yapısı vardır. Plajda vakit geçirmek için bar ve sahil restoranı vardır. Plaj bir otel kompleksi olan Club Acapulco'ya aittir. 

Doğallığı bozulmayan plaj, şu anda Girne plajları arasında en yüksek giriş ücretine sahiptir. Duşlar, şezlonglar ve soyunma odalarının kullanımı giriş ücretine dahildir. Tatile gelen ziyaretçiler, otel kompleksinin sunmuş olduğu su sporlarına ve tenis aktivitelerine ek ücret vererek katılabilir.

Plaja girmek için kişi başı 50 TL ödenmektedir.

Girne'ye uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Girne'de gezilecek yerler sayfasına göz atabilirsiniz.


Diana Plajı

Diana Plajı Diana Plajı

Girne'nin doğusunda yer alan Karakum yakınlarındaki Diana Plajı hem küçük hem de yapay güzelliktedir. Doğal kumlu bir plaj değildir. Buraya tonlarca kumun getirilmesi ile plaj halini almıştır. Yakınlarında yerel bir restoran mevcuttur. Sadece güneş ve kumdan daha fazlasını arayanlar için popüler hidrofoil su scooterları bulunmaktadır.

Giriş ücreti kişi başı 30 TL’dir.

Girne'de birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde tatil yapmak isteyenler Girne gezi rehberi yazımızı size özel olarak hazırladık.


Girne Batı Bölgesi Plajları

Deniz Kızı Plajı

Deniz Kızı Plajı Deniz Kızı Plajı

Girne'nin sadece 11 km kadar batısında bulunan Deniz Kızı Plajı, diğer tesislerin yanı sıra çok temiz tuvaletleri ve duşları ile aile plajı olarak ön plana çıkmaktadır. Her yaştan insanın katılabileceği su sporu aktivitelerine sahiptir. Maceracı kişilerce yapılan parascending sporu da burada gerçekleştirilir.

Giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenler için 30 TL ücreti vardır.

Kıbrıs'ta birbirinden farklı büyüleyici mekanlarda tutkunuzu yeniden keşfetmenizi sağlayacak yerler için Kıbrıs gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Alsancak Plajı

Alsancak Plajı Alsancak Plajı

Eskiden askeri kontrol altında olmasına karşın şu anda halka açık Alsancak Plajı, Girne'nin batısında yer alan küçük bir bölgedir. Plaj içerisinde Alsancak Restoranı bulunmaktadır. Uygun fiyatlı menü seçenekleri ile Akdeniz manzarası karşısında lezzetli yemekler yenilebilir. Deniz kenarında güneşlenilebilir. 

Girne'de ki diğer halk plajları gibi temel olanakları sağlayacak yalnızca bir restoran yer almaktadır.

Giriş ücretsizdir.

Girne'de ailenizle beraber büyük bir tesiste tatil yapmak için Girne tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.


Mare Monte Plajı

Mare Monte Plajı Akşam Görünümü Mare Monte Plajı Akşam Görünümü

Mare Monte Plajı Girne'nin yaklaşık 9 km batısındaki Mare Monte Oteli'ne aittir. İnce kumlu bir plajdır. Yerlilerin en çok tercih ettiği plajlardan birisi olduğu için hafta sonları ve tatil günlerinde çok kalabalıktır.  Plajda çok fazla merdivenin olması yaşlılar için uygun değildir.   Mare Monte Plajı'nın yakınlarında 13. yüzyıla ait Lambousa Limanı kalıntıları bulunmaktadır. 

Bar, duş, şezlong ve güneş şemsiyesi gibi plajda bulunması gereken her şey giriş ücretine dahildir.

Giriş ücreti 40 TL'dir.

Girne'de plaja yakın lüks hizmetleri ile her türlü imkanları sağlayan oteller için Girne 5 yıldızlı oteller sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Girne Beach Clubları

Escape Beach Club

Five Mile Beach, Sunset Beach Club ve Yavuz Çıkarma diye de adlandırılan Escape Beach Club çim ve çiçeklerle süslenmiş bir plajdır. Diğer plaj tesisleri ile karşılaştırıldığında imkânların az olmasına rağmen Girne'nin en iyi plajları arasında değerlendirilmektedir.

Plajda bir adet deniz manzaralı restoran bulunur. Kayalık zemine ve güçlü akıntılara sahip olmasından dolayı önceki zamanlarda yaşanan talihsiz olaylar vardır. Ancak günümüzde bunun için birçok önlemler alınmıştır. Çeşitli su sporlarından jet ski, kano ve pedallı botlar ile tatilcilere farklı heyecanlar yaşatır. Ayrıca bir tüplü dalış okulu da vardır. Açık hava eğlencelerinin bulunduğu plajda, Avrupa Dj'lerinden club müziği eşliğinde partiler düzenlenir.

Giriş ücreti kişi başı 50 TL’dir.


Camelot Beach Club

Girne’nin 8 kilometre batısındaki Alsancak mevkiinde bulunur. Konumu itibari ile bir koy içerisinde bulunması yüzme aktivitesi için oldukça elverişlidir. Diğer plajlar ile karşılaştırıldığında oldukça sakin bir atmosfere sahiptir. 

Plaj içerisinde bulunan tesisler oldukça kapsamlı ve aile dostu olarak değerlendirilir. Camelot Plajı, su kayağı, sürat tekneleri, muz botları ve tüplü dalış gibi su sporları için ideal bir nokta olarak bilinmektedir. Ayrıca, canlı müziklerin olduğu akşam saatlerinde daha da hareketlenen bir plaj olarak da değerlendirilir.

Giriş ücreti 40 TL'dir.