Sığacık pansiyon Otelleri

Sığacık bölgesinde 1 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Mandalin Pansiyon Seferihisar

Mandalin Pansiyon

Pansiyon Seferihisar Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE

Sığacık Tatili Hakkında

İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı olan Sığacık Köyü, Türkiye genelinde ilk “yavaş şehir” konseptli köydür. İlçe, ilk kez 2009 yılında “yavaş şehir” hareketinin bir parçası olmuştur. Teos Antik Kenti, narenciyeler, arkeolojik alanlar, zeytinlikler, Ekmeksiz ve Akkum gibi muhteşem plajlar ile çevrili Sığacık Köyü’nde hayat farklı ve güzel bir şeydir.

Bu köyün eski ve yeni bir bölümü vardır. Eski kısmı iç kalede bulunur. Burası; kokulu yasemin çiçekleri, güç ağaçları ve begonviller ile süslenmiş renkli dükkanlar ve restoranların bulunduğu, dar sokaklardan oluşan harika bir atmosfere sahiptir. Burası, rahatlatıcı bir gün geçirmek için ideal bir ortam sunmaktadır. Sığacık’taki otel seçenekleri de genel olarak bu bölgeye yakındır.

Sığacık sokaklarında dolaşırken, köy kadınları tarafından hazırlanan yöresel lezzetleri deneyimlemek de mümkündür. Ev yapımı yemekler ve baklavalar, hazırlandığı tencerelerde tadılmayı beklemektedir. İzmirliler için bir hafta sonu kaçamağı destinasyonu olan Sığacık, tüm iç kale bölgesinde ayrı bir havaya sahiptir.

Köyün yakınlarındaki Teos Antik Kenti’nin olduğu bölgede yer alan liman, günümüzde Ege’yi ziyaret eden yatların limanı olarak hizmet vermektedir. Burası, sahil boyunca güzel bir yürüyüş fırsatı sunmaktadır. Mavi ile buluşmak isterseniz, günlük tekne turları ile Sığacık çevresindeki koy ve adaları keşfedebilirsiniz. Sığacık, yüzmek ve güneşlenmek için tam bir cennet olan Akkum Plajı ile de keyifli bir deniz tatili fırsatı sunmaktadır.

Sığacık; Seferihisar, Kuşadası ve İzmir’in otellerinde konaklama yapılırken, günübirlik bir gezi için harika bir rotadır. Bu köye, araba ve toplu taşıma araçları ile ulaşım da kolaydır. Dolmuş kullanılarak, ilçe merkezinden Sığacık’a gitmek mümkündür. İç Kale bölgesine ise araç girmesine izin verilmediğini lütfen unutmayın.

Geceyi Sığacık’ta geçirmek istiyorsanız, İç Kale bölgesi sayısız butik otele ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, marina yakınlarındaki birçok restoranda akşam saatlerinde canlı müzik yapıldığını da unutmayın. Erken uyumayı tercih edecekseniz, merkezden biraz daha uzak bir otel seçmeyi düşünebilirsiniz.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!