Kozaklı Termal Oteller

Kozaklı bölgesinde 7 adet termal oteli bulunmaktadır.

Divaisib Termal Resort Hotel & Spa Kozaklı

Divaisib Termal Resort Hotel & Spa

Termal Kozaklı Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
İnan Thermal Residence Otel Nevşehir

İnan Thermal Residence Otel

Tatil Nevşehir Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Roza Resort Thermal Hotel Nevşehir

Roza Resort Thermal Hotel

Termal Nevşehir Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Sanitas Thermal Suites Hotel Nevşehir

Sanitas Thermal Suites Hotel

Termal Nevşehir Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Dadak Thermal Spa & Wellness Hotel Nevşehir
İNCELE
Termalya Termal Hotel Kozaklı
İNCELE
Kozaklı Grand Termal Otel Kozaklı

Kozaklı Grand Termal Otel

Termal Kozaklı Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Kozaklı Tatili Hakkında

Nevşehir’e bağlı Kozaklı ilçesi, turizm faaliyetleriyle ön plana çıkmaktadır. 14 binlik nüfusuna rağmen her yıl yüz binlerce turist ağırlayan kent, kaplıcalarıyla ilgi çekmektedir. Pek çok doğal ve tarihi yapının yer aldığı kentte eğlenceli gezi programları düzenlemeniz mümkündür. Ekonomik olmasıyla da bilinen Kozaklı, yabancı turistlerin ilgi odağında yer almaktadır.

Binlerce yıl geçmişe dayanan tarihi yapılarıyla turist çekmeyi başaran Kozaklı, daha çok dini yapılarıyla bilinmektedir. Hristiyanlar açısından büyük öneme sahip kilise ve manastırların bulunduğu ilçede ilk yerleşim yerlerine ait kalıntılara da rastlanılmıştır. Kozaklı’da yer alan başlıca tarihi yapılar arasında Kozoğlu Türbesi, Kozaklı Açık Hava Müzesi ve St. Jean Kilisesi bulunuyor.

Tarihi yapıların yanı sıra doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan Kozaklı, pek çok su kaynağına sahiptir. Başta kaplıcalar olmak üzere vadi ve ovaların yer aldığı bölgede harika manzaraları seyredebileceğiniz seyir tepeleri mevcuttur. Doğal güzelliklerin yakınlarında bulunan tesisler için Nevşehir otel seçenekleri sayfasını inceleyebilirsiniz. İlçede yer alan başlıca doğal güzellikler arasında Kozaklı Kaplıcaları, Kızılçukur Vadisi ve Zelve Vadisi bulunmaktadır.

Eğlence konusunda da aktif bir ilçe olan Kozaklı, pek çok eğlence mekanına sahiptir. Turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Kozaklı barları, bölgeye has etkinlikleriyle ön plana çıkmaktadır. Kapadokya şaraplarıyla da bilinen mekanlarda gece boyunca eğlenme fırsatı sunuluyor. Kozaklı’da yer alan eğlence mekanları arasında Termalya Thermal Bar, Raza Restort Bar ve Beer Point bulunuyor.

Konaklama açısından da avantajlı olan ilçede pek çok tesis yer alıyor. Ekonomik olmasıyla da bilinen bu tesisleri Kozaklı'nın uygun otelleri sayfasından inceleyebilirsiniz. Büyük bir kısmının ilçe merkezinde yer aldığı oteller, kaliteli hizmet anlayışıyla ön plana çıkmaktadır.

Termal Tatil Hakkında

Termal Oteller, etrafı doğal maden sularıyla çevrili ve belli derecede bir sıcaklığı olan suların bulunduğu alanlar üzerine kurulan tesisler için kullanılan bir kavramdır. Bu termal otellerde hem tatil hem de tedavi şekli, içme suyu kürleri ve banyo kürleri kullanılarak gerçekleşir. Bir diğer ifadeyle termal oteller, sıcak kaplıca sularını veya doğanın mucizelerinden bir tanesi olan özel suların kullanımına olanak sunan kuruluşlardır.

Özellikleri bakımından ise termal otellerde termal sular, soğuk ya da sıcak şekilde kullanımı dikkat çeker. Sıcak sular, çoğunlukla banyo kürü şeklinde; soğuk sular ise içme suyu/maden suyu şeklinde kullanılıyor. Termal sular ise müşterilere sağlık açısından faydalı sonuçlar getirir. Termal tesislerde müşterilere Türk hamamı, spa, cilt bakımı, masaj, fizik tedavi gibi çok konuda farklı hizmetler sunulur. Bununla beraber şifa bulmak isteyenlere hitap eden özellik ve hizmetler, aynı zamanda dinlenmek için tatil yapanlara da hitap eder.

Konumları itibariyle avantajlı olan popüler termal oteller, yemyeşil bir tabiat, sessiz dinlenme alanları ve şifalı suları ile sağlıklı şartlar sunarken yoga ve meditasyon açısından da avantajlı ortamlar sunar. Termal otellerin tümü, odaları, bahçeleri, termal havuzları ve yataklarına kadar en ince detayına kadar tasarlanır. Ayrıca şifalı suları ve sağlıklı ortamları sayesinde terapötik etkilerin en yüksek seviyede hissedilmesinde avantaj sağlar. Gün boyunca müşterilerin hizmet ve bilgi alabileceği bir otel ekibinin bulunması da büyük avantajlardan biridir. Bu otellerde uzman masör ve uzman fizyoterapistlerin bulunması da bir avantaj olarak müşterileri memnun ediyor.

Bütün bu özellikler dışında fiyat ve bütçe konusu da tatilcilerin planlarını yapmasında etkili bir unsurdur. Ancak uygun fiyatlı termal otel bulmak çok kolaydır. Çünkü bu oteller, hemen her bütçeye hitap edebilen çeşitlilikte karşınıza çıkar. Hatta yarım pansiyon, tam pansiyon, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı gibi çok sayıda seçenekte termal otel mevcuttur. Bu sayede çok düşük ve ekonomik fiyatlarda termal otellerde konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise bu otellerde erken rezervasyon dönemlerini takip etmektir. Erken rezervasyon fırsatları sunan pek çok termal otel vardır. Bu otellerden önceden yer ayırtıp çok daha ekonomik şartlarda sağlıklı ve şifa dolu bir tatil planlayabilirsiniz.