Simav kapalı havuzlu oteller

Simav bölgesinde 1 adet kapalı havuz oteli bulunmaktadır.

Eynal Kaplıcaları Kütahya

Eynal Kaplıcaları

Termal Kütahya Sadece Oda
İNCELE

Simav Tatili Hakkında

Ege Bölgesi’nin iç batı kesiminde yer alan Simav, Kütahya ilinin bir ilçesidir. M.Ö. 4000’li yıllarda kurulan Simav ilçesinin Antik Çağ’da bilinen isimleri Sunauva ve Synaos’tur. Köklü tarihinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de öne çıkmayı başarmıştır. Simav’daki otellerde konaklayarak keyifli bir tatil planı oluşturmanız mümkündür.

Geçmişten günümüze kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Simav’da gezilip görülmesi gereken tarihi yerler bulunmaktadır. Bizans Dönemi’nden kalma Simav Hisar Kalesi ve yaklaşık olarak 14. - 15. yüzyıllarda inşa edilmiş Ulu Cami, bölgenin önemli tarihi yerleridir.

Simav’da bulunan doğal güzellikler, bol oksijenli ve sakin bir atmosferde ziyaretçilerini karşılamaktadır. Gezilip görülmesi gereken doğal güzellikleri ise Eynal Kaplıcaları, Gölcük Yaylası, Simav Çitgöl Kaplıcaları ve Nadarçam Yaylası’dır.

Simav’ın yerli halkı muhafazakar bir tutum sergilediğinden ötürü gece hayatı oldukça durağan geçmektedir. Çayını ve kahvesini yudumlayarak vakit geçirmek isteyenler için sınırlı sayıda seçenek yer almaktadır. Beyzade Cafe, Simav Meydan Cafe, Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi, Aile Cafe, Gırr Gırr Cafe Bistro ve Çikolata Kitap Kahve, tercih edilebilecek mekanlarıdır. 

İl merkezinde konaklamak ve günübirlik Simav ziyaretinde bulunmak isteyenler için Kütahya’nın konaklama mekanları, her bütçeye uygun olanakları ile hizmet vermektedir. Tercihini Simav’daki otellerden yana kullananlar ise Simav Melisa Otel, Otel Çetkin, Ege Palace Termal & Spa Hotel ve Otel Termal seçeneklerine göz atabilir.

Kapalı Havuzlu Otel Tatili Hakkında

Her mevsim yüzmek ve havuz keyfi yapmak isteyenlerin tercihi kapalı havuzu mevcut olan otellerden yana olur. Özellikle kış ve bahar sezonunda, bu oteller sayesinde yüzmeye doyabilirsiniz. Havuz suyu, mevsim şartlarına uygun sıcaklıktadır. Konforlu bir şekilde havuz keyfinizi tamamlayıp, otel odanıza çıkarsınız. Oldukça keyifli ve huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz bu otelleri her mevsim tercih edebilme şansınız bulunur.

Kapalı havuzun birçok avantajı vardır. En önemlisi ise yağmur, rüzgar, kar gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmemesidir. Suyu her zaman belirli bir sıcaklık düzeyinde tutulur. İnsanlar yaz, kış ya da bahar aylarında olmaları fark etmeksizin oteldeki havuzu kullanabilirler.

Bazı otellerde yalnızca kapalı havuz bulunurken, bazılarında hem açık hem de kapalı havuz bulunabilir. Bu durumda otel misafirleri hava koşullarına göre istediklerini tercih etme özgürlüğüne sahip olurlar. Havuzların derinlikleri yetişkin ve çocuklara göre özel olarak ayarlanmaktadır.

Tatil günlerini keyifli ve eğlenceli geçirebilmek birçok kişinin hayalidir. Yoğun çalışma temposunun ardından ihtiyaç duyulan bir dinlenme molası olarak düşünülmelidir. Bu kısa sürede üzerinizdeki tüm stresi atabilmeniz için seçtiğiniz otelin istediğiniz gibi olması önemlidir. Bu nedenle seçim yaparken aradığınız kriterleri karşılayıp karşılamadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Örneğin her mevsim yüzebileceğiniz bir tatil arıyorsanız, otelin kapalı havuzu olması size bir avantaj sunacaktır.

Kapalı havuzlu oteller farklı tatil beldelerinde ve il merkezlerinde mevcuttur. Tatilinizi geçirmek istediğiniz konuma göre bir otel tercihi yapabilirsiniz. Bu otellerin oda ve kahvaltı, yarım pansiyon ya da tam pansiyon gibi türleri bulunur. Hem bütçenize hem de beklentilerinize uygun olan bir oteli seçerek tatilinizi planlayabilirsiniz.