Simav termal apart oteller

Simav bölgesinde 1 adet apart ve termal oteli bulunmaktadır.

Eynal Kaplıcaları Kütahya

Eynal Kaplıcaları

Termal Kütahya Sadece Oda
İNCELE

Simav Tatili Hakkında

Ege Bölgesi’nin iç batı kesiminde yer alan Simav, Kütahya ilinin bir ilçesidir. M.Ö. 4000’li yıllarda kurulan Simav ilçesinin Antik Çağ’da bilinen isimleri Sunauva ve Synaos’tur. Köklü tarihinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de öne çıkmayı başarmıştır. Simav’daki otellerde konaklayarak keyifli bir tatil planı oluşturmanız mümkündür.

Geçmişten günümüze kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Simav’da gezilip görülmesi gereken tarihi yerler bulunmaktadır. Bizans Dönemi’nden kalma Simav Hisar Kalesi ve yaklaşık olarak 14. - 15. yüzyıllarda inşa edilmiş Ulu Cami, bölgenin önemli tarihi yerleridir.

Simav’da bulunan doğal güzellikler, bol oksijenli ve sakin bir atmosferde ziyaretçilerini karşılamaktadır. Gezilip görülmesi gereken doğal güzellikleri ise Eynal Kaplıcaları, Gölcük Yaylası, Simav Çitgöl Kaplıcaları ve Nadarçam Yaylası’dır.

Simav’ın yerli halkı muhafazakar bir tutum sergilediğinden ötürü gece hayatı oldukça durağan geçmektedir. Çayını ve kahvesini yudumlayarak vakit geçirmek isteyenler için sınırlı sayıda seçenek yer almaktadır. Beyzade Cafe, Simav Meydan Cafe, Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi, Aile Cafe, Gırr Gırr Cafe Bistro ve Çikolata Kitap Kahve, tercih edilebilecek mekanlarıdır. 

İl merkezinde konaklamak ve günübirlik Simav ziyaretinde bulunmak isteyenler için Kütahya’nın konaklama mekanları, her bütçeye uygun olanakları ile hizmet vermektedir. Tercihini Simav’daki otellerden yana kullananlar ise Simav Melisa Otel, Otel Çetkin, Ege Palace Termal & Spa Hotel ve Otel Termal seçeneklerine göz atabilir.

Apart Otel Tatili Hakkında

Apart oteller konsepti, özellikle kalabalık aileler için uygundur. Bir apartman odası ya da villa şeklinde olmaktadır. Diğer otellerle benzerlikleri ve farklılıkları bulunur. Dilediğiniz süre boyunca kiralayabilir ve kaliteli bir tatil dönemi geçirebilirsiniz. Apart olması fiyat anlamında da avantaj sağlar. Yani diğer otel konseptlerinde olduğu gibi kişi başına değil kaldığınız apart için ödeme yaparsınız.

Farklı sayıda odası ve mutfağı bulunan bir konaklama tipidir. Aileler için avantajlı bir tatil fırsatı olmaktadır. Türkiye’nin birçok noktasında apart otel konsepti bulunmaktadır. Mutfağı sayesinde günün istediğiniz saatinde kendi yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Bu açıdan daha özgür olduğunuz bir tatil geçirirsiniz.

Tatillerde kendinizi rahat hissetmeniz oldukça önemlidir. Apart konsepti evinizin rahatlığına en yakın olan otel konseptidir. Odalarında rahatça dolaşabilir, mutfağını günün her saati dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Villa ya da apartman şeklinde olan türleri bulunur. Kalacağınız kişi sayısına göre genişlik tercihi yapabilirsiniz.

Apart oteller birçok farklı şehirde hizmet verir. Size sunduğu avantajlar sayesinde hayallerinizdeki tatili gerçekleştirebilirsiniz. Bazı kişilerin tercihi her şey dahil konseptli otellerden yana olurken, bazı kişilerin tercihi kendi hallerinde kalabilecekleri bir otelden yana olur. Standart yemek saatlerine bağlı kalmak ya da kalabalıkla birlikte hareket etmek istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda beş yıldızlı, her şey dahil oteller sizin için pek de uygun bir tercih olmayacaktır. Bunun için Apart oteller ideal bir tercih olacaktır.

Apart türünde, daha sakin bir tatil geçirebileceğiniz otelleri tercih edebilirsiniz. Ailenizle, dostlarınızla kendinizi daha dinlenmiş ve özgür hissedebilirsiniz. Üstelik kalacağınız süreyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Temiz ve bakımlı odalarında konaklarken, yemeğinizi isterseniz dışarıda yemeyi tercih edebilir, isterseniz de kendi mutfağınızda hazırlayabilirsiniz. Daha özgür bir tatil için apart oteller arasından tercih yapabilirsiniz.

Termal Tatil Hakkında

Termal Oteller, etrafı doğal maden sularıyla çevrili ve belli derecede bir sıcaklığı olan suların bulunduğu alanlar üzerine kurulan tesisler için kullanılan bir kavramdır. Bu termal otellerde hem tatil hem de tedavi şekli, içme suyu kürleri ve banyo kürleri kullanılarak gerçekleşir. Bir diğer ifadeyle termal oteller, sıcak kaplıca sularını veya doğanın mucizelerinden bir tanesi olan özel suların kullanımına olanak sunan kuruluşlardır.

Özellikleri bakımından ise termal otellerde termal sular, soğuk ya da sıcak şekilde kullanımı dikkat çeker. Sıcak sular, çoğunlukla banyo kürü şeklinde; soğuk sular ise içme suyu/maden suyu şeklinde kullanılıyor. Termal sular ise müşterilere sağlık açısından faydalı sonuçlar getirir. Termal tesislerde müşterilere Türk hamamı, spa, cilt bakımı, masaj, fizik tedavi gibi çok konuda farklı hizmetler sunulur. Bununla beraber şifa bulmak isteyenlere hitap eden özellik ve hizmetler, aynı zamanda dinlenmek için tatil yapanlara da hitap eder.

Konumları itibariyle avantajlı olan popüler termal oteller, yemyeşil bir tabiat, sessiz dinlenme alanları ve şifalı suları ile sağlıklı şartlar sunarken yoga ve meditasyon açısından da avantajlı ortamlar sunar. Termal otellerin tümü, odaları, bahçeleri, termal havuzları ve yataklarına kadar en ince detayına kadar tasarlanır. Ayrıca şifalı suları ve sağlıklı ortamları sayesinde terapötik etkilerin en yüksek seviyede hissedilmesinde avantaj sağlar. Gün boyunca müşterilerin hizmet ve bilgi alabileceği bir otel ekibinin bulunması da büyük avantajlardan biridir. Bu otellerde uzman masör ve uzman fizyoterapistlerin bulunması da bir avantaj olarak müşterileri memnun ediyor.

Bütün bu özellikler dışında fiyat ve bütçe konusu da tatilcilerin planlarını yapmasında etkili bir unsurdur. Ancak uygun fiyatlı termal otel bulmak çok kolaydır. Çünkü bu oteller, hemen her bütçeye hitap edebilen çeşitlilikte karşınıza çıkar. Hatta yarım pansiyon, tam pansiyon, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı gibi çok sayıda seçenekte termal otel mevcuttur. Bu sayede çok düşük ve ekonomik fiyatlarda termal otellerde konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise bu otellerde erken rezervasyon dönemlerini takip etmektir. Erken rezervasyon fırsatları sunan pek çok termal otel vardır. Bu otellerden önceden yer ayırtıp çok daha ekonomik şartlarda sağlıklı ve şifa dolu bir tatil planlayabilirsiniz.