Amasya pansiyon Otelleri

Amasya bölgesinde 4 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Gönül Sefası Otel & Restaurant  Amasya

Gönül Sefası Otel & Restaurant

Pansiyon Amasya Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE
Ergün Pansiyon Amasya

Ergün Pansiyon

Şehir Amasya Sadece Oda
  • Uygun
  • Aile
İNCELE
Marka Pansiyon Amasya

Marka Pansiyon

Pansiyon Amasya Sadece Oda
  • Uygun
  • Aile
İNCELE
Elit Pansiyon Merzifon  Amasya

Elit Pansiyon Merzifon

Pansiyon Amasya Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE

Amasya Tatili Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nin önemli illerinden biri olan Amasya, misafirlerine pek çok farklı olanak ile birlikte keyifli tatiller sunmaktadır. İl sınırları içerisinde yer alan tarihi yerler, misafirlerin dikkatini çeken yapılardır. Amasya’da bulunan Halifet Gazi Kümbeti, Saraçhane Camii, Burmalı Minare Camii, Darüşşifa, Küçük Ağa Külliyesi ve daha nice tarihi yer, Amasya’ya giden misafirlerin mutlaka uğradıkları tarihi yapılar olarak dikkat çekmektedirler. Sizler de Amasya tatillerinde gezi rotanıza bu yerleri ekleyerek tatilinizi daha unutulmaz bir hâle getirebilirsiniz.

Amasya’da bulunan doğal güzellikler de misafirlerine müthiş manzaralar sunmaktadırlar. Bu doğal güzelliklerden öne çıkanlar Amasya Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Arkutbey Kaplıcaları ve Amasya İçmeleri olarak dikkat çekmektedirler. Aynı zamanda Kız Kayası Kanyonu ve Baraklı Şelalesi de diğer doğal güzellikler olarak Amasya’da yer almaktadırlar. Amasya’nın tarihini ve yapısını daha yakından incelemek isteyen misafirler ise Şehzadeler Müzesi, Amasya Arkeoloji Müzesi ve Hazeranlar Konağı Müze Ev’ini ziyaret edebilir.

Amasya, pek çok farklı tarihi yer ve doğal güzelliğin yanında çeşitli konaklama türlerine de sahiptir. Tatilini Karadeniz Bölgesi’nde geçirmek ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için her bütçeye uygun Amasya'nın otelleri tercih edilebilir. 5 yıldızlı otellerden küçük ve şirin pansiyonlara kadar farklı çeşitlerin yer aldığı Amasya, keyifli tatiller geçirebileceğiniz bir nokta olarak dikkat çekmektedir.

Amasya’da doğa sporları ile ilgilenmek isteyen misafirler için de pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Kamp ve karavan bölgelerinde doğa yürüyüşleri yapabilir, bölgede yer alan Yedikır Baraj Gölü gibi yerlerde olta balıkçılığı etkinliğine katılabilirsiniz. Amasya’yı ziyaret eden misafirlerin yöreye has lezzetler ile de tanışmaları tavsiye edilmektedir. Amasya çöreği, yağlı katmer ve patlıcan çullaması gibi lezzetler, misafirler tarafından bir hayli beğenilmektedir.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!