Erdemli pansiyon Otelleri

Erdemli bölgesinde 1 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Abat Otel Pansiyon Mersin

Abat Otel Pansiyon

Tatil Mersin Oda Kahvaltı
İNCELE

Erdemli Tatili Hakkında

Mersin’in en gözde ilçelerinden biri olan Erdemli, tarihi ve turistik mekanları sayesinde her sene yerli ve yabancı binlerce turistin odak noktası haline gelmiştir. Mersin il merkezinden ortalama olarak 57 km uzakta bulunan Erdemli’ye ulaşım karayolu ve denizyolu ile rahatça gerçekleştirilebilir. Havayolu ve demiryolu ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler, çevre il ve ilçelerden aktarma yapmak zorundadır.

Tarihi ve turistik yerleri bakımından oldukça zengin olan Erdemli, turistlerin ilgisini çeken birçok yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Bu tarihi mekanların bazıları; Öküzlü Ören Yeri, Sebaste Antik Kenti, Kanlı Divane Ören Yeri, Korikos Antik Kenti, Dağlı Kalesi, Yanıkhan, Roma Su Kemeri, Adamkayalar (Men of Rock), Roma Dönemi Agora Harabeleri ve Çanakçı Nekropolisi’dir.

Doğal alanları ile de oldukça uğrak bir turizm noktası olan Erdemli’de görülmesi gereken doğal alanların başında; Gök Burun Doğal Alanları, Limonlu Çayı, Sorgun Çayı, Sandal Dağı, Kayacı Saklı Vadi ve Koca Deresi gelmektedir.

İl genelinde bulunan diğer doğal, tarihi ve turistik mekanlara yakın olmak isteyen ziyaretçiler, dilerlerse Mersin'in konaklama mekanlarında konaklayabilir.

Gece hayatı da bir o kadar aktif ve hareketli olan Erdemli’de her zevkten insana hitap edecek eğlence mekanları bulunmaktadır. Yüksek sesli müziklerin dinlendiği bar ve kulüplerden; sessiz, sakin ve nezih aile mekanlarına kadar her türlü mekanın bulunduğu Erdemli’de önde gelen mekanların bazıları; Okyanus Bar, Akustik Pub, Cafe Esso, Venüs Life Cafe Restaurant, Mandaline, Miskin Sanat Cafe ve Barbaros Cafe’dir.

Aralarında konforlu, kaliteli ve son derece lüks otellerin bulunduğu Erdemli’nin popüler otellerinde konaklayabilirsiniz. Popüler otellerden bazıları; Liparis Resort Hotel & SPA ve Mavi Beyaz Boutique Otel’dir.

Özellikle yaz aylarında binlerce turiste ev sahipliği yapan Erdemli’de önde gelen plajlardan bazıları; Erdemli Topraksu Plajı ve Kocahasanlı Halk Plajı’dır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!