Giresun Yayla Otelleri

Giresun bölgesinde 3 adet yayla oteli bulunmaktadır.

Birun Kümbet Dağ Evi Giresun

Birun Kümbet Dağ Evi

Dağ Giresun Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Zifin Hotel Giresun

Zifin Hotel

Tatil Giresun Oda Kahvaltı
İNCELE
Home Stay Süllü Dağ Evi Giresun

Home Stay Süllü Dağ Evi

Dağ Giresun Oda Kahvaltı
İNCELE

Giresun Tatili Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Giresun, Karadeniz’in en gözde illerinden bir tanesidir. Tarihi ve turistik yerleri ile oldukça uğrak bir turizm noktası haline gelen Giresun, her sene binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Giresun’u ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler, havayolu, karayolu ve denizyolu ile ulaşım gerçekleştirebilirler. Demiryolu ile ulaşım gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler, çevre illerden Giresun’a aktarma yapmalıdır.

Görülmesi gereken birçok tarihi ve turistik yere ev sahipliği yapan Giresun’da görülmesi gereken tarihi mekan ve yapılardan bazıları; Meryem Ana Kaya Tapınağı, Giresun Müzesi, Giresun Kalesi, Tarihi Evler, Kufa Kuyusu, Tarihi Giresun Hamamları, Eski Katolik Kilisesi, Muhtar Çeşmesi, Seyyid Vakkas Türbesi ve Kale Cami’dir.

Tarihi ve turistik yerlerin yanı sıra doğal alanlarıyla da oldukça ilgi gören Giresun’da görülmesi gereken doğal alanlardan bazıları; Kümbet Yaylası, Bektaş Yaylası, Sis Dağı Yaylası, Gölyanı Yaylası, Kuzalan Şelalesi, Mavi Göl, Sağrak Gölü, Karagöl Dağları, Yeniköy Mağarası, Tepesi Delik Mağarası, Büyük Sarkıt Mağarası, Kuzulan Tabiat Parkı, Taşbaş Parkı, Dokuzgöz Milli Parkı, Yedideğirmenler Tabiat Parkı, Giresun Adası Botanik Bahçesi, Giresun Adası ve Zeytinlik Mahallesi’dir.

Gece hayatı da bir o kadar renkli geçen Giresun’unda eğlence mekanları oldukça konforlu ve kalitelidir. Yüksek sesli müzik dinlemek isteyen ziyaretçilerin yanı sıra kafa dinleyip rahatlamak isteyen ziyaretçilerin de gezebileceği mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlardan bazıları; 454 Bar, Bar 10, Amazon Cafe Bar, La Bonita Cafe & Pub, Küp Bar, Shishapresso, Kahve Durağı Giresun, Sokak Cafe, Hasbahçe, Fomenta Cafe & Restaurant, Fiskos Cafe ve Small Cafe’dir. Keyifli bir Giresun tatili geçirmek isteyen ziyaretçiler, konforlu Giresun otellerinde konaklayabilir.

Yaz aylarında da oldukça uğrak noktalardan biri olan Giresun’da denize girebileceğiniz birçok plaj bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Sky Beach, Jandarma Beach, Kumru Plaj ve Uluburun Plajı’dır.

Yayla Tatili Hakkında

Yayla otelleri, yaz aylarının kavurucu sıcaklığından kaçarak, yaylaların serinliğine koşmanın en iyi yoludur. Kış aylarında ise kar ve şömine eşliğinde keyif yapabileceğiniz birçok seçenek sunmaktadır. Eğlencenin yanında bol oksijenli havada vücudunuzu dinlendirebilir ailenizle harika vakit geçirebilirsiniz. Şehrin gürültüsünden uzak yüksek rakımlı yerlerde, yayla otellerinde kalarak bu tatili deneyimleyebilirsiniz.

Eşsiz doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen yayla otelleri, keşfe çıkan doğa severlere, trekking, offroad, hiking gibi seçenekleriyle keyifli günler sunar. Yayla otelleri gencinden yaşlısına geniş bir yelpazeye hitap etmektedir. Doğa sporları ile gençleri heyecanlandıran yayla otelleri,   bol oksijenli doğasıyla yaşlılara sağlık ve huzur vermektedir. Yayla otellerindeineklerden taze sağılmış sütleri deneyebilir, taze ekmek kokuları, bal, kaymak ve manzara eşliğinde kahvaltılarınızı yapabilirsiniz.

Yayla otelleri civarında bulunan doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Ağaç altlarında dinlenerek çayınızı yudumlayabilir, patika yollarda doğa yürüyüşüne çıkabilir, aileniz veya arkadaşlarınızla eşsiz vakitler geçirebilirsiniz. Bunların yanında, yayla otelleri doğa fotoğrafı çekmek isteyenlerin uğrak noktası olabilir. Eşsiz ağaç manzaraları, yaz ve bahar aylarının yeşilliğinin yanında, kış aylarının beyaz günlerinde harika fotoğraflar çekilebilir. Arşivinize benzersin fotoğraflar ekleyebilir, yakınlarınıza gösterebilirsiniz. Yayla otellerinde unutulmaz anılar biriktireceksiniz.

Bunların yanında bir buzul gölü ile karşılaşmak mümkündür. Civardaki yaylaları gezerek dolu ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. Dağların yükseklerinden akan derelerin kenarında müzik eşliğinde dans edebilir, anın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Yayla otelleri yörenin kültürünü ve tatlarını yansıtmalıdır. Yöresel yemekler eşliğinde tatilinizi yapabilir, çevrenize anlatacak güzel anılarak biriktirebilirsiniz.

Ailenizle veya arkadaşlarınızla şehrin karmaşasından kurtulup keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, yayla otelleri tam size göre! Rezervasyonlarınızı önceden yaptırarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Şimdi harekete geçerek güzel bir yayla otelinde yerinizi ayırtın!