Amasya Termal Oteller

Amasya bölgesinde 3 adet termal oteli bulunmaktadır.

Fimar Life Thermal Resort Hotel Amasya

Fimar Life Thermal Resort Hotel

Tatil Köyleri Amasya Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
 • 5 Yıldızlı
 • Balayı
 • Jakuzili
 • Kış
 • Aile
 • Toplantı
İNCELE
Gözlek Termal Amasya

Gözlek Termal

Tatil Köyleri Amasya Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
 • Çocuk Dostu
 • Aile
 • Spa
 • 3 YIldızlı
 • Toplantı
 • Kapalı Havuz
İNCELE
Hamamözü Termal Otel Amasya

Hamamözü Termal Otel

Termal Amasya Oda Kahvaltı
 • Çocuk Dostu
 • Bebek Dostu
 • Havuzlu
 • 3 YIldızlı
 • Kış
 • Aile
İNCELE

Amasya Tatili Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nin önemli illerinden biri olan Amasya, misafirlerine pek çok farklı olanak ile birlikte keyifli tatiller sunmaktadır. İl sınırları içerisinde yer alan tarihi yerler, misafirlerin dikkatini çeken yapılardır. Amasya’da bulunan Halifet Gazi Kümbeti, Saraçhane Camii, Burmalı Minare Camii, Darüşşifa, Küçük Ağa Külliyesi ve daha nice tarihi yer, Amasya’ya giden misafirlerin mutlaka uğradıkları tarihi yapılar olarak dikkat çekmektedirler. Sizler de Amasya tatillerinde gezi rotanıza bu yerleri ekleyerek tatilinizi daha unutulmaz bir hâle getirebilirsiniz.

Amasya’da bulunan doğal güzellikler de misafirlerine müthiş manzaralar sunmaktadırlar. Bu doğal güzelliklerden öne çıkanlar Amasya Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Arkutbey Kaplıcaları ve Amasya İçmeleri olarak dikkat çekmektedirler. Aynı zamanda Kız Kayası Kanyonu ve Baraklı Şelalesi de diğer doğal güzellikler olarak Amasya’da yer almaktadırlar. Amasya’nın tarihini ve yapısını daha yakından incelemek isteyen misafirler ise Şehzadeler Müzesi, Amasya Arkeoloji Müzesi ve Hazeranlar Konağı Müze Ev’ini ziyaret edebilir.

Amasya, pek çok farklı tarihi yer ve doğal güzelliğin yanında çeşitli konaklama türlerine de sahiptir. Tatilini Karadeniz Bölgesi’nde geçirmek ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için her bütçeye uygun Amasya'nın otelleri tercih edilebilir. 5 yıldızlı otellerden küçük ve şirin pansiyonlara kadar farklı çeşitlerin yer aldığı Amasya, keyifli tatiller geçirebileceğiniz bir nokta olarak dikkat çekmektedir.

Amasya’da doğa sporları ile ilgilenmek isteyen misafirler için de pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Kamp ve karavan bölgelerinde doğa yürüyüşleri yapabilir, bölgede yer alan Yedikır Baraj Gölü gibi yerlerde olta balıkçılığı etkinliğine katılabilirsiniz. Amasya’yı ziyaret eden misafirlerin yöreye has lezzetler ile de tanışmaları tavsiye edilmektedir. Amasya çöreği, yağlı katmer ve patlıcan çullaması gibi lezzetler, misafirler tarafından bir hayli beğenilmektedir.

Termal Tatil Hakkında

Termal Oteller, etrafı doğal maden sularıyla çevrili ve belli derecede bir sıcaklığı olan suların bulunduğu alanlar üzerine kurulan tesisler için kullanılan bir kavramdır. Bu termal otellerde hem tatil hem de tedavi şekli, içme suyu kürleri ve banyo kürleri kullanılarak gerçekleşir. Bir diğer ifadeyle termal oteller, sıcak kaplıca sularını veya doğanın mucizelerinden bir tanesi olan özel suların kullanımına olanak sunan kuruluşlardır.

Özellikleri bakımından ise termal otellerde termal sular, soğuk ya da sıcak şekilde kullanımı dikkat çeker. Sıcak sular, çoğunlukla banyo kürü şeklinde; soğuk sular ise içme suyu/maden suyu şeklinde kullanılıyor. Termal sular ise müşterilere sağlık açısından faydalı sonuçlar getirir. Termal tesislerde müşterilere Türk hamamı, spa, cilt bakımı, masaj, fizik tedavi gibi çok konuda farklı hizmetler sunulur. Bununla beraber şifa bulmak isteyenlere hitap eden özellik ve hizmetler, aynı zamanda dinlenmek için tatil yapanlara da hitap eder.

Konumları itibariyle avantajlı olan popüler termal oteller, yemyeşil bir tabiat, sessiz dinlenme alanları ve şifalı suları ile sağlıklı şartlar sunarken yoga ve meditasyon açısından da avantajlı ortamlar sunar. Termal otellerin tümü, odaları, bahçeleri, termal havuzları ve yataklarına kadar en ince detayına kadar tasarlanır. Ayrıca şifalı suları ve sağlıklı ortamları sayesinde terapötik etkilerin en yüksek seviyede hissedilmesinde avantaj sağlar. Gün boyunca müşterilerin hizmet ve bilgi alabileceği bir otel ekibinin bulunması da büyük avantajlardan biridir. Bu otellerde uzman masör ve uzman fizyoterapistlerin bulunması da bir avantaj olarak müşterileri memnun ediyor.

Bütün bu özellikler dışında fiyat ve bütçe konusu da tatilcilerin planlarını yapmasında etkili bir unsurdur. Ancak uygun fiyatlı termal otel bulmak çok kolaydır. Çünkü bu oteller, hemen her bütçeye hitap edebilen çeşitlilikte karşınıza çıkar. Hatta yarım pansiyon, tam pansiyon, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı gibi çok sayıda seçenekte termal otel mevcuttur. Bu sayede çok düşük ve ekonomik fiyatlarda termal otellerde konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise bu otellerde erken rezervasyon dönemlerini takip etmektir. Erken rezervasyon fırsatları sunan pek çok termal otel vardır. Bu otellerden önceden yer ayırtıp çok daha ekonomik şartlarda sağlıklı ve şifa dolu bir tatil planlayabilirsiniz.