Erdek Tatil Köyleri Otelleri

Erdek bölgesinde 2 adet tatil köyleri oteli bulunmaktadır.

Kırtay Hotel Erdek

Kırtay Hotel

Tatil Erdek Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
  • 4 yıldızlı
  • Denize Sıfır
  • Çocuk Dostu
  • Aile
  • Bebek Dostu
  • Havuzlu
İNCELE
Günbatımı Tatil Köyü Erdek

Günbatımı Tatil Köyü

Tatil Köyleri Erdek Oda Kahvaltı
  • Denize Sıfır
  • Aile
İNCELE

Erdek Tatili Hakkında

Marmara Denizi Güneyinde yer alan Erdek, Balıkesir’in turistik kentlerinden biridir. Tarihi ve turistik yapılarıyla ön plana çıkan ilçe, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Türkiye’nin önemli ilçelerinden olan Erdek, çeşitli doğal güzellikleriyle de ilgi çekmeyi başarmaktadır.

Tarihi M.Ö. 2000’e dayanan Erdek ilçesi pek çok medeniyetin etkisi altında kalmıştır. Marmara’nın eski yerleşim alanlarından olan ilçe, uzun bir süre Bizans, Roma ve Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyetinde bulunmuştur. Hali hazırda pek çok tarihi yapıtın bulunduğu Erdek’te başlıca tarihi yerler; Anıt Ağacı, Zeytinli Ada, Taş Mektep ve Kyzikos Antik Kenti olarak sıralanmaktadır.

Nüfus açısından oldukça sakin görülen Erdek ilçesi, doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çekmektedir. Doğa harikalarına karşı konaklama hizmeti almak istediğinizde Balıkesir'in otelleri sayfasını ziyaret etmeniz mümkündür. Erdek’te yer alan doğal güzellikler arasında Paflima Koyu, Paşaliman Adası ve Kuş Cenneti bulunuyor.

Gece hayatının aktif olarak yaşandığı ilçelerden olan Erdek, pek çok bar ve pub mekanına sahiptir. Gençlerin özgürce eğlenebileceği Erdek eğlence mekanları arasında Sur Bar Erdek, Filika Kokteyl Bar ve Beer Stop Cafe Pub bulunmaktadır.

Üstün hizmet anlayışıyla turistlerin ilgisini çeken Erdek'in konaklama tesisleri, ekonomik olmasıyla da bilinmektedir. Her yıl binlerce kişinin konaklama hizmeti aldığı oteller, daha çok sahil kesiminde yer almaktadır.

Tatil Köyleri Tatili Hakkında

Tatil köyleri, genel olarak yaz aylarında tatil yapmak için konaklanan oldukça geniş alanlar üstüne kurulu bir otel tesisidir. Bütün aktivitelerin şehir sınırlarında yapılabilecek nitelikte ve özellikle olması gerekir. Bu tatil köyleri aslında hem villalar hem de otellerden oluşur.

Tatil köylerinin her bir tanesinin de farklı özellikleri bulunabiliyor. Tatilciler ise bu özellikleri baz alarak kendi zevklerine en uygun seçeneği tercih edebiliyor. Bu tatil köyleri içerisinde çocuklu aileler için ideal düzenlenmiş tesiste çocuk parkları, çocuklara özel aktiviteler, kreş, çocuklara özel klüpler, çocuk bakımında eğitim almış personeller, çocuk havuzları gibi özellikler, bu tatil mekânlarını cazip kılar. Çocuksuz aileler için bu özellikler çok da önemli olmaz. Bu aileler ise çocuk kabul etmeyen tatil köylerini tercih edebilirler. Çünkü türlü özellik ve konseptlerde çeşit çeşit tatil köyü vardır.

Bu özelliklerin yanı sıra sunduğu türlü hizmetler, müşterilerine türlü türlü avantajlar getirir. Bu tatil köylerini tatil için cazip kulan avantajlar ise şu şekilde karşımıza çıkıyor: Spa merkezi, türlü özelliklerde kapalı ve açık yüzme havuzları, su sporları, basketbol, tenis kortu, futbol sahaları, animasyon düzenlenen ortamlar, çocuklara özel mini klüpler, bar ile disco, alışveriş için mağazalar, güzellik merkezleri, kuru temizleme, spor salonları, farklı ve yabancı mutfakların lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlar…

Tatil köyleri, fiyatları konusunda ise genelde tam pansiyon, yarım pansiyon, ultra her şey dahil veya her şey dahil şeklinde sınıflanıyor. Müşterilerin tercih edeceği bu tatil köylerinin sınıflarına göre de fiyatları değişiklik gösteriyor.

Yaz gelip de tatil sezonları açılmadan daha öncesinde tatilcilere yaz tatilleri açısından sunulan avantajlı indirim fırsatlarını kapsayan erken rezervasyon dönemi sayesinde %50 oranlara varan indirim kampanyaları aktif olur. En uygun ücretleri ve kampanyalı tatil köylerini inceleyip önceden tatilinizi planlayabilirsiniz. Bu sayede daha ekonomik şartlarda farklı bir tatil köyü deneyimi yaşama şansı yakalarsınız!