Şanlıurfa Otelleri

Şanlıurfa Bölgesinde 17 adet otel bulunmaktadır.

Nevali Hotel Urfa

Nevali Hotel

Şehir Urfa Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Manici Otel Urfa

Manici Otel

Butik Urfa Oda Kahvaltı
İNCELE
El-Ruha Otel Urfa

El-Ruha Otel

Şehir Urfa Oda Kahvaltı
İNCELE
Dedeman Şanlıurfa Urfa

Dedeman Şanlıurfa

Şehir Urfa Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Otel Harran Urfa

Otel Harran

Şehir Urfa Oda Kahvaltı
İNCELE
Şitamrat Hotel Urfa

Şitamrat Hotel

Şehir Urfa Oda Kahvaltı
İNCELE
Hilton Garden Inn Şanlıurfa Urfa

Hilton Garden Inn Şanlıurfa

Şehir Urfa Oda Kahvaltı
İNCELE
Grand Urfa Otel Urfa

Grand Urfa Otel

Şehir Urfa Oda Kahvaltı
İNCELE
Tella Hotel Urfa

Tella Hotel

Şehir Urfa Oda Kahvaltı
İNCELE
Mercan Hotel Urfa

Mercan Hotel

Şehir Urfa Oda Kahvaltı
İNCELE

Son Yorumlar

Metehan A.

Taş hotel diyorum ben bu hotele . “Hotel El-Ruha” otantik mimarisi ve 5 yıldızlı konforuyla Mayıs 2005’ten beri seçkin misafirlerine hizmet sunmaktadır.

Muhammet C.

Urfada konaklama ihtiyacınızı uygun fiyatlarla ve kaliteli hizmetle karşılamak istiyosanız kesinlikle dedemanı tercih edin. çalışanlar çok hoş görülü. Özellikle gece vardiyasında çalışan resepsiyondaki Ferhat Bey'e teşekkürler. Çok kibardı 👍

Kadircan D.

Konumu çok iyi. Balıklıgölün hemen dibinde çarşıya yakın. Çalışanları ilgili. Fakat odalar çok iyi değil. Yataklar rahat ve temiz. Banyoya yeni verdik atılmış galiba kokuyordu. Klimalı odalar soğuk sıcak aramazsınız. TV çok çok küçük. Kahvaltı çeşiti yeterli. Bol bol kızartma türü var.

Şanlıurfa Tatili

Şanlıurfa'nın İlçeleri

Şanlıurfa OtelleriŞanlıurfa Oteller

Siverek: Urfa'nın en ilerlemiş ilçelerinden olan Siverek; birçok tarihi yapıya sahiptir. Yöresel yemeklerin servis edildiği lokantaların bulunduğu Siverek'te konaklamak isteyenler; Siverek otelleri sayfasını inceleyebilir.

Halfeti: Fırat Nehri kıyısına, Birecik Barajı'nın bitişiğine kurulu olan Halfeti; Gaziantep'in sınırında yer almaktadır. Tekne turları ve uzun yürüyüşler gerçekleştirebileceğiniz bu Halfeti'de bir otel arıyorsanız Halfeti otelleri sayfasından seçim yapabilirsiniz.

Harran: Geniş bir sit alanına sahip olan Harran; görülmeye değer tarihi yapıları ve yeşil ovaları ile öne çıkmaktadır. Harran'a misafir olduysanız ve kendinize bir otel bulmak istiyorsanız; Harran otelleri sayfasına misafir olmanız yeterlidir.

Şanlıurfa’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler

Müzeler: Şanlıurfa, yapılan kazı çalışmaları sonrası çıkarın eserlerin sergilendiği müzelere ev sahipliği yapar. Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi, şehrin tarihini yansıtan noktalar arasında yer almaktadır. 

Camiler: Şehirde yer alan bazı camiler Osmanlı dönemi eserleri arasında yer alırken, bazıları ise önceki dönemlerde kilise olarak inşa edilmiş ve daha sonra camiye çevrilmiştir. Şanlıurfa’nın başlıca camileri Fırfırlı Cami, Selahaddin Eyyubi Cami, Halil-ür Rahman Cami, Rızvaniye Cami, Hasan Padişah Cami, Narıncı Cami, Attar Pazarı Cami, Eski Ömeriye Cami, Dabakhane Cami ve Mevlevihane Cami’dir. 

Mağaralar: Şanlıurfa, Roma Dönemi’nden kalma çeşitli mağaraları bünyesinde barındırmaktadır. Bazda Mağaraları, İnbaşı Mağaraları ve Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara, gezilip görülmesi gereken önemli noktalardır.

Diğer Tarihi Yapılar: Peygamberler şehri olarak anılan Şanlıurfa, tarih boyunca efsanelere konu olmuş bir şehirdir. Şanlıurfa'nın tarihi yapıları arasında Halfeti Antik Kenti, Kızlar Sarayı, Urfa Kalesi, Harran Evleri, Şuayb Şehri, Eyyüp Peygamber Ve Makamı, Şeyh Yahya Hayat El-Harrani Türbesi ve Göbekli Tepe bulunmaktadır. 

Doğal Güzellikler: Şanlıurfa’da ziyaret edebileceğiniz göller, nehirler ve yaylalar, misafirlerine doğal güzellikler açısında zengin seçenekler sunmaktadır. Şanlıurfa'nın doğal güzellikleri Balıklı Göl, Takoran Vadisi, Fırat Nehri, Harran Ovası ve Tektek Dağları Milli Parkı ile dikkat çekmektedir.

Şanlıurfa’da Yapılacak Aktiviteler

  • Halfeti kıyılarının yüzer restoranlarına giderek daha önce tatmadığınız kebapları deneyebilirsiniz. 
  • Saklı cennet Halfeti’nin doğal güzelliğini tekne turları ile keşfedebilirsiniz. Ayrıca mavi yolculuk esnasında rehberlerden bilgiler alabilme olanağı da sunulmaktadır. 
  • Geziniz esnasında Gümrük Han’da kahve molası vererek tarihi ve otantik bir atmosfer içerisinde vakit geçirebilirsiniz. 
  • Şanlıurfa ile özdeşleşen sıra gecelerinde halk kültürünü yakından öğrenebilirsiniz. Burada yer alan birçok mekan, sizlere bu olanağı sunacaktır. 
  • Şanlıurfa’da en çok ziyaretçi çeken Balıklıgöl’ü ziyaret ederek hakkında söylenen efsaneleri yerli halktan dinleyebilirsiniz. 
  • Doğal güzelliklerini yakında görmek isterseniz, doğa yürüyüşüne çıkmanız gerekir. Bu yürüyüşler esnasında hikayelerini dinlerken hem duygulanabilir hem de çok ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. 
  • Halfeti çevresinde karavan ve çadır ile kamp kurabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Ayrıca burada yer alan tesislerde temel ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. 

Şanlıurfa’da Ne Yenir?

Tarihi dokusu kadar yemekleriyle de dünya çapında üne sahip olan Şanlıurfa’nın lezzetleri saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Çiğ köfte, urfa kebap, ciğer, borani, haşhaş kebabı, patlıcan kebap, isot çömleği, erik tavası, şıllık tatlısı, şabut balığı ve meyan şerbeti bu lezzetlerin sadece küçük bir bölümüdür. 

Şanlıurfa’da Yapılan Festivaller

Köklü geçmişi ile Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Şanlıurfa’da düzenlenen festivallerde bir yandan yöre halkı hakkında bilgi edinebilir, diğer yandan eğlenerek vakit geçirebilirsiniz. Katılım sağlayabileceğiniz bu festivalleri arasında Mayıs ayının ortalarına doğru gerçekleştirilen Halfeti Meyve Yemekleri Festivali, Temmuz ayının ortasında düzenlenen Avrupa Spor Festivali, Eylül ayının ile haftası gerçekleştirilen Takoran Kültür ve Doğa Festivali ve Ekin ayının ortalarında düzenlenen Suruç Nar Festivali, Şanlıurfa'da yapılması gerekenler açısından şehri cazibe merkezi haline getirmiştir.

Şanlıurfa’dan Ne Alınır?

Şanlıurfa, tarihi çarşı ve pazarlar açısından oldukça zengin iller arasındadır. Sahip olduğu başlıca pazar ve çarşıları, Kazancı, Koltukçu, Sipahi ve Kasap Pazarı şeklinde sıralanmaktadır. Bu pazarlardan ve çarşılardan alınabilecek hediyelik ürünlerin başında ise dokuma kilim, halı, nargile, nargile gereçleri ve şark köşeleri gelmektedir. Tarihi çarşının çevresinde yer alan dükkanlarda ise şehre özel lezzetler satışa sunulmaktadır. Şehrin başlıca lezzetleri, isot, Urfa peyniri, nar pekmezi, Urfa pekmezi ve meyan köküdür. 

Şanlıurfa’da Eğlence Yerleri

Türkiye’nin diğer bölgelerinde yer alan gece hayatından oldukça farklı olan Şanlıurfa'nın eğlence mekanları sıra geceleri ile şehrin eğlence anlayışının temelini oluşturmaktadır. Tercih edebileceğiniz bu mekanlar arasında Yıldız Sarayı Konuk Evi, Nobel Cafe, Mısra-i Berceste ve Antik Cafe yer almaktadır.

Şanlıurfa’ya Nasıl Gidilir?

Şanlıurfa’ya karayolu ve havayolu ile ulaşım sağlanabilir. Karayolu ile ulaşım Türkiye’nin tüm şehirlerinden özel araç ve şehirlerarası otobüsler ile gerçekleşmektedir. Özel aracıyla gelenler için Ankara'dan Şanlıurfa'ya ulaşım 803 kilometre, İstanbul’a 1288 kilometre, Antalya’ya 963 kilometre ve İzmir’e 1253 km uzaklıkta yer alıyor. Havayolu ile ulaşımda ise Şanlıurfa GAP Havalimanı kullanılmaktadır. GAP Havalimanı’nın Şanlıurfa il merkezine uzaklığı 36 kilometredir.

Şanlıurfa Otel ve Konaklama Seçenekleri

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan kültürün hala yaşatıldığı her köşesi tarih kokan Şanlıurfa'nın gezilecek yerleri ve tadılacak lezzetleri saymakla bitmiyor. Mezopotamya topraklarına sahip Urfa çok geçmişe uzanan tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Birçok medeniyetin tarihi yapıları ve izlerini taşıyan şehirde konforlu bit tatil için Urfa otelleri sizlere her mevsim kapılarını aralıyor.

Şanlıurfa oteller açısından her kesimden müşteriye hitap etmektedir. Urfa ziyaretinizde dilerseniz şehir merkezinde her noktaya yakın konumda yer alan otellerde konaklayabilirsiniz. Şanlıurfa şehir otelleri butik otel, apart otel, pansiyon ve 5 yıldızlı oteller gibi aradığınız her türlü konaklama imkanını sunuyor. 

İş ziyaretlerinde de konforlu konaklama imkanı sunan Şanlıurfa otelleri ücretsiz otopark, toplantı salonları, oda servisi, çamaşırhane ve 24 saat resepsiyon gibi her türlü ihtiyacınızı karşılamak için beklemektedir.

Güneydoğu Anadolu geziniz veya iş ziyaretiniz için uygun otel tercihi yapmak isterseniz Urfa oteller sayfasından dilediğiniz özelliklere sahip tesiste hemen yerinizi ayırtabilir, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Şanlıurfa Otelleri Sıkça Sorulan Sorular

Urfa tatilinizi ekonomik şekilde geçireceğiniz en popüler pansiyonlar arasında Halfeti Fırat Pansiyon yer almaktadır. Daha fazlası için Urfa pansiyon sayfasını değerlendirebilirsiniz.

Urfa’da keyif dolu geçecek şehir tatilinizi lüks olanaklarla taçlandırabileceğiniz 5 yıldızlı gözde oteller Nevali Hotel ve Dedeman Şanlıurfa’dır. Lüks bir konaklama deneyimi için tüm merak ettiklerinize Urfa 5 yıldızlı oteller sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sabah kahvaltılarında ve akşam yemeklerinde açık büfe lezzetleri değerlendirebileceğiniz popüler termal oteller arasında Karaali Kaplıcaları yer almaktadır. Sağlık amaçlı tatil planlarınız için Urfa termal oteller yarım pansiyon sayfasına göz atabilirsiniz.

Urfa tatilinizde kendinize zaman ayırarak ruhen ve bedenen rahatlatıcı anlar yaşamanıza olanak sunan gözde spa otelleri, El-Ruha Otel, Otel Harran ve Hilton Garden Inn Şanlıurfa’dır. Otellerin spa hizmetlerini değerlendirmek ve tesis alternatiflerini görmek için Urfa spa otelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Urfa’da lüks ve konforlu bir tatili, merkezi konum avantajı ile bir arada yaşatan popüler oteller Nevali Hotel, Manici Otel ve El-Ruha Otel’dir. Şehir merkezindeki tüm otel seçeneklerine Urfa merkez otelleri sayfasına tıklayarak erişebilirsiniz.

Urfa’da tatil planlarken popüler tatil yerlerinden Urfa merkez, Halfeti ve Harran’ı tercih etmeniz önerilmektedir. Urfa’da tüm tatil yerleri hakkında detaylı bilgi edinmek için Urfa tatil yerleri sayfasından yardım alabilirsiniz.

Urfa’da havalimanına kısa sürede ulaşabileceğiniz konumları ile avantaj sağlayan oteller ve detaylı bilgi için Urfa havalimanına yakın oteller sayfasını değerlendirebilirsiniz.