Burgazada pansiyon Otelleri

Burgazada bölgesinde 2 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Burgazada Öğretmenevi Burgazada

Burgazada Öğretmenevi

Pansiyon Burgazada Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE
Villa Andrea & Butik Otel Burgazada

Villa Andrea & Butik Otel

Tatil Burgazada Oda Kahvaltı
  • Aile
  • Doğa
İNCELE

Burgazada Tatili Hakkında

Burgazada, İstanbul’da bulunan Adalar’dan en büyük üçüncü adadır. Köklü tarihi ile her sene binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Burgazada’ya ulaşım deniz yolu ile sağlanmaktadır. Burgazada’yı ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler ortalama 45 dk içerisinde deniz motorları veya vapurlar ile ulaşımlarını gerçekleştirebilir.

Tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin olan Burgazada her sene binlerce turistin ortak noktası haline gelmiştir. Burgazada’da görülmesi gereken tarihi yerlerden bazıları; Sait Faik Abasıyanık Müzesi, Burgazada Cami, Aya Yani Kilisesi, Hristos Manastırı ve Kilisesi, St. George Manastırı ve Burgazada Müslüman Mezarlığı’dır.

Doğa ile içe içe bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler, Burgazada sınırları içinde bulunan doğal güzellikleri ziyaret edebilirler. Bu doğal güzelliklerden bazıları; Madam Martha Koyu, Mimi Koyu ve Süt Koyu’dur. İl genelindeki diğer doğal alanlara yakın olmak isteyen ziyaretçiler, önemli doğal alanlara yakın yerlerde hizmet veren tesisler için İstanbul otel önerileri sayfasından tercih yapabilir.

Burgazada’da gece hayatı da oldukça canlıdır. Eğlence mekanları, sessiz sakin cafeler ve çeşitli hizmetler sunan restaurantlara kadar her türlü mekan bulunmaktadır. Gece hayatını canlı tutan mekanlardan bazıları; Burgaz Cafe, Burgazada Teras Cafe, Burgazada Sahil Ayvalık Cunda Mutfağı, Fincan Cafe Restaurant ve Adakeyf Restaurant Burgazada’dır.

Burgazada içerisinde keyifli bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler, ada sınırları içinde bulunan Burgazada'nın otellerinde konaklayabilir.

Özellikle yaz aylarında artan turist sayısının başlıca sebeplerinden biri olan Burgazada plajları görülmeye değerdir. Burgazada sınırları içinde bulunan plajlardan bazıları; Burgazada Halk Plajı, Kalpazankaya Plajı ve Çamkaya Aile Plajı’dır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!