Altınkum pansiyon Otelleri

Altınkum bölgesinde 3 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Ünsal Pansiyon Didim

Ünsal Pansiyon

Tatil Didim Yarım Pansiyon
  • Uygun
  • Aile
İNCELE
Göç Hotel Altınkum  Didim

Göç Hotel Altınkum

Pansiyon Didim Yarım Pansiyon
  • Uygun
  • Aile
  • Çocuk Dostu
  • 3 YIldızlı
  • Havuzlu
İNCELE
Özge Pansiyon Didim

Özge Pansiyon

Pansiyon Didim Sadece Oda
  • Uygun
  • Aile
İNCELE

Altınkum Tatili Hakkında

Altınkum, Aydın’ın Didim ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Aydın şehir merkezine yaklaşık 103, Didim’e ise sadece 5 km uzaklıkta bulunan beldeye kara yolu ve hava yolu ulaşım gerçekleşmektedir. Hava yolu ile gelmek isteyen tatilciler, beldeye yakın konumda yer alan Milas Bodrum Havalimanı’na iniş yapmalıdır. Havalimanı ile Altınkum arası ortalama 82 km’dir. Buradan servis araçları veya taksi hizmetlerinden yararlanarak, beldeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Altınkum tatil beldesinde görmeniz gereken tek tarihi yapı Faustina HamCamı’dır. Tarihi değeri yüksek olan bu yapıyı her sene binlerce turist ziyaret etmektedir. Dönemin Roma İmparatoru Marcus Avrelius’un isteği üzerine eşi Faustina adına yapılmıştır. Kazı çalışmaları sırasında hamam çevresinde Nusa heykellerine rastlanmıştır. Bu tarihi hamama yakın konumda yer alan konaklama tesisleri için Altınkum’un popüler otelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Masmavi denizi ile gelen tatilcileri büyüleyen beldede harika plajlar bulunmaktadır. Beldenin en popüler plajları arasında adını altın rengi kumlardan alan Altınkum Plajı, 1.Plaj, 2.Plaj, 3.Plaj olarak adlandırılan üç küçük koy yer almaktadır. Tatiliniz süresince masmavi denizinde kulaç atabilir, altın rengi kumlarda güneşlenebilirsiniz.

Altınkum tatil beldesinde gece hayatı oldukça renkli ve hareketli geçmektedir. Turizmin gözde yerlerinden biri olan beldede farklı zevklere hitap edecek pek çok eğlence mekânı seçeneği bulunmaktadır. En popüler mekânlar arasında ise Sensation Disco & Beach Club, Medusa Beach Club, Pasaj Shot Bar ve Rehab Bar yer almaktadır.

En popüler turizm noktalarından biri olan Altınkum’da sınırsız kaliteli hizmetleri ile hayallerinizdeki tatilin kapılarını açan pek çok konaklama tesisi bulunmaktadır. Beldede bulunan konaklama tesisleri için Aydın’daki oteller listesi sayfasına göz atabilirsiniz. Beldenin en çok tercih edilen tesisleri ise Aquasis Deluxe Resort & Spa Hotel, Didim Beach Resort Aqua & Elegance Thalasso, Venosa Beach Resort & Spa ve Palm Wings Beach Resort Didim’dir.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!