Taksim Kongre Otelleri

Taksim bölgesinde 9 adet kongre oteli bulunmaktadır.

Point Hotel Taksim Beyoğlu

Point Hotel Taksim

Şehir Beyoğlu Oda Kahvaltı
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
InterContinental İstanbul Taksim

InterContinental İstanbul

Şehir Taksim Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Rixos Pera İstanbul Taksim

Rixos Pera İstanbul

Şehir Taksim Oda Kahvaltı
İNCELE
Feronya Hotel Taksim

Feronya Hotel

Şehir Taksim Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
The Elysium İstanbul Taksim

The Elysium İstanbul

Şehir Taksim Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Golden Park Hotel Taksim Taksim

Golden Park Hotel Taksim

Şehir Taksim Oda Kahvaltı
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
İnnpera Hotel Taksim

İnnpera Hotel

Şehir Taksim Oda Kahvaltı
İNCELE
Elysium Styles Taksim  Taksim

Elysium Styles Taksim

Apart Taksim Oda Kahvaltı
İNCELE
Express Star Hotel Taksim Taksim

Express Star Hotel Taksim

Şehir Taksim Oda Kahvaltı
İNCELE

Taksim Tatili Hakkında

İstanbul’un kalbinin attığı yerlerden biri olan Taksim, şehrin en önemli ticaret ve turizm merkezleri arasında yer alır ve İstanbul’a yapılacak bir seyahatin en heyecan verici kısmı olabilir. Taksim Meydanı’nda 2 saatlik bir gezi yapabileceğiniz gibi, 2-3 gün boyunca burada pek çok tarihi ve turistik yer, kültürel değer, lezzetli yemekler, butikler, Taksim'in popüler otellerini ve gece hayatını keşfederek de geçirebilirsiniz. Kelimenin tam anlamıyla, burada yapabileceğiniz çok şey vardır. İlgi alanlarınıza ve zaman uygunluğunuza bağlı olarak, Taksim’e yapacağınız bir seyahatten maksimum oranda değer elde edebilirsiniz.

İstanbul’un kalbinde olacağınız Taksim Meydanı’nda nostaljik tramvaya binerek etrafta keyifli bir tura çıkabilirsiniz. Buradan, türünün tek örneği olan keyifli bir alışveriş caddesi olarak İstiklal Caddesi’ne inmeyi deneyin.

Mimari açıdan çarpıcı görünen Atatürk Kültür Merkezi’ne giderek kültür ve opera merkezini ziyaret edebilirsiniz. AKM binası, hava karardıktan sonra aydınlatılır ve gece boyunca nefis kesici ışık manzaraları sunmaktadır. Taksim’e gelindiğinde, hediyelik eşya alışverişi de mutlaka yapılmalıdır. Alışveriş yapmayı seviyorsanız, gününüzü buradaki mağazaları gezerek geçirebilirsiniz.

Taksim, İstanbul’un meşhur sokak yemeklerini denemek için de idealdir. Taksim’le özdeşleşen lezzetlerden biri olarak ıslak hamburgeri mutlaka denemelisiniz. Ayrıca, hemen her köşedeki sayısız sokak satıcısında yerel lezzetleri deneyimlemeniz de mümkündür.

Burada konaklamak için bir yer arıyorsanız; Taksim’de uygun fiyatlı bir otelde, pansiyonda ve hostelde kalmayı seçebilir. İstanbul’da konaklama alternatifleri oldukça çeşitlidir, aynı şey Taksim için de geçerlidir. Burada oteller bol ve bütçeleri imkana göre değişmektedir. Ayrıca, burada çoğu otel stratejik olarak konumlandırılmıştır. Pek çoğu, şehrin simgesel yapılarına ve havalimanına yakındır. Bu da size, etrafı yürüyerek ya da toplu taşımayı kullanarak keşfetmek için kolay bir seçenek sunmaktadır.

Kongre Tatili Hakkında

Kongre turizmi ülkemizde her yıl binlerce kişinin katıldığı önemli turizm çeşitlerinden biri olmaktadır. Alanında uzman binlerce kişinin katıldığı bu kongrelerde en önemli nokta ise yapılacağı yeri seçmektir. Kongrelerin çoğu genellikle bir otelde yapılmaktadır. Kongre yapılacak otelin seçiminde, merkezin kapasitesi olanakları göz önüne alınarak seçim yapılır.

Kongre otelleri özellikle müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermek için tasarlanmıştır. Kongre alanları onlarca kişiyi ağırlamak için dizayn edilmiş sade ve ferahtır. Kokteyl alanları da aynı şekilde birçok kişiyi buralarda sorun yaşamadan ağırlamak için hazırlanmıştır. Aynı zamanda kokteyl alanlarında oteller birbirinden en güzel yiyecek ve içecekleri  müşterilerine sunarak keyifli anlar geçirmelerini sağlar.

Kongre otellerinin geneli dört ve beş yıldızlı otellerden oluşmaktadır. Bu oteller daha önce birçok kongreye ev sahipliği yapmış otellerdir. Kongre otellerinde birden çok farklı etkinlik de düzenlenebilir. Bunlar için özel dizayn edilmiş kısımlar sizleri beklemektedir. Ayrıca kongreye katılan kişiler indirimli bir şekilde konaklama seçeneklerini de değerlendirebilirler. Otellerde konaklayanlar için özel hizmetler de devam etmektedir.

Kongre otellerinde havuz gibi önemli seçenekler de bulunmaktadır. Yoğun bir günün ardından havuzda ferahlamak isteyen kişiler burayı tercih edebilir. Kongre alanları dışındaki alanları kullanmak isteyenlerin ise aynı zamanda konaklama seçeneğini tercih eden kişiler olması gerekmektedir.

Birçok kongre otellerinde aynı zamanda spa hizmetleri de bulunmaktadır. Rahatlamak isteyen müşteriler spa tercihlerini de değerlendirebilirler. Kongre otelleri lojistik açıdan da uygun alanlarda bulunması gerekmektedir. Farklı iller ve merkezlerden gelen kişiler ulaşımı kolay olan bu otele rahatlıkla erişim sağlayabilmektedir. Aynı zamanda kongre salonları bölünebilir özellikte olduğu için az katılım olması dahilinde salonu küçültüp daha rahat bir ortam yaratabilmeniz de mümkün olmaktadır.