Avşa Adası Havuzlu Oteller

Avşa Adası bölgesinde 4 adet havuzlu oteli bulunmaktadır.

Altınkum Tatil Konakları Avşa Adası
İNCELE
Ayanya Beach Bungalows Avşa Adası

Ayanya Beach Bungalows

Bungalov Avşa Adası Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Bahar Aqua Resort Otel Avşa Adası
İNCELE
Avşa Akvaryum Butik Otel Avşa Adası

Avşa Akvaryum Butik Otel

Butik Avşa Adası Oda Kahvaltı
İNCELE

Avşa Adası Tatili Hakkında

Türkiye’nin popüler turistik adalarından olan Avşa Adası, her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Doğal güzelliklerinden tarihi yapılarına kadar pek çok gezilecek yerin bulunduğu ada, konaklama hizmetleriyle ön plana çıkmaktadır. Ekonomik olduğu belirtilen Avşa adası, Marmara Denizi’nde yer almaktadır.

Roma ve Bizans İmparatorluklarının hakimiyetinde olmuş olan Avşa adası, bu süreçte pek ziyaret edilmemiştir. İlk yerleşimlerin 19. Yüzyılda başladığı ada, günümüzde yaklaşık 4 bin kişinin yaşadığı bir bölge haline gelmiştir. Avşa adasına yer alan başlıca tarihi yapılar arasında Ekinlik Manastırı, Tarihi Avşa Camisi ve Taş Evler bulunmaktadır.

Doğal yapılarıyla ilgi çekmeyi başaran Avşa adası, gezginlerin uğrak noktaları arasındadır. Harika fotoğraflar çekebileceğiniz Avşa adası, kendine has mimarisiyle ön plana çıkmaktadır. Avşa adasına yer alan başlıca doğal güzellikler; Arablar Koyu, Karabatak Koyu ve Avşa Koyu olarak sıralanmaktadır. Doğal güzelliklere komşu olan tesisleri, Balıkesir'in otel seçenekleri sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Çeşitli bar ve pub mekanları ile gece hayatının aktif olarak yaşandığı Avşa adasında ekonomik fiyatlarla hizmet almanız mümkündür. Gençlerin sık sık vakit geçirdiği Avşa barları, özgürce eğlenme fırsatı sunmaktadır. İlçede yer alan başlıca eğlence mekanları arasında Avşa Cadde Pub, Marpuç Beach ve Sırtlan Pub bulunuyor.

Tatil amaçlı ziyaretlerin popüler olduğu Avşa Adasında konaklama hizmetleri de gelişmiş olmakla biliniyor. Turistlerin sık sık hizmet aldığı Avşa'nın konaklama tesisleri, ekonomik ve konforlu hizmet vermesiyle ön plana çıkmaktadır.

Havuzlu Otel Tatili Hakkında

Havuzlu oteller sundukları hizmet içerikleri ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlarlar. Özel havuzlarda keyifli bir zaman dilimi geçirmenize imkan veren otellerde çocuklar için de özel boyutta havuzlar bulunmaktadır. Bu tarz otellerde havuz başında vitamin barda bulunmaktadır. Güneşin ve havuzun keyfini bu şekilde çıkarabilirsiniz.

Üç yıldızlı, dört yıldızlı ve beş yıldızlı oteller havuz bulundurarak misafirlerine daha keyifli bir tatil sunmayı tercih ederler. Beş yıldızlı otellerde ise havuz bulundurulması bir zorunluluktur. Ya açık ya da kapalı havuzları bulmak zorundadır.

Havuzlu oteller sadece tatil beldelerinde değil şehir merkezlerinde de bulunur. Herhangi bir sebeple seyahat ettiğinizde bu tip otelleri tercih ederek havuz imkanından faydalanabilirsiniz. Örneğin iş gezileri ve kongreler için havuzu bulunan oteller tercih edilirse, işleriniz bittiğinde yüzerek stresinizi atabilirsiniz.

Otellerde bulunan havuzlar farklı boylarda yer almaktadır. Derinlikleri de buna göre ayarlanmakadır. Eğer havuz beklentiniz varsa, bu özelliğini sorgulayarak rezervasyon yaptırmanız daha iyi olacaktır. Havuzlu oteller, farklı şehirlerde ve şehirlerin farklı ilçelerinde konumlanmıştır. Yetişkin ve çocuk bölümü bulunan havuzlar farklı büyüklükte veya derinlikte olabilir. Bazı otellerin hem havuzu hem de kendine özgü plajları bulunmaktadır.

Havuz kenarında bulunan şezlonglarda, yüzme molalarınızda dinlenebilirsiniz. Havuz bar sayesinde atıştırmalıklar ya da içecek sipariş verebilirsiniz. Havuz açılış ve kapanış saatlerini takip etmeniz önemlidir. Çünkü sabah erken saatlerde ya da havuzun kapanma saatinden sonra temizlik yapılır. Havuzlu oteller düzenli olarak havuzlarını temizler ve klor ile hijyenik olmasını sağlar. Keyifli bir tatil dönemi için havuzlu otelleri tercih edebilirsiniz.