Foça pansiyon Otelleri

Foça bölgesinde 3 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

İyon Pansiyon Foça

İyon Pansiyon

Pansiyon Foça Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE
Küçük Deniz Pansiyon Foça

Küçük Deniz Pansiyon

Tatil Foça Oda Kahvaltı
  • Uygun
  • Çocuk Dostu
  • Bebek Dostu
  • Aile
İNCELE
Jasmine Butik Pansiyon Foça

Jasmine Butik Pansiyon

Tatil Foça Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE

Foça Tatili Hakkında

Türkiye’nin batı kıyılarını süsleyen Foça; kristal berraklığındaki suları, zengin ve köklü tarihi, lezzetli deniz mahsulleri ile ünlü bir İzmir ilçesidir. Yıl boyunca İzmir’in en az yağış alan bölgesi olan Foça’da Akdeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle, Sonbaharda bile burada güneşlenmek ve denize girmek mümkündür.

Yıl boyunca ılıman iklimi, coğrafi yapısı, İzmir’den geçen ticaret yollarının birleşimi sayesinde Foça, aynı zamanda ziyaretçilerine sunacak zengin bir mutfağa da sahiptir. Zeytinyağının yanı sıra yabani otlar, yeşillikler, yengeç, karides, deniz tarağı ile yapılmış mezeler, enginar ve yazlık kabak çiçekleri mutlaka denenmelidir.

Arazisinin engebeli doğası; doğa yürüyüşleri ve bisiklet severler için harika bir seyahat noktası olduğu anlamına da gelir. Pitoresk manzaraları sunan Foça, kano ve rüzgar sörfü için de idealdir. Foça’ya bakan adalar arasında ise, Homeros’un Odessa’sında da bahsettiği ve Sirenler Kayaları olarak bilinen İncir ve Orak adalarıdır. Çok yönlü bir karaktere sahip olması nedeniyle Foça, geleneksel unsurları modern bir hisle birleştirerek bugün hala cazibesini korumaktadır.

Foça çevresindeki deniz, bir avuç nadir Akdeniz fokuna da ev sahipliği yapmaktadır. Akdeniz foklarını görmek için Siren Kayalıkları’nı görmeye gidebilirsiniz. Kybele Açıkhava Tapınağı, Athena Tapınağı, Heredot Tapınağı, Pers Anıt Mezarı ve Şeytan Hamamı burada görülmeye değer tarihi yapılardır. Tarihi Yel Değirmenleri de ilçenin turistik simgelerinden biridir.

Yaz aylarında kalabalıklaşan sahilleri ve otelleri ile Foça’da gece hayatı da hareketlenmektedir. Burada, özellikle fasıl, rakı- balık ve canlı müzik konseptli mekan seçenekleri sunulmaktadır. Foça otel seçenekleri ise oldukça çeşitlidir.

Her bütçeye uygun konaklama alternatiflerinin bulunduğu Foça’da özellikle butik oteller ve pansiyonlar sıklıkla tercih edilmektedir. Öne çıkan İzmir otellerinden bazılarına da ev sahipliği yapan Foça’da her mevsim keyifli bir tatil planlamak mümkündür.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!