Bandırma Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Bandırma, Balıkesir iline bağlı bir ilçe olup ilin en kuzeyinde, Marmara Denizi’nin güney kısmında yer almaktadır. Bandırma, Marmara Denizi’nin en büyük limanlarından birine sahiptir. Bandırma ilçesinin batısında Gönen, güneyinde Manyas, kuzeyinde Erdek ilçesi ile Marmara Denizi ve doğusunda Bursa’nın Karacabey ilçesi bulunmaktadır.

Bandırma ile Balıkesir il merkezi arası yaklaşık 100 km olup yolculuk bir saat civarında sürmektedir. Bandırma, Balıkesir’in en gelişmiş ilçelerinden biridir.

Balıkesir'in Marmara Bölgesi'nde keyifli bir tatil yapmak için Bandırma oteller sayfasındaki otellerde konaklayabilirsiniz.


Karayolu ile Bandırma’ya Ulaşım

Bandırma’ya karayoluyla ulaşım iyi bir alternatif olmakla birlikte, ilçeye İstanbul’dan deniz yolu ve İzmir’den tren yolu ile de ulaşabilmek diğer alternatif seçenekler arasındadır. Bandırma, Bursa Çanakkale yolu üzerinde bulunmakta olup her iki ile de ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Ayrıca Bandırma, Marmara bölgesinin karayolu ağlarına da çok yakın bir konumda bulunmaktadır.

Bandırma'ya uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı, Bandırma'da gezilecek yerler makalemize göz atabilirsiniz.


Özel Araç İle Ulaşım

İzmir’den Bandırma’ya Ulaşım

İzmir ile Bandırma arası yaklaşık 290 km olup özel araç ile yaklaşık 3 buçuk saat civarında bir yolculuk yapmak gerekmektedir. İzmir’den Bandırma’ya ulaşmak için İzmir Manisa yolundan başlanan yolculukta Manisa, Akhisar, Balıkesir merkez ve Susurluk ilçesi geçilir ve Bandırma’ya ulaşılır.


İstanbul’dan Bandırma’ya Ulaşım

İstanbul ile Bandırma arası yaklaşık 250 km olup 3 saat süren yolculuğun ardından Bandırma’ya ulaşılmaktadır. İstanbul Anadolu yakasında bulunan Anadolu otoyolundan başlayan yolculukta Gebze’den sonra Osmangazi Köprüsü geçilir. Karşıda kısa bir süre Yalova il sınırında yol aldıktan sonra Bursa’nın Orhangazi ve Gemlik ilçeleri geçilerek Bursa’ya girilmeksizin Bursa çevre yolundan Balıkesir yönüne dönülür. Karacabey ilçesinden sonra Bandırma’ya ulaşılmaktadır.

Bu güzergâhta Osmangazi Köprüsü ve otoyol ücretleri yaklaşık olarak 120 TL civarındadır.

Bandırma’ya İstanbul’dan ulaşmak için en kolay ve en zahmetsiz yol Yenikapı Bandırma arasında düzenlenen feribot seferleridir. Binme ve inme süreleri dâhil yaklaşık 2,5-3 saat süren feribot yolculuğunun ardından Bandırma’ya ulaşılmaktadır. Bandırma Yenikapı arasında araçlı feribot seferleri düzenlendiği gibi sadece yolcu taşıyan deniz otobüsü seferleri de düzenlenmektedir. Deniz otobüsü seferleri için ödenmesi gereken ücret ise 50-70 TL arasındadır.

Bandırma'da muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehber için Bandırma gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Ankara’dan Bandırma’ya Ulaşım

Ankara ile Bandırma arası yaklaşık 500 km olup 6 saat civarında sürecek olan yolculuğun ardından Bandırma’ya ulaşılmaktadır. Ankara ile Balıkesir arasında Eskişehir ve Bursa illeri bulunmaktadır. Bu iller boydan boya geçildikten sonra Bandırma’ya ulaşılmaktadır.

Ankara Bandırma yolculuğuna Polatlı çıkışından başlanır ve Sivrihisar, Eskişehir, Bozüyük, İnegöl, Bursa ve Karacabey geçilerek Bandırma’ya ulaşılır.

Bandırma'da lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz oteller için Bandırma 5 yıldızlı otelleri listemize uğramayı unutmayın.


Otobüs İle Ulaşım

İzmir’den Bandırma’ya Ulaşım

İzmir’den Bandırma’ya direkt olarak günde yaklaşık 15 otobüs seferi bulunmaktadır. Yaklaşık 5-6 saat süren yolculuk için ödenmesi gereken otobüs ücreti ise ortalama 50-60 TL’dir

İzmir Bandırma arasında alternatif bir ulaşım aracı olarak karşımıza çıkan tren, haftanın her günü karşılıklı olarak günde bir sefer düzenlemektedir. İzmir Basmane’den sabah 08.30’da kalkan tren öğleden sonra saat 14.50 civarında yaklaşık 6 saatlik yolculuk süresinin ardından Bandırma’ya ve Bandırma’dan sabah 07.35’te kalkan tren saat 14.00 civarında İzmir’e ulaşmaktadır.

İzmir Bandırma arasında sefer düzenleyen 6 Eylül Ekspresi tam bilet fiyatı ise 24 TL’dir.


İstanbul’dan Bandırma’ya Ulaşım

İstanbul ile Bandırma arasında günde yaklaşık 20 otobüs seferi düzenlenmektedir. 6 saat civarında sürecek olan İstanbul Bandırma yolculuğu için ödenmesi gereken otobüs ücreti ise 65-85 TL arasında değişmektedir.


Ankara’dan Bandırma’ya Ulaşım

Ankara ile Bandırma arasında günde 3-4 direkt otobüs seferi düzenlenmektedir. Yaklaşık olarak 8-9 saat sürecek olan otobüs yolculuğu için ödenmesi gereken ücret ise 60-75 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 

Bandırma'da aileniz ile bir arada keyifli, konforlu  bir tatil geçirebileceğiniz otellerin listesi Bandırma aile otelleri sayfamızda yer almaktadır.


Havayolu İle Ulaşım

Bandırma, Marmara ve Ege bölgesinde İstanbul, İzmir, Manisa ve Bursa gibi nüfus yoğunluğu fazla olan illere yakın bir konumda bulunmakta olduğundan ilçeye karayolu ile ulaşım kolay sağlanmaktadır. Ayrıca Bandırma’ya ulaşım için feribot, deniz otobüsü ve tren gibi alternatif ulaşım seçenekleri de bulunduğundan havayolu ulaşımı çok fazla avantaj sağlamamaktadır.