Nevşehir pansiyon Otelleri

Nevşehir bölgesinde 11 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Elite Stone House Göreme

Elite Stone House

Küçük Göreme Oda Kahvaltı
İNCELE
Alaturca House Göreme

Alaturca House

Butik Göreme Oda Kahvaltı
İNCELE
Crazy Horse Pension Ürgüp

Crazy Horse Pension

Butik Ürgüp Oda Kahvaltı
İNCELE
Aden Hotel Cappadocia Nevşehir

Aden Hotel Cappadocia

Pansiyon Nevşehir Oda Kahvaltı
İNCELE
Dream of Cappadocia Nevşehir

Dream of Cappadocia

Tatil Nevşehir Oda Kahvaltı
İNCELE
Elysee Cave House Göreme

Elysee Cave House

Pansiyon Göreme Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Eyes Of Cappadocia Cave Hotel Nevşehir

Eyes Of Cappadocia Cave Hotel

Pansiyon Nevşehir Oda Kahvaltı
İNCELE
Yörük Stone House Avanos

Yörük Stone House

Pansiyon Avanos Oda Kahvaltı
İNCELE
İpekyolu Garden Avanos

İpekyolu Garden

Pansiyon Avanos Oda Kahvaltı
İNCELE
Güneş Otel Nevşehir

Güneş Otel

Pansiyon Nevşehir Oda Kahvaltı
İNCELE

Nevşehir Tatili Hakkında

Türkiye’nin önemli turistik şehirlerinden olan Nevşehir, İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Yaklaşık 300 binlik nüfusuyla bilinen şehir, her milyonlarca turist ağırlamaktadır. Tarihi yapıların yanı sıra doğal güzelliklerin de popüler olduğu şehirde yüzlerce gezilecek yer bulunuyor. Ekonomik olmasıyla da tercih edilen Nevşehir, sıcak hava balonlarıyla da bilinmektedir.

Tarihi binlerce yıl geçmişe dayanan Nevşehir, ilk yerleşim yerleri arasında bulunmaktadır. Yapılan arkeoloji çalışmaları sonucunda yeraltı şehirleri, antik kentler ve tapınaklara dair bulgular ortaya çıkmıştır. Turistlerin ilgisini çeken tarihi yapıların birçoğu hali hazırda ücretsiz olarak ziyaret ediliyor. Nevşehir’de yer alan başlıca tarihi yapılar arasında Göreme Açık Hava Müzesi, Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi, Nevşehir Kalesi ve Damat İbrahim Paşa Külliyesi bulunmaktadır.

Doğal güzellikler açısından da oldukça zengin bir bölge olan Nevşehir, harika manzaraları turistlere tanıtmaktadır. Akarsulardan kaplıcalara, vadilerden mağaralara onlarca farklı doğal güzelliğin bulunduğu şehirde sık sık gezi turları düzenlenmektedir. Doğal yapılara yakın olan tesisleri Nevşehir konaklama tesisleri sayfasından inceleyebilirsiniz. Şehirde yer alan başlıca doğal güzellikler ise Güvercinlik Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Göreme Kaplıcaları ve Temenni Tepesi olarak sıralanmaktadır.

Gezi turlarının yanı sıra eğlence içinde tercih sebebi olan Nevşehir, bar ve pub gibi pek çok mekâna sahiptir. Genellikle il ve ilçe merkezlerinde yaygın olan eğlence mekanları, şarap servisiyle ön plana çıkmaktadır. Nevşehir’de yer alan başlıca eğlence mekanları arasında Karmina Cafe Bar, Angel Cafe Bistro Bar ve Vagon Bar bulunuyor.

Konaklama faaliyetlerinin de gelişmiş olduğu şehirde pek çok otel ve tesis bulunuyor. Turistlerin ilgiyle yaklaştığı Nevşehir otelleri, ekonomik ve kaliteli olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!