Yalova termal oteller yarım pansiyon

Yalova bölgesinde 9 adet termal ve yarım pansiyon oteli bulunmaktadır.

Thermalium Wellness Park Hotel Yalova
İNCELE
Limak Thermal Boutique Hotel Yalova
İNCELE
Erdilli Termal Otel Armutlu
İNCELE
Armodies Termal Park Armutlu

Armodies Termal Park

Termal Armutlu Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
White Tuana Termal Otel  Yalova

White Tuana Termal Otel

Şehir Yalova Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Miray Termal Otel Armutlu
İNCELE
Elysium Thermal Hotel & Spa Yalova

Elysium Thermal Hotel & Spa

Termal Yalova Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
White Palace Hotel & Spa Yalova
İNCELE
Yalova Termal Kaplıcaları Yalova

Yalova Termal Kaplıcaları

Apart Yalova Sadece Oda
İNCELE

Yalova Tatili Hakkında

Marmara Bölgesi’nin küçük illerinden biri olan Yalova, yüzölçümü olarak küçük olsa da misafirlerine büyük hizmetler sunmaktadır. İl sınırları içerisinde vakit geçirirken pek çok farklı aktiviteden yararlanma imkânına sahipsiniz. Genellikle yaz aylarında yapılan tatiller için tercih edilen Yalova, plajları ile ünlü illerimizden biridir. Yalova’nın Armutlu ve Çınarcık ilçelerinde yer alan plajlar ile birlikte Marmara Denizi ile kucaklaşma, yazın sıcaklığından kaçma şansınız bulunmaktadır. Başlıca plajlar olarak Akasya Park Plajı, Koruköy Plajı, Cemos Beach Club, Kanarya Mevkii Plajı ve Armutlu Batı Plajı, bu seçenekler olarak sıralanabilir.

Yalova, Marmara Denizi’nin müthiş manzaralarını seyredebileceğiniz bir il olmasının yanı sıra sahip olduğu tarihi güzellikler ile de misafirlerine güzel anlar yaşatmaktadır. M.Ö. 3000 yıllarına dayanan geçmişi ile dikkat çeken Yalova, Atatürk Köşkü, Yürüyen Köşk, Yalova Açık Hava Müzesi, Kara Kilise, Elmalık Kalesi ve Hacı Ali Camii gibi farklı kültür ve dinlere ait yapılara sahiptir. İl sınırları içerisinde tatil planlayıp Yalova’da konaklamak istediğinizde bu yerleri de gezmeyi unutmayın.

Yalova, yılın sıcak zamanlarında kalabalık şehirlerden sıkılan kesimin tercih ettiği, sessiz sakin tatil yapılabilecek yerlerden biri olarak dikkat çekmektedir. İl sınırları içerisinde yer alan her bütçeye hitap eden otel seçenekleri ile birlikte tatillerinizi Yalova’da geçirebilirsiniz. Yalova'nın otelleri 5 yıldızlı otellerden küçük pansiyonlara kadar pek çok farklı seçeneğe ayrılmaktadır. Beklentilerinize ve bütçenize uygun bir şekilde tercihinizi yaparak Yalova’da tatil yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bazı oteller denize sıfır bir konumda yer alırken bazıları ise şehrin iç kısımlarında bulunmaktadır.

Yalova’da yer alan doğal güzellikler de tatilleriniz sırasında görmek isteyebileceğiniz yerlerdir. Armutlu Kaplıcaları, Sudüşen Şelalesi, Karaca Arboretumu, Yalova Kent Ormanı ve Erikli Şelalesi, bu doğal güzelliklerden yalnızca birkaçıdır.

Termal Tatil Hakkında

Termal Oteller, etrafı doğal maden sularıyla çevrili ve belli derecede bir sıcaklığı olan suların bulunduğu alanlar üzerine kurulan tesisler için kullanılan bir kavramdır. Bu termal otellerde hem tatil hem de tedavi şekli, içme suyu kürleri ve banyo kürleri kullanılarak gerçekleşir. Bir diğer ifadeyle termal oteller, sıcak kaplıca sularını veya doğanın mucizelerinden bir tanesi olan özel suların kullanımına olanak sunan kuruluşlardır.

Özellikleri bakımından ise termal otellerde termal sular, soğuk ya da sıcak şekilde kullanımı dikkat çeker. Sıcak sular, çoğunlukla banyo kürü şeklinde; soğuk sular ise içme suyu/maden suyu şeklinde kullanılıyor. Termal sular ise müşterilere sağlık açısından faydalı sonuçlar getirir. Termal tesislerde müşterilere Türk hamamı, spa, cilt bakımı, masaj, fizik tedavi gibi çok konuda farklı hizmetler sunulur. Bununla beraber şifa bulmak isteyenlere hitap eden özellik ve hizmetler, aynı zamanda dinlenmek için tatil yapanlara da hitap eder.

Konumları itibariyle avantajlı olan popüler termal oteller, yemyeşil bir tabiat, sessiz dinlenme alanları ve şifalı suları ile sağlıklı şartlar sunarken yoga ve meditasyon açısından da avantajlı ortamlar sunar. Termal otellerin tümü, odaları, bahçeleri, termal havuzları ve yataklarına kadar en ince detayına kadar tasarlanır. Ayrıca şifalı suları ve sağlıklı ortamları sayesinde terapötik etkilerin en yüksek seviyede hissedilmesinde avantaj sağlar. Gün boyunca müşterilerin hizmet ve bilgi alabileceği bir otel ekibinin bulunması da büyük avantajlardan biridir. Bu otellerde uzman masör ve uzman fizyoterapistlerin bulunması da bir avantaj olarak müşterileri memnun ediyor.

Bütün bu özellikler dışında fiyat ve bütçe konusu da tatilcilerin planlarını yapmasında etkili bir unsurdur. Ancak uygun fiyatlı termal otel bulmak çok kolaydır. Çünkü bu oteller, hemen her bütçeye hitap edebilen çeşitlilikte karşınıza çıkar. Hatta yarım pansiyon, tam pansiyon, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı gibi çok sayıda seçenekte termal otel mevcuttur. Bu sayede çok düşük ve ekonomik fiyatlarda termal otellerde konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise bu otellerde erken rezervasyon dönemlerini takip etmektir. Erken rezervasyon fırsatları sunan pek çok termal otel vardır. Bu otellerden önceden yer ayırtıp çok daha ekonomik şartlarda sağlıklı ve şifa dolu bir tatil planlayabilirsiniz.

Yarım Pansiyon Tatil Hakkında

Yarım pansiyon otel konsepti, oda konaklaması ile beraber saba kahvaltısı servisinin ve akşam yemeği servisinin ücrete dahil olduğu otelleri ifade eder. Konaklamayla beraber kahvaltı ile akşam yemekleri haricinde otelden alınan yiyecek/içecekler için müşterilerin ekstra ücret vermesi gerekir. Misafirler otelden ayrılırken ise hepsi hesaplanır ve müşteriye fatura edilir.

Tatilinizde öğle yemeklerinizi otelde yemeniz çok önemli değilse, haricinde verilen kahvaltı ve akşam yemeği servisi hizmetleri, bu konsepte dahil ediliyor. Eğer bu hizmet tipi size uygunsa yarım pansiyon oteller, tercih edebileceğiniz tatil mekânı olarak seçenekleriniz arasında yerini alıyor. Buna göre bu otellerde günlük olarak iki öğün yemek hizmeti verildiği görülmektedir. Ancak bazı yarım pansiyon oteller vardır ki; öğle yemeklerini konsepte dahil edip akşam yemeği hizmetini bu paketten çıkarır. Yarım pansiyon otel hizmetleri, lüks otel işletmelerinin bile alternatif şeklinde müşterilerine sunduğu konsept ve hizmetler içerisinde yer alıyor. Ancak hizmet konseptine göre sunulan aktiviteler biraz sınırlı kalıyor.

Kuşadası ve Marmaris gibi bölgeler, yarım pansiyon oteller açısından avantajlı bölgelerdir ve en fazla tercih edilenlerdir. Ayrıca yarım pansiyon otellerin farklı konumlarda tesisleşmiş olması da bulunduğu bölgenin güzelliklerinden faydalanma ayrıcalığı yaratır. Buna göre gün içinde dışarıda olmayı isteyen müşteriler için değişik plajları gezme imkânı veren, tarihi yerleri ziyaret etmeye müsait konumlandırılan yarım pansiyon oteller, çok avantajlı oluyor. Bu oteller, hem konumları hem de sundukları özel hizmet seçenekleri ile müşterilerine ayrıcalıklı bir tatil keyfi sunmayı hedefler. Ayrıca denize sıfır konumlandırılmış yarım pansiyon oteller de deniz, güneş ve kum keyfi sürmeyi isteyenler açısından da avantajlı bir tercih olmakta…

Yarım pansiyon otelleri, genel olarak hem fiyatları hem de hizmet modelleri açısından yurt içindeki tatilci ve yerli turistlerin tatil planlarında ön plana çıkıyor. Bu otel konseptinde fiyatlar, farklı bütçelere uygun şartlarda sunuluyor.

Ülkemizdeki hemen her tatil bölgesinde fazla sayıda rastlanabilen yarım pansiyon otel işletmelerinde rezervasyon yaptırarak daha uygun ücretli tatil planlamaları da yapabilirsiniz. Bu noktada bütçenizi en az şekilde zorlayacak olan tatil planlamaları yaparken hem yarım pansiyon hizmet seçeneklerinden yararlanmak hem de indirim oranları üzerinden fiyat ödemek için yarım pansiyon otellerin erken rezervasyon dönemlerini ve fırsatlarını takip etmeniz yeterli oluyor!