Maltepe pansiyon Otelleri

Maltepe bölgesinde 3 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Anka Business Park Otel Maltepe

Anka Business Park Otel

Pansiyon Maltepe Oda Kahvaltı
  • 3 YIldızlı
  • Aile
  • Toplantı
  • Kongre
İNCELE
Island Hotel Maltepe

Island Hotel

Şehir Maltepe Oda Kahvaltı
  • Aile
  • Havuzlu
İNCELE
Emsa Pansiyon Maltepe Maltepe

Emsa Pansiyon Maltepe

Pansiyon Maltepe Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE

Maltepe Tatili Hakkında

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ve şehir merkezine 20-25 km uzaklıkta bulunan Maltepe ilçesi, Marmara Denizi kıyısında yer alan bir yerleşim yeridir. İstanbul’a yapılan turistik amaçlı seyahatlerde ilk akla gelen duraklardan biri olmasa da sahil şeridi, turistik yerleri, alışveriş caddeleri, tarihi cami ve yapıları, alışveriş merkezleri, doğal güzellikleri, mesire alanları ve piknik yerleri ile Maltepe’de keyifli bir gün geçirmek mümkündür.

Tarihe ve arkeolojiye ilgi duyanlar için Maltepe’de gezilecek yerlerin başında Arkeopark gelmektedir. Maltepe’nin Küçükyalı Mahallesi’nde yer alan Arkeopark, şehrin önemli kentsel arkeolojik kazı alanlarından biridir. Yine tarih meraklılarının ilgisini çekecek yerler arasında Derviş Baba Tekkesi, Feyzullah Cami ve Çeşmesi ile Cumhuriyet Cami yer almaktadır.

Tarihte eski bir balıkçı köyü olan Maltepe’ye bağlı Beşçeşmeler Mahallesi de hem otantik atmosferi hem de ev sahipliği yaptığı tarihi evleri ile ilçede görülmesi gereken tarihi yerlerden biridir. Bakireler Anıtı ise Maltepe’nin tarihi ve turistik simgelerinden biridir.

Maltepe, şehrin merkezi ve turistik bölgeleri kadar sunacak şeye sahip olmadığından, Maltepe’deki konaklama tesisleri daha çok iş seyahatlerinde tercih edilmektedir. Bununla birlikte, şehir merkezine yakın ve ulaşımı kolay olduğundan, turistik amaçlı yapılan seyahatlerde de tercih edilebilir.

İlçe merkezine ve sahil şeridine yakın noktalarda dört ve beş yıldızlı otel seçeneklerinin yanı sıra, daha düşük bütçeli bir konaklama tercih eden ziyaretçiler için apart ve pansiyon tipi konaklama alternatifleri de bulunmaktadır. İstanbul'un otel tesisleri arasında öne çıkan bazı otellere de ev sahipliği yapan Maltepe’de, keyifli bir gün ya da hafta sonu geçirmek için hem ilçe merkezinde hem de deniz kenarında yer alan oteller tercih edilebilir.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!