Sivas pansiyon Otelleri

Sivas bölgesinde 2 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Önem Otel Pansiyon Sivas

Önem Otel Pansiyon

Pansiyon Sivas Oda Kahvaltı
  • Uygun
  • Aile
İNCELE
Güllüoğlu Otel Sivas

Güllüoğlu Otel

Pansiyon Sivas Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE

Sivas Tatili Hakkında

Sivas, İç Anadolu’nun doğusunda yer almaktadır. Kuzeyinde Giresun, Ordu ve Tokat, doğusunda Erzincan, güneyinde Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri ve batısında Yozgat şehirleri bulunmaktadır. Şehir, Orta Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi arasındaki geçiş yolu üzerinde yer almaktadır. Şehre ulaşım havayolu, karayolu ve demiryolu ile gerçekleşmektedir.

Sivas, İç Anadolu Bölgesi’nin tarihi güzelliklerini yansıtan bir şehirdir. Bu yüzden şehirde pek çok görülmeye değer tarihi mekânlar ve eserler bulunmaktadır. Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongre Binası, Atatürk ve Etnografya Müzesi, Gök Medrese, Sivas Eğri Köprü, Ulu Camii, Sivas Müzesi, Âşık Veysel Müzesi, Sivas Arkeoloji Müzesi, Sarissa Antik Kenti, Huwaşi Taşı, Açık Hava Tapınağı, Kral Havuzu bölgede yer alan ve mutlaka görülmesi gereken tarihi mekânlar arasındadır.

Sivas’ta tarihi güzelliklerinin yanı sıra pek çok görülmesi gereken doğal güzellikler de bulunmaktadır. Serin akan suları ve yemyeşil çevresi ile cennet gibi bir şehir olan Sivas’ta; Hafik Gölü, Gökpınar Gölü, Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı, Zara Tödürge Gölü, Gemerek Sızır Şelalesi, Gürün Şuğul Vadisi gibi ziyaret etmeniz gereken doğal güzellikler yer almaktadır.

Şehirde harika bir tatil geçirebilmeniz için pek çok konaklama tesisi mevcuttur. Sivas’taki oteller listesine göz atarak bütçenize en uygun konaklama tesisini seçebilirsiniz. Şehirde en çok tercih edilen tesisler ise Sivas Termal Hotel & Spa, Sivas Büyük Otel, Buruciye Otel ve Eretna Hotel’dir.

Şehirde gece hayatı çok aktif olmamasına rağmen birçok üniversite bulunduğu için akşamları eğlenebileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. Özellikle Atatürk ve İstasyon Caddesi’nde canlı müzik yapan eğlence mekânları mevcuttur. Öne çıkan mekânlar ise Heybeli Bar, Balkon Cafe, Neşve Sivas ve Brother’s Cafe & Bar’dır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!