Samsun Havuzlu Oteller

Samsun bölgesinde 5 adet havuzlu oteli bulunmaktadır.

Sheraton Grand Samsun Hotel Samsun

Sheraton Grand Samsun Hotel

Şehir Samsun Oda Kahvaltı
İNCELE
Anemon Samsun Samsun

Anemon Samsun

Şehir Samsun Oda Kahvaltı
İNCELE
Ancere Thermal Otel  Samsun

Ancere Thermal Otel

Termal Samsun Oda Kahvaltı
İNCELE
Grand Deluxe Amisos Samsun

Grand Deluxe Amisos

Şehir Samsun Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Hilas Thermal Resort & Spa Samsun

Hilas Thermal Resort & Spa

Termal Samsun Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Samsun Tatili Hakkında

Samsun, Türkiye’nin en kuzey kısmında Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. M.Ö. 60.00 yılına kadar dayanan geçmişi ile her sene on binlerce turist ağırlamaktadır. Tarihi ve doğal güzellikleri ile oldukça uğrak bir turizm noktası haline gelen Samsun’a ulaşım, neredeyse Türkiye’nin her yerinden oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Karayolu, havayolu, demiryolu ve denizyolu ile ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Samsun, tarihi ve turistik yerleri bakımından oldukça zengindir. Samsun’da tarihi, turistik ve kültürel yapılara ilgi duyan ziyaretçilerin, neredeyse hepsinin, beğenebileceği eser ve mekanlar bulunmaktadır. Bu eser ve mekanlardan bazıları; Samsun Kalesi, Samsun Saat Kulesi, Tarihi Yel Değirmeni, Hamamayağı Kaplıcası, Dündartepe Höyüğü, İkiztepe Höyüğü, Kaledoğru Höyüğü, Lerdüge Tümülüsleri, Fazıl Ahmet Paşa Medresesi, Mater Dolorosa Katolik Kilisesi, Büyük Camii ve Kurşunlu Camii’dir.

Aynı zamanda doğa ile iç içe bir tatil yapmak isteyen ziyaretçiler, Samsun’un doğal güzelliklerini gezip görebilir. Samsun’daki doğal güzelliklerden bazıları; Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Çakırlar Korusu, Batı Park, Galeriç Ormanı, Atatürk Parkı, Kabaceviz Şelaleleri, Akalan Şelaleleri, Gölalan Şelalaleri, Ladik Gölü, Tekkeköy Mağaraları ve Nebiyan Dağı’dır.

Samsun’da tatil yapmak isteyen ziyaretçiler, Samsun'daki popüler otellerde konaklayabilir. Bu popüler otellerden bazıları; Sherton Grand Samsun Hotel, Anemon Samsun, Hampton By Hilton Samsun, Serra Otel Samsun, Omtel Otel Samsun, Grand Atakum Hotel ve Konaks Otel’dir.

Samsun’un turistik yerleri kadar gece hayatı da bir o kadar keyiflidir. Gece hayatını canlı tutan mekanlardan bazıları; Gramofon Cafe, Cafe QR, Olimpiyat, Lucca Lounge Bar ve Bomanti Cafe Bar’dır.

Samsun, plaj ve beachleri sayesinde yaz aylarında da oldukça uğrak turistik yerlerden bir tanesidir. Samsun’un görülmesi gereken plaj ve beachleri; Atakum Plajı, İnci Plajı, Fener Plajı Türk-iş Sahil, Costal ve Dela Moon Beach’dir.

Havuzlu Otel Tatili Hakkında

Havuzlu oteller sundukları hizmet içerikleri ile misafirlerini en iyi şekilde ağırlarlar. Özel havuzlarda keyifli bir zaman dilimi geçirmenize imkan veren otellerde çocuklar için de özel boyutta havuzlar bulunmaktadır. Bu tarz otellerde havuz başında vitamin barda bulunmaktadır. Güneşin ve havuzun keyfini bu şekilde çıkarabilirsiniz.

Üç yıldızlı, dört yıldızlı ve beş yıldızlı oteller havuz bulundurarak misafirlerine daha keyifli bir tatil sunmayı tercih ederler. Beş yıldızlı otellerde ise havuz bulundurulması bir zorunluluktur. Ya açık ya da kapalı havuzları bulmak zorundadır.

Havuzlu oteller sadece tatil beldelerinde değil şehir merkezlerinde de bulunur. Herhangi bir sebeple seyahat ettiğinizde bu tip otelleri tercih ederek havuz imkanından faydalanabilirsiniz. Örneğin iş gezileri ve kongreler için havuzu bulunan oteller tercih edilirse, işleriniz bittiğinde yüzerek stresinizi atabilirsiniz.

Otellerde bulunan havuzlar farklı boylarda yer almaktadır. Derinlikleri de buna göre ayarlanmakadır. Eğer havuz beklentiniz varsa, bu özelliğini sorgulayarak rezervasyon yaptırmanız daha iyi olacaktır. Havuzlu oteller, farklı şehirlerde ve şehirlerin farklı ilçelerinde konumlanmıştır. Yetişkin ve çocuk bölümü bulunan havuzlar farklı büyüklükte veya derinlikte olabilir. Bazı otellerin hem havuzu hem de kendine özgü plajları bulunmaktadır.

Havuz kenarında bulunan şezlonglarda, yüzme molalarınızda dinlenebilirsiniz. Havuz bar sayesinde atıştırmalıklar ya da içecek sipariş verebilirsiniz. Havuz açılış ve kapanış saatlerini takip etmeniz önemlidir. Çünkü sabah erken saatlerde ya da havuzun kapanma saatinden sonra temizlik yapılır. Havuzlu oteller düzenli olarak havuzlarını temizler ve klor ile hijyenik olmasını sağlar. Keyifli bir tatil dönemi için havuzlu otelleri tercih edebilirsiniz.