Tarsus pansiyon Otelleri

Tarsus bölgesinde 1 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Zorbaz Otel  Mersin

Zorbaz Otel

Şehir Mersin Oda Kahvaltı
  • Aile
  • 3 YIldızlı
İNCELE

Tarsus Tatili Hakkında

Tarsus, Mersin’in en doğusunda bulunan bir ilçesidir. Mersin şehir merkezine yaklaşık olarak 25 km uzaklıktadır. İlçeye ulaşım kara yolu ve hava yolu ile gerçekleşmektedir. Hava yolu ile gelmek isteyen tatilciler, Mersin’de havalimanı bulunmadığı için Adana Şakirpaşa Havalimanı’na iniş yapmalıdır. Havalimanı ile Tarsus arası yaklaşık olarak 39 km’dir. Havalimanından ilçeye servis araçları veya taksi seçeneklerini kullanarak, ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kuruluşu yaklaşık olarak 8000 yıl öncesine dayanan ilçede görülmeye değer pek çok tarihi mekân bulunmaktadır. Bu mekanlar; St. Paul Kilisesi, Kızlar Kalesi, Cleopatra Kapısı, Bilal-i Habeşi Mescidi, Kırkkaşık Bedesten, Ulu Cami, Danyal Makamı, Şahmeran Hamamı, Baç Köprüsü, Roma Yolu, Antik Yol, Roma Hamamı, Nusret Mayın Gemisi, Gözlükule, Donuktaş, Taşkuyu Mağarası, Ashab-ı Kehf Mağarası ve Tarsus Müzesi’dir.

Tarsus, tarihi güzelliklerinin yanı sıra harika doğal güzellik alanları ile dikkat çekmektedir. Berdan Nehri (Tarsus Nehri), Karabucak Ormanı ve Tarsus Şelalesi mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikler arasındadır. Bu harika yerlere yakın konumda yer alan konaklama tesisleri için Tarsus’un otellerinin listesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tarsus’ta denize girip güneşlenebileceğiniz pek yer Tarsus Plajı’dır. Tertemiz denizi ve kumsalı ile dikkat çeken plajda harika bir gün geçirebilirsiniz.

İlçede gece hayatı çok aktif yaşanmadığı için vakit geçirebileceğiniz birkaç eğlence mekânı bulunmaktadır. Bölgenin popüler eğlence mekanları; Arena Cafe & Bar, Barmen Yusuf, Teras Bar & Restaurant, Sofioğlu ve Tarihi Kubbe Cafe Restaurant’tır.

Tarsus, gelen tatilcilerine keyifli vakit geçirmeleri için pek çok konaklama seçeneği sunmaktadır. İlçede en çok tercih edilen konaklama tesisleri arasında Elif Hatun Konağı, Makam Hotel ve Zorbaz Otel yer almaktadır. İlçeye yakın konumda yer alan konaklama tesisleri için Mersin otelleri listesi sayfasına göz atabilirsiniz.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!