Kızkalesi Apart Oteller

Kızkalesi bölgesinde 3 adet apart oteli bulunmaktadır.

Sarı Konak Apart Otel Mersin

Sarı Konak Apart Otel

Tatil Mersin Sadece Oda
İNCELE
Asude Apart Mersin

Asude Apart

Tatil Mersin Sadece Oda
İNCELE
Avcı Aile Pansiyonu Mersin

Avcı Aile Pansiyonu

Pansiyon Mersin Sadece Oda
İNCELE

Kızkalesi Tatili Hakkında

Erdemli’nin önemli bir turizm merkezi olan Kızkalesi, Erdemli’ye 23 km, Mersin’e ise 60 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tarihi M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanan Kızkalesi, daha önce Selevkoslar, Romalılar, Bizanslılar, Ermeniler, Fransızlar, Karamanlılar ve Osmanlılar’ın hakimiyeti altında kalmış önemli bir yerleşim yeridir. Kızkalesi’ne ulaşım, denizyolu ve karayolu ile gerçekleştirilmektedir. Havayolu ya da demiryolu ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler, çevre il veya ilçelerden aktarma yapmalıdır.

Kızkalesi genel olarak yaz aylarında tercih edilen turizm noktalarından bir tanesidir. Bunun nedeni ise sahilleri, plajı ve beachlerinin ilgi görmesidir. Yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası haline gelen Kızkalesi’nin en önemli turizm noktası, ismini de ondan aldığı Kız Kalesi’dir. Kızkalesi, denizin iç kesimlerde bulunur ve deniz bisikletleri ile ulaşım sağlamak mümkündür. Deniz bisikletleri ile ulaşım sağlayan ziyaretçiler oldukça uygun fiyata kaleyi ziyaret edebilirler. Çevre ilçelerdeki doğal ve tarihi güzelliklere yakın olmak isteyen ziyaretçiler Mersin’in popüler otellerini tercih edebilir.

Gece hayatı oldukça hareketli geçen Kızkalesi’nde gezilmesi gereken bazı eğlence ve aile mekanları; Anıl Bar, Artos Türkü Bar, Beyra Türkü Bar, Kilas Bar, Cheers Cafe Bar, Armoni Bar, Denize Nazır Kafeterya, Sahil Cafe, Bonjour Cafe, İlkay Cafe, Akdeniz Restoran, Tuz Cafe ve Mimoza Cafe’dir.

Kızkalesi sınırları içerisinde gezip görülebilecek birçok plaj, sahil ve beach bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Kızkalesi Halk Plajı, Korykos Joy Beach, Villa B & B, Kız Kalesi Sahili, Ayaş Merdivenli Kuyu Plajı, Kumkuyu Plajı, Kocahasanlı Halk Plajı, Ayaş Mersin Halk Plajı ve  Sultanköy Plajı’dır.

Konforlu, keyifli ve de kaliteli bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler, bölgede bulunan popüler otellerde konaklayabilir. Kızkalesi’ndeki kaliteli otellerden bazıları; Kilikya Hotel Mersin, Barbarossa Club Hotel Mersin ve Admiral Hotel’dir.

Apart Otel Tatili Hakkında

Apart oteller konsepti, özellikle kalabalık aileler için uygundur. Bir apartman odası ya da villa şeklinde olmaktadır. Diğer otellerle benzerlikleri ve farklılıkları bulunur. Dilediğiniz süre boyunca kiralayabilir ve kaliteli bir tatil dönemi geçirebilirsiniz. Apart olması fiyat anlamında da avantaj sağlar. Yani diğer otel konseptlerinde olduğu gibi kişi başına değil kaldığınız apart için ödeme yaparsınız.

Farklı sayıda odası ve mutfağı bulunan bir konaklama tipidir. Aileler için avantajlı bir tatil fırsatı olmaktadır. Türkiye’nin birçok noktasında apart otel konsepti bulunmaktadır. Mutfağı sayesinde günün istediğiniz saatinde kendi yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Bu açıdan daha özgür olduğunuz bir tatil geçirirsiniz.

Tatillerde kendinizi rahat hissetmeniz oldukça önemlidir. Apart konsepti evinizin rahatlığına en yakın olan otel konseptidir. Odalarında rahatça dolaşabilir, mutfağını günün her saati dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Villa ya da apartman şeklinde olan türleri bulunur. Kalacağınız kişi sayısına göre genişlik tercihi yapabilirsiniz.

Apart oteller birçok farklı şehirde hizmet verir. Size sunduğu avantajlar sayesinde hayallerinizdeki tatili gerçekleştirebilirsiniz. Bazı kişilerin tercihi her şey dahil konseptli otellerden yana olurken, bazı kişilerin tercihi kendi hallerinde kalabilecekleri bir otelden yana olur. Standart yemek saatlerine bağlı kalmak ya da kalabalıkla birlikte hareket etmek istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda beş yıldızlı, her şey dahil oteller sizin için pek de uygun bir tercih olmayacaktır. Bunun için Apart oteller ideal bir tercih olacaktır.

Apart türünde, daha sakin bir tatil geçirebileceğiniz otelleri tercih edebilirsiniz. Ailenizle, dostlarınızla kendinizi daha dinlenmiş ve özgür hissedebilirsiniz. Üstelik kalacağınız süreyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Temiz ve bakımlı odalarında konaklarken, yemeğinizi isterseniz dışarıda yemeyi tercih edebilir, isterseniz de kendi mutfağınızda hazırlayabilirsiniz. Daha özgür bir tatil için apart oteller arasından tercih yapabilirsiniz.