Sivas Termal Oteller

Sivas bölgesinde 2 adet termal oteli bulunmaktadır.

Sivas Termal Hotel & Spa  Sivas

Sivas Termal Hotel & Spa

Termal Sivas Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
 • 5 Yıldızlı
 • Yılbaşı
 • Aile
 • Spa
 • Toplantı
 • Kapalı Havuz
İNCELE
Bilici Termal Devremülk ve Tatil Köyü Sivas

Bilici Termal Devremülk ve Tatil Köyü

Tatil Köyleri Sivas Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
 • Spa
 • Çocuk Dostu
 • Kış
 • Havuzlu
 • Aile
 • Bebek Dostu
İNCELE

Sivas Tatili Hakkında

Sivas, İç Anadolu’nun doğusunda yer almaktadır. Kuzeyinde Giresun, Ordu ve Tokat, doğusunda Erzincan, güneyinde Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri ve batısında Yozgat şehirleri bulunmaktadır. Şehir, Orta Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi arasındaki geçiş yolu üzerinde yer almaktadır. Şehre ulaşım havayolu, karayolu ve demiryolu ile gerçekleşmektedir.

Sivas, İç Anadolu Bölgesi’nin tarihi güzelliklerini yansıtan bir şehirdir. Bu yüzden şehirde pek çok görülmeye değer tarihi mekânlar ve eserler bulunmaktadır. Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongre Binası, Atatürk ve Etnografya Müzesi, Gök Medrese, Sivas Eğri Köprü, Ulu Camii, Sivas Müzesi, Âşık Veysel Müzesi, Sivas Arkeoloji Müzesi, Sarissa Antik Kenti, Huwaşi Taşı, Açık Hava Tapınağı, Kral Havuzu bölgede yer alan ve mutlaka görülmesi gereken tarihi mekânlar arasındadır.

Sivas’ta tarihi güzelliklerinin yanı sıra pek çok görülmesi gereken doğal güzellikler de bulunmaktadır. Serin akan suları ve yemyeşil çevresi ile cennet gibi bir şehir olan Sivas’ta; Hafik Gölü, Gökpınar Gölü, Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı, Zara Tödürge Gölü, Gemerek Sızır Şelalesi, Gürün Şuğul Vadisi gibi ziyaret etmeniz gereken doğal güzellikler yer almaktadır.

Şehirde harika bir tatil geçirebilmeniz için pek çok konaklama tesisi mevcuttur. Sivas’taki oteller listesine göz atarak bütçenize en uygun konaklama tesisini seçebilirsiniz. Şehirde en çok tercih edilen tesisler ise Sivas Termal Hotel & Spa, Sivas Büyük Otel, Buruciye Otel ve Eretna Hotel’dir.

Şehirde gece hayatı çok aktif olmamasına rağmen birçok üniversite bulunduğu için akşamları eğlenebileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. Özellikle Atatürk ve İstasyon Caddesi’nde canlı müzik yapan eğlence mekânları mevcuttur. Öne çıkan mekânlar ise Heybeli Bar, Balkon Cafe, Neşve Sivas ve Brother’s Cafe & Bar’dır.

Termal Tatil Hakkında

Termal Oteller, etrafı doğal maden sularıyla çevrili ve belli derecede bir sıcaklığı olan suların bulunduğu alanlar üzerine kurulan tesisler için kullanılan bir kavramdır. Bu termal otellerde hem tatil hem de tedavi şekli, içme suyu kürleri ve banyo kürleri kullanılarak gerçekleşir. Bir diğer ifadeyle termal oteller, sıcak kaplıca sularını veya doğanın mucizelerinden bir tanesi olan özel suların kullanımına olanak sunan kuruluşlardır.

Özellikleri bakımından ise termal otellerde termal sular, soğuk ya da sıcak şekilde kullanımı dikkat çeker. Sıcak sular, çoğunlukla banyo kürü şeklinde; soğuk sular ise içme suyu/maden suyu şeklinde kullanılıyor. Termal sular ise müşterilere sağlık açısından faydalı sonuçlar getirir. Termal tesislerde müşterilere Türk hamamı, spa, cilt bakımı, masaj, fizik tedavi gibi çok konuda farklı hizmetler sunulur. Bununla beraber şifa bulmak isteyenlere hitap eden özellik ve hizmetler, aynı zamanda dinlenmek için tatil yapanlara da hitap eder.

Konumları itibariyle avantajlı olan popüler termal oteller, yemyeşil bir tabiat, sessiz dinlenme alanları ve şifalı suları ile sağlıklı şartlar sunarken yoga ve meditasyon açısından da avantajlı ortamlar sunar. Termal otellerin tümü, odaları, bahçeleri, termal havuzları ve yataklarına kadar en ince detayına kadar tasarlanır. Ayrıca şifalı suları ve sağlıklı ortamları sayesinde terapötik etkilerin en yüksek seviyede hissedilmesinde avantaj sağlar. Gün boyunca müşterilerin hizmet ve bilgi alabileceği bir otel ekibinin bulunması da büyük avantajlardan biridir. Bu otellerde uzman masör ve uzman fizyoterapistlerin bulunması da bir avantaj olarak müşterileri memnun ediyor.

Bütün bu özellikler dışında fiyat ve bütçe konusu da tatilcilerin planlarını yapmasında etkili bir unsurdur. Ancak uygun fiyatlı termal otel bulmak çok kolaydır. Çünkü bu oteller, hemen her bütçeye hitap edebilen çeşitlilikte karşınıza çıkar. Hatta yarım pansiyon, tam pansiyon, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı gibi çok sayıda seçenekte termal otel mevcuttur. Bu sayede çok düşük ve ekonomik fiyatlarda termal otellerde konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise bu otellerde erken rezervasyon dönemlerini takip etmektir. Erken rezervasyon fırsatları sunan pek çok termal otel vardır. Bu otellerden önceden yer ayırtıp çok daha ekonomik şartlarda sağlıklı ve şifa dolu bir tatil planlayabilirsiniz.