Çeşme Ilıca pansiyon Otelleri

Ilıca bölgesinde 3 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Maviev Otel Ilıca Çeşme

Maviev Otel Ilıca

Tatil Çeşme Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE
Yalı Pansiyon Ilıca Çeşme

Yalı Pansiyon Ilıca

Pansiyon Çeşme Oda Kahvaltı
  • Hayvan Kabul Eden
  • Aile
İNCELE
Blue Sea Otel Ilıca Çeşme

Blue Sea Otel Ilıca

Pansiyon Çeşme Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE

Ilıca Tatili Hakkında

İzmir, tarihi ve turistik cazibe merkezlerinin yanında, sahilleri ile de oldukça heyecan vericidir. İzmir ve yaz tatili denince akla ilk gelen Çeşme, şehir merkezinden 80 km uzaklıkta İzmir’in önemli bir cevheridir. Çeşme’nin kendine has tatil beldelerinden biri olan Ilıca’da konaklama fiyatları Çeşme ve Alaçatı’dakinden daha uygundur. Genel olarak, Çeşme’deki fiyatlar Türkiye’nin diğer yerlerine göre daha yüksektir. Burası, aynı zamanda popüler bir yelken ve tekne gezisi rotasıdır.

Güzel plajları ve sığ denizinden çıkan kaplıcaları ile ünlü Ilıca’nın denizinin kıyıdan yaklaşık 100 metre boyunca güzel ve sığ kalması, ılık dev bir termal havuzda yüzmeyi çok keyifli bir deneyim haline getirmektedir. Ilıca plajlarında yüzmenin, cilt üzerinde iyileştirici etkileri olduğuna da inanılmaktadır.

Ilıca’nın berrak ılık sulara sahip ince, altın renkli kumsalı Çeşme’nin en uzun olanıdır. Burası, hafta sonları çok kalabalık olur. Plajın çoğu özel işletmeler tarafından işletilir. Ancak, şezlong kiralayarak denize girebileceğiniz halka açık plajlar da vardır. Sabah yürüyüşleri yapmak ve marinada gün batımında içkinizi yudumlamak, Ilıca’da seveceğiniz diğer şeyler olacaktır.

Plajdan iç kesimlere doğru ilerledikçe çok çeşitli mağazalar, marketler, restoran ve kafelerin bulunduğu canlı bir merkez vardır. Gün batımı ile birlikte, içki içmek ve akşam yemeği yemek için oldukça atmosferik olan bu bölge, şirin restoran ve barların hemen suyun kenarına masa ve sandalye koydukları Ilıca Marina’dır.

İzmir otelleri fiyatları ile karşılaştırıldığında, Çeşme ve Ilıca’daki oteller biraz daha yüksek bütçeli olsa da; plajı, yat limanı ve muhteşem atmosferi ile burada çok eğlenceli günler geçirebilirsiniz. Ilık ve sakin sularının dışında burada, renkli panjurlu geleneksel Türk evleri ve geleneksel güzel mavi bir cami de vardır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!