Silifke pansiyon Otelleri

Silifke bölgesinde 7 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Efes Otel Mersin

Efes Otel

Pansiyon Mersin Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
  • Bebek Dostu
  • Aile
  • Çocuk Dostu
  • 3 YIldızlı
  • Havuzlu
İNCELE
İskele Otel Taşucu Mersin

İskele Otel Taşucu

Pansiyon Mersin Oda Kahvaltı
  • Aile
  • 3 YIldızlı
İNCELE
Boğsak Deniz Pansiyon Mersin

Boğsak Deniz Pansiyon

Pansiyon Mersin Sadece Oda
İNCELE
Seher Apart Pansiyon Mersin

Seher Apart Pansiyon

Pansiyon Mersin Sadece Oda
İNCELE
Ahi Pansiyon Mersin

Ahi Pansiyon

Pansiyon Mersin Oda Kahvaltı
İNCELE
Atakent Tolga Pansiyon Mersin

Atakent Tolga Pansiyon

Pansiyon Mersin Sadece Oda
İNCELE
Limon Inn Hotel Mersin

Limon Inn Hotel

Pansiyon Mersin Oda Kahvaltı
İNCELE

Silifke Tatili Hakkında

Silifke, Türkiye’nin Mersin ili bağlı en ünlü ilçelerden bir tanesidir. İl merkezine yaklaşık 85 km uzaklıkta bulunmaktadır. Silifke’ye seyahat etmek isteyen ziyaretçiler, karayolu ve denizyolunu tercih edebilir. Demiryolu ve havayolu ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler çevre il ve ilçelerden aktarma yapabilir. Tarihi ve turistik mekanları ile her sene binlerce ziyaretçiyi misafir etmektedir.

Silifke’de görülmesi gereken tarihi ve turistik yerlerden bazıları; Taş Köprü (Roma Köprüsü), Bizans Su Sarnıcı, Ayatekla Ören Yeri, Silifke Kalesi, Tekirambarı Sarnıcı, Demircili Anıt Mezarı, Roma Tapınağı Müzesi, İmbriogion, Silifke Müzesi, Karabölücü Harabeleri, Olba Antik Kenti, Aşağı Dünya Obruğu, Frederich Barborossa Anıtı, Işıkkale ve Paslı’dır.

Yeşil ve doğa ile iç içe bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçilerin de uğrak noktası olan Silifke’de görülmesi gereken doğal alanlar ise; Akgöl, Göksu Nehri, Göksu Parkı ve Demokrasi Parkı’dır. Mersin’de bulunan diğer doğal güzelliklere yakın olmak isteyen ziyaretçiler, Mersin’de bulunan Mersin’in popüler otellerinde konaklayabilir.

Gece hayatı da bir o kadar canlı olan Silifke’de, ziyaretçiler için birçok alternatif bulunmaktadır. Gece hayatını canlı tutan bazı mekanlar; Alem Bar, Otantik Bar, Sinan’s Pub, Adres 33 Pub, Barcelona Pub, Mey Han, Pietra Cafe & Bar, Milk Bar Silifke, Cafe Akdeniz, İlkay Cafe, Manu Es Cafe, Dinçer Kafeterya ve Wıshbone Cafe’dir.

Keyifli ve konforlu bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler, genelde sahil boyunca uzanan Silifke'nin otellerinde konaklayabilir.

Özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Silifke’de görülmesi gereken birçok plaj bulunmaktadır. Silifke’de görülmesi gereken plajlar; Taşucu Plajı, Kum Mahallesi Plajı, Susanoğlu Plajı, Winses Beach, Boğsak Halk Plajı, Silifke Plajı, Akkum Plajı, Marpessa Life Plajı, Korykos Joy Beach ve Arkum Halk Plajı’dır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!