Kızkalesi pansiyon Otelleri

Kızkalesi bölgesinde 4 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Akkum Trak Pansiyon Mersin

Akkum Trak Pansiyon

Pansiyon Mersin Oda Kahvaltı
İNCELE
Özgür Pansiyon Mersin Mersin

Özgür Pansiyon Mersin

Pansiyon Mersin Oda Kahvaltı
İNCELE
Gül Aile Pansiyonu Mersin

Gül Aile Pansiyonu

Pansiyon Mersin Sadece Oda
İNCELE
Avcı Aile Pansiyonu Mersin

Avcı Aile Pansiyonu

Pansiyon Mersin Sadece Oda
İNCELE

Kızkalesi Tatili Hakkında

Erdemli’nin önemli bir turizm merkezi olan Kızkalesi, Erdemli’ye 23 km, Mersin’e ise 60 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tarihi M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanan Kızkalesi, daha önce Selevkoslar, Romalılar, Bizanslılar, Ermeniler, Fransızlar, Karamanlılar ve Osmanlılar’ın hakimiyeti altında kalmış önemli bir yerleşim yeridir. Kızkalesi’ne ulaşım, denizyolu ve karayolu ile gerçekleştirilmektedir. Havayolu ya da demiryolu ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler, çevre il veya ilçelerden aktarma yapmalıdır.

Kızkalesi genel olarak yaz aylarında tercih edilen turizm noktalarından bir tanesidir. Bunun nedeni ise sahilleri, plajı ve beachlerinin ilgi görmesidir. Yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası haline gelen Kızkalesi’nin en önemli turizm noktası, ismini de ondan aldığı Kız Kalesi’dir. Kızkalesi, denizin iç kesimlerde bulunur ve deniz bisikletleri ile ulaşım sağlamak mümkündür. Deniz bisikletleri ile ulaşım sağlayan ziyaretçiler oldukça uygun fiyata kaleyi ziyaret edebilirler. Çevre ilçelerdeki doğal ve tarihi güzelliklere yakın olmak isteyen ziyaretçiler Mersin’in popüler otellerini tercih edebilir.

Gece hayatı oldukça hareketli geçen Kızkalesi’nde gezilmesi gereken bazı eğlence ve aile mekanları; Anıl Bar, Artos Türkü Bar, Beyra Türkü Bar, Kilas Bar, Cheers Cafe Bar, Armoni Bar, Denize Nazır Kafeterya, Sahil Cafe, Bonjour Cafe, İlkay Cafe, Akdeniz Restoran, Tuz Cafe ve Mimoza Cafe’dir.

Kızkalesi sınırları içerisinde gezip görülebilecek birçok plaj, sahil ve beach bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Kızkalesi Halk Plajı, Korykos Joy Beach, Villa B & B, Kız Kalesi Sahili, Ayaş Merdivenli Kuyu Plajı, Kumkuyu Plajı, Kocahasanlı Halk Plajı, Ayaş Mersin Halk Plajı ve  Sultanköy Plajı’dır.

Konforlu, keyifli ve de kaliteli bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler, bölgede bulunan popüler otellerde konaklayabilir. Kızkalesi’ndeki kaliteli otellerden bazıları; Kilikya Hotel Mersin, Barbarossa Club Hotel Mersin ve Admiral Hotel’dir.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!